Peki siz ne zamandır ve niçin yalnızsınız ?

Ben 23.11.2011'den bu yana yalnızım. 2 gün sonra kendimle kalışımın 3.senesi olucak. Hayatıma kimseyi sokmadım,kimsenin de hayatına dahil olmak istemedim.Aşık olmayı çok istedim ama kimseye şans tanımadım. İnsanları tanımak için çaba göstermedim,içimden gelmiyor. İyice unuttum bu gönül meselelerini.. Bu kadar zaman yalnız kaldığım için insanları daha iyi gözlemledim,kimin nasıl biri olduğunu anlayabilme yeteneği kattı bana bu yalnızlık. Ama güvenimi de götürdü,kimseye güvenmiyorum,güven olmayınca da sevgi olmuyor..

Peki Siz Ne zamandır ve niçin yalnızsınız? Yanlızlık size ne kattı,neler götürdü?

0|0
19|60

En İyi Erkek Görüşü

• Ağustos 2004 'den bu yana yalnızım :) yalnız kalmak hoşuma gidiyor.. bana kattığı şeyler ise insanların düşüncelerini anlayabilme yeteneği kattı.. gözlerin benle konuştuğunu farkettim.. herkesin dili ile gözlerinin ayrı ayrı şeyler söylediğini anladım.. gözlerin direk kalbe bağlı olduğunu anladım.. bunları anladıktan sonra insanları gözlemlemeye başladım.. gözlemlerim çok uzun sürdü ve hala sürüyor.. sonra anladımki aslında çok mantıksız işlerle uğraşıyor insanoğlu.. çok yanlış işler.. çok saçma işler.. çok yalan işler.. bunun için gelmediğimizi ve aklımızı çalıştırmamız gerektiğini keşfettim.. bir zaman sonra bunu yaşantımın içinde uygulamaya karar verdim.. şimdiye kadar geldiğim nokta herşeyin benim için (( insanlık için )) ve bana hizmet için yaratıldığını keşfettim.. öyleyse maddi imkan diye birşeyin olmadığını ve parasızda yaşanılabileceğini anladım.. şimdi 1 liram olmadan dilediğim gibi mutlu ve huzurlu yaşayabiliyorum.. bütün işlerimi para olmadan halledebiliyorum.. benden götürdükleri ise.. mesela hiç arkadaşım olmadı.. istedim olmasını ama onların yanındayken onların düşüncelerini gördükçe korkmaya başladım.. sonra hepsinin ne kadar riyakar olduklarını anlıyordum.. onların içlerinde suskun kalıyordum izliyordum sadece.. ama onlar bana farklı gözle bakıyorlardı.. biraz çekiniyorlar birazda korkuyorlardı.. çünki benden ne çıkacağı hiç belli değildi.. :) bilinmezlik onları korkutuyordu.. haliyle dışlanmışlık hissi ağır basıyor.. onların beni anlayamayacağı belliydi.. herkes böyle düşününce haliyle arkadaşta olmuyor.. ailen ilede birçok sorun yaşıyorsun.. bakıyorsun gözlerine ve yalan görüyorsun.. annen sana yalan söylüyor.. bunu görüyorsun.. ve kanın donuyor yaa.. daha ötesi varmı.. ama söylemiyorsun hiçkimseye.. hesap sormuyorsun.. diyorsunki kendi kendi '' beni anlamazlar.. hem onlar ne bilir '' susuyorsun ve yutuyorsun bütün bunları.. herkesten uzaklaşıyorsun.. ailenden, arkadaşlarından, insanlardan, dünyadan.. koskoca bir kalabalığın ortasındasın ve hiçkimse seni görmüyor ve duymuyor hale getiriliyorsun.. daha sonraları bir dünya kuruyorsun kendi dünyanı.. orada dileğince yalnızsın.. her taraf sana ait herşey senin istediğin şeylerle donatılmış.. o dünyada tek olmayı bu dünyada çok olmayı tercih eder hale geliyorsun.. sonra anlıyorsunki yalnız kalmak ile yalnız olmak aynı şeyler değil.. o dünyaya her girişinde dönüp şöyle bir arkaya bakıyorsun veee... seçimini her defasında yeni kurduğun dünyadan yana kullanıyorsun.. :( bana olan şey tam olarak bu.. umarım sıkılmaz ve okursun.. :) ve umarım anlatabilmişimdir..

