Japonca öğrenmek bana nasıl katkı sağlar?

Şimdi ben Japonca'yı çok seviyorum. Hatta aslında dil öğrenmeyi çok seviyorum. Özellikle de Japoncayı. Şimdi benim derdim, ben dil öğrencisi değilim. Ek iş olarak Japonca öğretmenliği-çeviri ya da şirketlerde çevirmen olabilir miyim? Çevremdekiler Japoncanın bana çok büyük bir katkı sağlayacağını söylesede ben araştırdım ve pek bir bilgi edinemedim.

Japonya'nın büyüyen ekonomisi ve Türkiye'yle olan gelişen bağlantıları Japonca bilenler için iyi olabilir diye düşünüyorum... Henüz üniversiteye gitmiyorum. Üniversiteye başladığım zaman ders almayı düşünüyorum. Sizce?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Arada bir animeleride çevirsen süper olur ya :D

1|0
    0|0
    • :D Para getirseydi ve türkiyede manga okuyanların sayısı çok olsaydı seve seve yapardım :)

• türkiyede anime takip eden çok ama dediğin gibi getirisi yok malesef başarılar :)

Erkekler Ne Diyor 10

• bence çinceyi öğren adamlar dünya pazarının altını üstüne getirdi.

0|0
    0|0
    • Sevdiğim bir dil olsun istiyorum. Çince bana çok saçma geliyor. Mesela Korece, aynı şekilede bana saçma gelen dillerden biri. Çok değişik. Ve belkide öğrenmesi zor..

• İngilizceyi ana dili gibi konuşan bir yakınım bir belgeyi tercüme ettrdi ve para ödedi. Niyemi? Yeminli tercüman olmak gerekiyor. Mütercim tercümanlık okumak lazım. Öğretmen olamazsınız, diploma isteniyor.

0|0
    0|0
  • bir dil bir insan kız

0|0
    0|0
  • dil bilmek her zaman artı sağlar ama japonca çok zordur 2 3 yılını vermen gerekir.

0|0
    0|0
    • gerekirse 5 yıl... :) zor olduğunu biliyorum zaten kolay bir dil olsa o dili yapan çok kişi olduğu için bana ihtiyaç kalınmaz belki. Böyle önyargılar olunca benimde önüm açılıyor.. :)

• Iyı yaparsın ne varsa japonlarda var.

0|0
    0|0
  • % 100 devlette tercuman olarak calisabilirsin.

0|0
    0|0
  • Japonca değilde almanca öğren.

0|0
    0|0
  • extra bilgi sahibi olursun artı bir vasfın olur

0|0
    0|0
  • ıngılızcen ne sevıyeden , ne ogreneceksen ıngılızceden sonra ogren :)

0|0
    0|0
  • Farlılık iyidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çince bu iş konusunda daha revaçta.

0|0
    0|0
Yükleniyor...