Bu hastalıkları yasayanınız oldu mu?

reflü veya ülser olanınız var mı aranızda arkadaslar yada bi yakınınız gecirmişmiydi nasıl bi hastalık tedavi olan oldu mu? kısaca anlatabilirmisiniz?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Nexium 40 mg. bu ilacı kullan.bu dünyanın en iyi mide ilacıdır.sabah aç karnına 1 tane yut,1 hafta miden agrımaz.tabi tedavi ettigi soylenemez,cunku mideyi hiç bi ilaç tedavisi iyileştirmiyo.sadece o an agrıyı keser.dedigim ilaç dunyanın en iyi ilacıdır.al ve kullan,hemen faydasını goruceksin

0|0
    1|1
    • sagol denerim

• katılıyorum sana dostum.bazıları cok atıp tutuyo öyle.ama doktora danışmadan kullanmamak lazım tabiki.ikimizde aynı şeyi soyluyoruz aslında:D

• Aynı ama biri hap söylemiyor biri hap yutuyor :D

Erkekler Ne Diyor 9

• Reflü nasıl bir hastalıktır link

Mide ülserinin belirtileri nelerdir link

0|0
    0|0
  • Kimse birbirine ilaç söyleyipte bu çok iyi sanada iyi gelir gibi yorumlar yazmasın bosuna siz doktor musunuz nereden bileceksiniz iyi gelecegini belki içindeki alerjik reaksiyon vereceği bir madde var. Öldüğünde ben hap önermiştim ama bana söylemedi alerjisi olduğunu mu diyeceksiniz Allah askına doktorlar 6sene bosuna okuyor siz okumadan doktor oluyorsunuz kendi haplarinizla! Burada doktor varsa bile gel bir teşhis edelim muayene edelim der.

Kızım sen iç hastalıklar doktoruna git en iyisini o bilir belki farklı tanı koyacak reflu ülser olmaz her yanma bosuna, ilaç kullanma!

1|0
    0|1
  • Arkadaşlar, yaşadığım ve hala yaşamaya devam ettiğim gastrit reflü hastalığı yaşam kalitemi alt üst etti ve etmeye devam ediyor. Nexium ve lansor gibi proton pompası inhibitörü ilaçları ileride kemik erimesi gibi hastalıklara yok açabiliyor. Bu yüzden kendime bazı doğal çözümler ürettim siz de deneyin.
    -Eğer midede ağrı yanma şikayetiniz varsa bal çok iyi geliyor anında kesiyor ağrıyı. Midede yara varsa bal iyileştiriyor.
    Çiğ patates suyu da içebilirsiniz, mide asitini nötralize ederek asidin mideye zarar vermesini engelliyor. Asprin gibi kan inceltici ilaç kullanıyorsanız, mutlaka ilacı içmeden önce bunlardan birini kullanın.
    -Aşırı gaz şikayetiniz varsa benim gibi rezene, anason veya ıhlamur iyi geliyor.
    -Yemek borusuna gelen acı suyu anlık geçirmek için de yarım çay bardağı süt içmenizi tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • oooo

allah tum hastaların yardımcısı olsun

bende

reflu var

astım var

fıtık var

basur var ... reflum var ama nasıl kendimi koruyacam bılmıyom mıde kayması reflu allah hepımızın yardımcısı olsun ...Amin

Çok Şükür...

0|0
    0|0
  • reflü var bende ve gerçekten illet bişey. ama neyseki çareside var... sürekli yanımda lanzedin-lanzaprol-lanzadol-vogast gibi ilaçlardan birini bulunduruyorum...

0|0
    0|0
  • Reflü hastalığı ölümcül değil ama hayat kalitesini düşüren bir hastalık tedavi olunmazsa mide kanserine kadar yolu var az çekmedim

0|0
    0|0
  • Lansor kullanıyorum midem sakat

0|0
    0|0
    • bende lansor kullanıyordum yanında talcid ciigneme hapını da kullandım 1 ay faydası oldu sonra reflü olmus olmalıyım ki geceleri uyandırıyo bu agrı

• miden altta kalacak şekilde yat

soluna yat yanii

• Şimdi reflü mide başının yani yemek borusu ile birleştiği yerdeki kasın gevşemesi sonucu içeriğin yemek borusuna gelerek baazen boğaza o asitin yakması olayıdır.

ülser ile mide iç mukozasında epitel hücrelerde ölümler şekillenir.kanama odakları felan

tedavisi için doktora gitmelisin gerekli testleri tanıları yaptıktan sonra önerecektir ilaçları

0|0
    0|0
  • hayır yaşamadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• ben reflüyüm ilaç kullanmıyorum çok rahatsızlık duyarsam talcid içiyorum yada pulcet süper bişi onu kullanıyorum. ama çok gerekmedikçe içmem yememe içmeme dikkat ediyorum işte yıllardır var bende o yüzden ne yemem ne yememem gerektiğini iyi biliyorum.

0|0
    0|0
  • Ben endoskopi yaptırmıştım zamanında,dikkat etmezsem yediklerime içtiklerime reflü başlangıcı var demişti doktor..Kesinlikle en önemli şey yemene içmene dikkat etmek..Baharatlı,acılı,yağlı,asitli yiyeceklerden uzak durulmalı..Ülsere çevirdikten sonrasında kötü sonuçlar doğuruyor,çok dikkat etmek lazım..

0|0
    0|0
    • ülser mi reflü mü bilmiyorum gitim doktora 4 ay önce gastritti ama simdi daha cok agırlastı agrılar

• Reflüden bir önceki aşama gastrittir o zamanlar bendeki de oydu.Dikkat ettim ve şimdi çok şükür arada kaçırınca yanma oluyor sadece..Sen dikkat etmemissin ki ağrıların artmış..Tekrar doktora görün başındayken ve dikkat et ilaçtan önce bu öenmli..

• ülser vardı bende bi dönem çok çektim asitten mayalı gıdalardan uzak dur ağrın oluncada beyaz leblebi ama doğal yönetmle geçmiyo illa ilaç kullanmak lazım

0|0
    0|0
  • Tedavisi var.Tedavinin yanında yediklerine içtiklerine dikkat ederek atlatılabilir.

0|0
    0|0
  • ben reflü oldum ülser olmadım ama.helipak diye bi ilaş ve gavisgon kullanıyorum yıllardır.

0|0
    0|0
  • Her şeyi yememeleri gerek.

0|0
    0|0
    • ohh zaten yeterince zayıfım onu bunu yeme diyolar ama yine de dikkat etmeye calısıyorum

• Mesela şöyle; Domatesin kabugunu soymadan yeme, yaglı şeyler tüketme gibi.

• ben varım, tedavi olmadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...