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 59

• Yalnızlık veya yalnız kalma bir insanın boşluk duygusuyla karışık kendini dünyadan kopmuş hissetme duygusudur. Yalnızlık arkadaş eksikliğinden veya başkalarıyla birlikte olma arzusundan daha da öteye giden bir duygudur. Yalnızlık çeken insan kendisini toplumdan kopmuş hisseder. Başka insanlarla anlamlı bir iletişime girmekte zorluk çeker. Yalnızlık çeken insan içinde bir boşluk veya kopukluk hisleriyle doludur.

0|0
    0|0
  • 95 tarihinden beri yalnızım. Hah. Anlayacağınız dilden konuşayım. Cıvık plasentanın sonundan ışığı gördüğüm günden beri yalnızım.

Yalnızlık anlayışınız buysa tabi.

Bu bir seçim yalniz. Malzeme cıkmaması değil. Yada belki o da işin içindedir, bilinmez.

Tek bildiğim bu stabil durumu bozamayacağım.

İsterdim belki ama böylesi daha iyi. Kimsenin olamamak ve yolda tek başına yürümek..

Tek muhattabın kendi benliğin. Düşünsene bir!

İşte budur huzur.

İnsanlar kendilerini tamamlayacak bir beden arayış içerisindeler. İyi de, ben zaten tamım ki..

0|0
    0|0
  • kac yasındasın kı yaaaa.. 3sene once ılıskın bıtıgne gore ılıskıye baslama yasın ? valla guvensızlık . sagınıza solunuza cevrenıze sokaklra bakın duzgun karakterlı ahlaklı saygılı kım varr. herkez cakalllk gununu gun etme pesınde erkegı kızı. karsıma cıkacak kız benden once neer neelr yapmıs ben takımın 11 elemanıyım ... nerde ne yaptıgı kımınle gezıp tozdugu he haltlar karsıtırdı bellı olmayan bı nesıl. allah karsıma cıkarmadı duzgun ahlaklı kısılıklı bırını kı seveyım

her ıkı cınsten de arkadaslarım var oturuyoruz bırlıkte zamn gecırıyoruz ama baska bısey yok yanı... dostalrını tnaıyosun kendıne gore bı cevran oluyor ufak kelek olmayanlardan kurulu.. ole gecınıp gıdıyoz... bı gun dogru kısıyı bulana kadar

0|0
    0|0
  • Yalnızlar olarak parti kursak, tek başına iktidar oluruz...

Yaklaşık 3 yıldır yalnızım. Açılma sorunu var bende, açılamıyorum...

Yalnız kalınca, kendi kendini sorguluyorum, ''niye yalnızım lan ben?'' diye...

Kendi kendine çözümlemeler yapıyorum, ama bir b*ka yaramıyor, bana kattıkları, en azından şimdilik, böyle...

Götürdüğü bir şey yok, bir şeyler götürmesi için, kendimi yalnızlığa kaptırmış olmam gerekir,

yalnızlığa kaptırmıyorum ben de... :)

0|0
    0|0
  • Kendimi bildim bileli inancıma uygun ve kalbi temiz biriyle evlenmek istedim. Bişeyler hissettiğim ve düşünceme uygun bir kişiyle tanıştım bugüne kadar. Onunla da bir türlü olmadı. Ne "İstemiyorum." diyebildi ne de "İstiyorum." . Arkadaşlığımız bir yıl falan sürdü. Sırılsıklam aşık olmuştum ama en sonunda zor da olsa unutmak zorunda kaldım. En son konuşmamızın tarihi de 29.11.2011. O tarihten sonra da ne aradığım gibi birini bulabildim ne de birine aşık oldum. Özetle kendimi bildim bileli yalnızım. Artık kendimi eşime saklarım diye düşünüyorum. Zamanın neyi göstereceğini bekliyorum.

