Kardeşim için yardımınız lazım :(

benim moralim bozuk ve kardeşim için endişeleniyorum . henüz 2.sınıfa gidiyor erkek çocuğu. dersleride iyi. yani henüz 2.sınıf demiştimm. ama arkadaşlarıyla anlaşamıyor. çok eziyorlar onu. vuruyorlarmıs falan. babam öğretmeniyle konuşsada pek bişey yapmıyormuş. bu ilerde kardeşimi etkiler bilyorum. evde gayet yaramaz yerinde durmuyor ama okulda pasif. ne yapmamız lazım? pasif olmasını istemiyorum dışa dönük olsun ezdirmesin kendin :(

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• öğretmeni de mi ilgilenmiyor yani ?

o zaman iş size düştü. siz ona psikolojik terapi yapa yapa güven getireceksiniz.

1|0
    0|0
    • çok haklısın, öğretmeni bilinçsiz ya uyuz adam

Erkekler Ne Diyor 3

• konuşun yaptığı yanlışları farkederseniz yardımcı olursunuz ve okulun rehberlik servisinden yardım alın

1|0
    0|0
    • okul pek yardımcı olmuyorama dediğini babama önereceğim sağoll

• kavga etmeyi öğtetin yıumruk atmayı 1 -2 kişiyi dövsün bak nasıl herkes arkadaşı olmaya çalısıo aynısı benimde başıma gelmişti :D:D:D

1|0
    0|0
    • babam zaten konuşuyo kardeşimle. artık babamda bıktı. vur sana bişey diyen olursa bana de diye :D

• öle demekle olmaz çoçuğa nasıl vuracağını öğretsin sen kalk şu pc nin başından ver bakıım aslan parçasına pc yi :D:D:D olay bende karışma

• gösteriyoruz abisi ya :D

• adres ver gideyim ben diğer çocukları döveyim :D

1|0
    0|0
    • bende dedim valla döveyim diye de yok işte olmadı :D

• daha küçük ya kafasına takmaz da bir iki kafa arkadaş bulması lazım. benim kuzenim de öyle lise son sınıf daha tam açılamadı :D geçenlerde kavga edicem dayak yersem seni çağırırım diyordu hala :D dedim çete mi oldun ya kendine güven ya da hiç etme:D

Kızlar Ne Diyor 4

• Belli ki kardeşin sınıftakilerle iyi bir arkadaşlık kuramıyor.Bikaç sene sonra da arkadaşları ona aynı şeyi yapar ve bu onda psikolojik baskılar yaratır ve çok üzülür aynı zamanda sevilmediğini düşünebilir.Bunu gidermek için en iyi yöntem sınıfını değiştirmek.Sınıfını değiştirirseniz yeni arkadaşlar edinir sınıftakiler onu tanımaya çalışır,ve daha iyi arkadaşları olur bence ,ya da okulun rehberlik servisine söyleyin konuşsun kardeşinle problemini çözsün belki bu sefer ezilmemeyi öğretir kendine

1|0
    0|0
    • babamda düşündü sınıfını değiştirmeyi ama o hoca daha iyiymiş o yüzden değiştirmedik ya

• sınıf değişikliği yapmasında fayda var veya okulda onu koruyabilecek bir ağabeyi olmalı diye düşünym şahsen

1|0
    0|0
    • koruyabilceği biri olab,lir evet haklısın ama kendinide korusun ya

• okul müdürüyle konuşup sınıf değiştirin ya da okulu değiştirin kardeşinin daha aktif olması için ona bir aktivite oluşturun dışarıyla nekadar iç içe olursa okadar iyi

1|0
    0|0
  • Onu ilk önce kendini geliştirebilecegi bir yere gönderin tiyatro kursu veya futbul kursu gibi ve okulda arkadaşlarının yaptıgı şeyin yanlış oldugunu anlatım şimdi çocukşar cok acımasız çünkü ama kurslar ona iyi gelecektir

1|0
    0|0
    • evet kurs gibi birşeye gönderiyoruz :)

• Ona faydası olur onun şu öğretmenler gercekten öğretmen kalmadı :(

• Evet ya vicdansız adam bir de ilkokul öğretmeni olacak :(

Yükleniyor...