BU MESAJ KARŞISINDA NE HİSSEDERDİN

Askerdeyken tanıştığınız kız size memleketinize döneceğiniz gün böyle bir mesaj atsa okurken ne hissedersiniz ? Herşeyin daha farklı olmasını isterdim . En azından böyle bitmemesini , bu mesajı senin yazmanı . Geçirdiğin günleri boşa geçen vakit , macera olarak gördüğünü yazmışsın . İlk tanıştığmz günü hatrlıyorum uzaktan bakıyodun birbirinin adını bile bilmeyen iki yabancı ve ilk merhaba deyişin kasanın tam önünde . Her akşam sıkılmadan iki saat konuştuğum , aşık olduğum adam , arkadaşım , kötü hissettiğinde destek olduğum , zor anlarımda yanımda olmayan sevdiğim . Sebebini bilmediğim bir şekilde gözüm kapalı güvendim , inandım . Hafta sonları gelsin diye iple çekerdim , akşamları hava soğukta olsa dersimde olsa umursamaz inerdim bahçeye ve şimdi oturamıyorum o banklara . İçime alev atıyolar sanki aklıma geldiğinde . Gözümden şerit gibi geçiyor anılar . Bunları yazarken bile düğümleniyo boğazım yanaklarımı ıslatıyo senin için akıttığım sayısını hatırlamayadığm gözyaşlarım . Ben nasıl olduda aylarca yalan bir mutluluğu yaşadım bilmiyorum ama senin için ilerde anlatacağın bir askerlik anısından fazlası olmamak canımı yakıyo . Askerlik yıllarımda sevdiğim bir kız vardı demek yerine sarışın mavi gözlü bir fıstıkla takıldım kolay geçsin askerlik diyecek olman ağır geliyo yaşadığımız onca şeyden , atlattığmız onca zorluktan sonra . Az bir zaman değildi birbirmizin hayatındaki yerimiz . Ben sen olmuştum sana karışmışğm , hayallerim bir tek seninle gerçek olabilir demiştik . Ayrıldıktan sonra neler çektiğimi neler yaşadığımı sen bilemezsin . Sen o sırada bizim anımız olan yerlerden başka insanlarla sarmaş dolaş gezmekle meşguldün . Ordaki herşey bize aitti sarı ve çirkinin anıları vardı orda nasıl yaptın bunları nasıl yürüdün o kızla orda demicem . İlk kez şaşırtmıyorsun çünkü ilk kez yakmıyorsun canımı . Ne kazandın bilmiyorum ama beni kaybettiğine değer umarım . Bunları yazmak yerine yanına gelip anlatmak istemiştim affedemeyeceğim bir hata yapmasaydın eğer . Bu mesajı yazdım çünkü senin hissetmediğin o vicdan azabını ben sana hakkımı helal etmediğimi söyleyerek hissediyorum . Hakkım helal olsun sana senin hatanın vebalini ben taşımak istemiyorum sana kin tutarak yaşamak istemiyorum . Bana haketmediğim şeyler yaşatıp dayanma gücümü aşan acılar çektirsende ben yalnızca güzel şeyleri hatırlamak istiyorum . Neyse çok uzattım bu saatten sonra söylenebilecek tek birşey kaldı sanırım . Güle güle sarı . . ''

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• ben olsam yazmam değmez çünkü yazsan da umrun da olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

• Askerde olan adamla aşk mı yaşanır yaa, kızlar biraz akıllı olun gözünüzün yağını yiyim yaa , askerdeyken tanıştığınız adamla ne aşkı , adamın derdi belli açık konuşmayayım neyse .

0|0
    0|0
Yükleniyor...