0|0
    0|0
  • İnsanları, etraftakı yalan aşkları gördükçe insan dahada çok seviyor yalnızlığı insan yalnız olması veya kalması için geçmişinde üzücü şeyler yaşaması gerekmiyor artık etraftaki yapmacık insanlar ikiyüzlü insanlar yapmacık aşklar yetiyor hiç aşık olmamış bir insanı yalnız bırakmaya..

Herkeste adı gibi bilir ki gerçek aşkı yaşamak istemeyi ama hayat bir türlü denk getirmiyor bize :)

Yaklaşık 6 aydır yalnızım :)

0|0
    0|0
  • insanlar para+sex için dünyaya geldiklerini sanıyorlar .Herkez gösteriş için neler yapıyo .Hiç kimse karşılıksız birinin iyiliğini istemez olmuş.Toplumumuz öyle bozulmuş kı kıme güveneceksın de evleneceksin? dün haberleri izledeim TİK'in verilerine göre her sene 600bin kişi evleniyormuş bunlardan 100bini aynı sene boşanıyormuş.Evlenmekte boşanmakta okadar bait olmuş ki artık sanki çoçuk oyuncagı.Her gun haberlerde karısını öldüren mi arasın ,aldatan mı ararsın .Yanlızlık bıze ne mı kattı degerlı arkadaslarımın kıymetını anlıyosun bır elmayı 2 parcaya bölen arkadaslarımın kıymetını ve ailenın degerını anlıyosun.

0|0
    0|0
  • baya uzun bir zaman oldu ne kadar olduğunu hesaplayamam hep denemelerim oldu yalnızlığı def etmek adına ama denemelerimi yaptığım kişileri yalnızlık kadar sabaatkar insanlar çıkmadılar yapacak bişey yok olmadı mı olmuyor hafız mutsuz ve yalnız olarak yaşıyorum işte...

0|0
    0|0
  • 17 senedir yalnızım seveceğim biri çıkmadı

0|0
    0|0
  • 1,5 yılı geçti. Güvenemiyorum. Sevemiyorum. Tekrar karaktersiz birisine denk gelmekten korkuyorum. Sadece beni sevebilecek birinin olduğuna inanmıyorum. Tek geldim dünyaya, birisiyle mi geldim sanki ? Tek giderim ne fark eder.

0|0
    0|0
  • zarar verdiğimi düşündüm biraz yalnız kalayım dedim 7 yıl olmuş pek birşey katmadı

0|0
    0|0
  • yalnızlık bişey katmadı ne katacak , hayatında biri olması iyidir tabi doğru kişiyse eğer.

0|0
    0|0
  • Mükemmeliyetçi bir yapım olduğum için yalnızım. Şu hayatta sahip olabileceğim her şeyi elde ettim ama aşk duygusunu hissedemedim daha. Gerçek anlamda aşkı yaşamak için bekledim, bu nedenle yalnızım. Bu yalnızlığımı özgüvensizliğime bağladım ama yokmuş öyle bir şey. Geçen gün güzel bir bayanla buluştum, karşısında dilim açıldı, güvenim geldi resmen. Dünyayı ben yarattım gibi oldu. Güvensizlik veren yalnızlıkmış meğer. Yani güvensizlik, biriyle olmanın değil olmamanın getirdiği bir sonuç.

0|0
    0|0
  • Bak ne güzel.. bu yalnızlık sana insanları daha iyi tahlil edebilme yeteneği kazandırmış..

Asla bu yalnızlığın boşa geçmiş zaman gibi düşünme..

Güven meselesindeyse...

Kendine olan güvenini yitirme yeter ;)

Gerisi boş...

Güven duyabileceğin insan elbette karşına çıkacak...

Hatta belki de şu an çok yakınında bir yerde... yüreğinde senin ismini sayıklayarak geziyor...

Haberin var mı? :)

0|0
    0|0
  • anlatmak çok uzun sürer zaten herkes de anlamaz ama sana bir cümle kurayım sen anlarsın:

her yalnız insanın denize kıyısı vardır.

0|0
    0|0
  • Sevdiğim kızla çok uyuşuyorsun , oda eski sevgilisinden dolayı kimseyle çıkmıyor ilgisini çekmiyormuş kimse güvenemiyor sanırım fakat karsısındakı kişiyi düsünmezmiki ne kdar üzdügünü seni gerçekten seven biri var sonuçta .

0|0
    0|0
  • yalnızlık senin eserin 6 aydır yalnızım...

0|0
    0|0
  • 3 seneden fazla olsu sanırsam son gönül meselemden sonrası. Aslında o zamandan bu yana bende kalmıyorum illede bir aşk yaşayacağım diye. Eğer gerçekten aşk diye bir şey varsa bir zahmet o beni bulsun dimi :D

0|0
    0|0
  • 1 yıldır yalnızım.. iyimi peky böyle ?bence iyi en azından dostlar var ..sevmek isterdim belki ama nezaman karşıma çıkar bilemem

0|0
    0|0
  • birilerine şans ver ama seçerek mantıklı düşünerek pişmanlıklar yaşatmıyacak birileri olsun bu kişi ...

0|0
    0|0
  • 1 buçuk yıldır yalnızım. Arada bişeyler oldu tabi ama geçici şeyler. olmayınca olmuyo. Sanırım çok yalana maruz kaldığımdan yalnızım

0|0
    0|0
  • ben yalnz degilim sevgilim yok uzun yillardr ama arkadaşlarm var . Rahatim karişan eden yok ozgurluk katti. Bişeyim mi eksildi hayir . Rahat takilmaktan guzel ne olabilir peki:)

0|0
    0|0
  • 2011 Ocak 15 ten beri yalnızım. Sırf kız arkadaşım beni aldattı diye. İlişki düşünmeyi bırak kimseye güvenemiyorum artık. Bayanlarla konuşabilirim ama uzak durmak en iyisi...

Bu fikrimi bana değiştirebilecek bir kadın bulana kadarda asla...

0|0
    0|0
  • bu aşklla alakalı aşık olamadığım bir kızla çıkamam ara git gelli ilişkilerim olsada 3 senedir yanlızım ..ama önemli olan kalabalıkta yanlız kalmakmış ilişki içinde değil artık yanlız değilim beynimle sevişiyorum :

0|0
    0|0
  • Ben kendimi bildim bileli yalnızım

0|0
    0|0
  • Birgün öyle birisi girecekki hayatıma daha öncekilerle işlerin neden ters gittiğini anlayacağım... benden sana gelebilir bu söz

0|0
    0|0
  • Bence güvensizliğin kendine senin

0|0
    0|0
  • güven çok önemli bir şey gerçekten. yalnız olmak Allah'a mahsus bu arada. insanlar hakkında o kadar güvensiz olmanın sebebi ne ?

0|0
    0|0
    • insanların hal ve hareketleri,sözleri,düşünceleri bana samimi gelmiyor. Aldatıcı yanları çarpıyor hep gözüme. Neden böyle bilmiyorum belki Allah'ın beni yanlış insanlardan koruma şekli bu. Biriyle tanıştığım anda hemen analiz ediyorum arkadaşlarıma bakın bu böyle böyle yapacak,görürsünüz diyorum çok zaman geçmeden dediğim gibi oluyor.

• şu sözü aklımdan hiç çıkarmam "namaz kılanlardan uzak durun onlar Rabbini Terk etmiş sizi mi Terk etmiyecek" Tabi içinde istisnalarda var ama çok az

• bu sozu kım solemıs yaa namz kılmayanlar mı dıyecektın annamadım kardes... bı acıklıga kavustururmusun

• 1.5 sene oldu çok şey götürüyor senin elindeymiş ben hep şans tanımak istedim ama olmadı sevemedim hep de beynimle yaşamak zorunda kalcam heralde kalbim katılmıycak bhiçbir şey katmadı hep götürdü

0|0
    0|0
  • ınsanları tanıdıgım ıcın her zaman yalnızım yalnızlık bana hıc bıse kaybettırmedı kazandırdıgı pek bıse yok ama en azından daha az acı cekıyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 19

• alnızlık bence çok güzel bir şey kendini daha çok tanıyorsun ve kendini dinliyorsun çok düşünüyorsun hatta bir yeteneğimi keşfettim insanların gözlerine bakar bakmaz nasıl biri olduğunu söylerim ve doğru da çıkar neyse yalnızlık beni çok geliştirdi ama dünyada soyutlaşmışım gibi hissettirdi yine de seviyorum onu :)

0|0
    0|0
  • Hep yalnızdım. Kime dost dediysem sattı -ne kadar klişe de olsa böyle- Ve şuan yanımda kalan dosttan öte kardeşim dediğim tek arkadaşım var. Hiç bırkmayacağım,çok güvendiğim biri. Allah onu bana yolladığı için yalnızım demekten utanırım.

Ama çok seviyorum yalnızlığı. Bazen yalnız kalıyorum kendimle ilgileniyorum. Yalnızlık durup düşünmeyi,kendimi tanımamı sağladı.. Kötü bir yanını görmedim candostumun.

Ve herkes yalnızdır,yalnızım demese bile* der giderim.

0|0
    0|0
  • Sen yanlızlığı yanlış anlamışsın yanlızlığı çok iyi bilirimm ne koruyan annem var nede dostlarım hepsi arkamdan vurdu hep yalnızdım herşeyimi tek başıma yaprım okulda boş detslerde heerkes dışarıya çıktığında tek başıma sınıfta oturduğum günlerin bana nasıl koyduğunu hatırlarım işte yanlızlık böyle birşey

0|0
    0|0
  • 4 aydır senin anlattığın gibi yaşıyorum umarım çok uzamaz.

0|0
    0|0
  • Yaklaşık 1 sene oldu, onun öncesinde de ciddi uzun süreli ilişkilerim olmadı devam etmek istemedim yalnız kalmak istedim çünkü sevemedim, sadece şans vermek istedim ama olmadı. unutamadığım birileri vardı hayatımda ve onu unutturucak biride çıkmadı aşık olamadım yani.

0|0
    0|0
  • 19 Mayista desek olur 15 Temmuzda. Guvenim yok pek fazla

0|0
    0|0
  • Aşık olamadığım için yalnızım . Yani benim beğendiğim insanlar bana teklif etmedi

0|0
    0|0
  • Biliyormusn cok guzel anlatin...

Yemin ederimki anlatiklarinin aynisi bendede var... super yazmisin...

0|1
    0|0
  • ne manada yalnızlık bu? arkadas olarak hıc yalnız kalmadım bu gune kadar ve aile olarakta cok sukur, farklı boyutlardakı ılıskılerde yalnızım bıldım bılelı, kendi seçimim, dogru zaman dogru ınsanla o yalnızlıkta son bulur elbet :)

0|0
    0|0
  • bende geçen seneden biri yalnızım yok işte karşıma doğru biri çıkmadı daha

0|0
    0|0
  • herkes aslında yalnızdır tüm kalabağa rağmen...

0|0
    0|0
  • 7 aydır yalnızım

0|0
    0|0
  • Kendim gibi birini bulamadigim icin

0|0
    0|0
  • Yalnızlığı bilerek seçmek bir tercihtir. Biri ile beraberken de mutlu olamıyor ki insan hep bir sorun var.

0|0
    0|0
  • Güven hata zaten. Kime güvenirsen yarı yolda kalıyorsun en güzeli hep kendin olduğunu bileceksin kendine güveneceksin bir tek.

0|0
    0|0
  • Hala yalnızsak ; Allah bizi birilerinden koruyor demektir. :)

0|0
    0|0
  • hiç mi konuştuğun olmadı ya en azından sohbet yani.?

0|0
    0|0
  • yalnızım ,doğru insanı bulamadığım için ^^

0|0
    0|0
  • yalnızlık dediğin sevgili yi belirtiyorsa ben doğduğumdan beri yalnzım ama tercihim bu şimdiye kadar hiç kimseye fırsat vermedim ve sonda saydığın özelliklerin hepsi bende mevcut::) güvensizlik fazlasıyla var ve aynı zamanda insan sarrafıyımdır da :D

0|0
    0|0
    • sen öyle san:)

• Ben öyle sanmıyorum ki, bunu bana çevremdekiler çok söylerler..ama öyle yani.öyle sanılacak bişey yok.arkadaş yukarıda sonlara doğru sıralamış özellklerini bende ki tarife tam anlamıyla uyuyor..

Yükleniyor...