Kayınvalide ile aynı evde yaşamak !

Ben nişanlıyım yeni bir ev aldık inşaat yapılacak ufak tefek içinde. Nişanlımın annesi seneler once boşanmış 40 yaşında kadın, nişanlım küçükken babasında kalmış annesi sonradan alabilmiş avukatlarla falan. Onların şu an oturdukları ev de yeni aldığımız evin çok yakınında aynı şehirde.

Bunlar benim hiç birşeyden haberim yok, planlarını yapmışlar, o evin inşaatları bitince oraya taşınacaklarmış.

Ben nişanlimla evden konuşurken odaları şöyle böyle yaparız diyorum o bana pat annemde bizle yaşayacak kafana göre plan yapma dedi. bir tuhaf oldum bişeyde diyemedim o an. Bikaç gün önce sordum annen bizle kaç zaman yaşicak, ben annemi geç buldum çok çekti beni büyütene kadar ben ona git diyemem bundan sonra gezsin tozsun istiyorum o ne zaman gitmek isterse ozaman gider ! Aynen böyle dedi. Kadın şimdiki evinin mobilyalarınıda satacakmış. Hepten yerleşecek bizimle yaşayacak.

Istemediğimi nasıl söyleyebilirim tatı dille ben kendi evim olsun istyorum ya özelim olur misafirim olur kavgam olur ne biliyim aynı evde yaşanır mı eli ayağıda tutyo kadının kendi işide var görseniz 30 yaşında dersiniz okadarki dinç üstelik !

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Kayınvalide ile aynı evde yaşanmaz...Böyle saçma bir emrivaki de olamaz !

Eşinle yalnız kalamazsın, özeliniz olmaz, erkenden odanıza çekilseniz laf olur, geç kalksanız yine aynı..Kayınvalidenin yapacağı kaprisler de cabası..

Ev , ev üstüne kurulmaz..Eli ayağı tutan her anne-baba ayrı evde oturmak zorunda..Orası artık oğlunun/kızının evinden öte, özel hayatları olan '' evli çift '' in yuvasıdır..

Misafir olarak gelir gider amenna ama o da sık olmamak kaydıyla..

Buna izin verme sakın çünkü bu şekilde komünal bir yaşam eşinle ilişkine yarar yerine zarar verir..

0|0
    0|0
    • Haklısın çok haklısın ama anlatamıyorum işte.. Kendi evleri dururken yeni eve taşınmak istemeleri bile çok saçma geliyo bana. Ne biliyim ozaman hiç yeni ev almasaymışız kadının şimdiki evine gelin gelseymişim. Ozaman bari zoruma gitmezdi. Kadın ben o eve girmeden benim mobilyalarımı kullanacak kendi düzenini koyacak ben onun düzenini takip etmek zorunda kalıcam

• aynen öyle..Düşün bir de altın günü falan yapacak , arkadaşları 300 spartalı gibi evini işgal edecek, belki o gün dinlenmek isterken tanımadığın bir sürü insana hizmet edeceksin..Etmem desen bir dert, etsen ayrı dert..:(

Erkekler Ne Diyor 3

• zor imkansız gibi sorun olur

0|0
    0|0
  • inan annesinden vazgeçerse sendende vazgeçer bence ii bişey bu ama şuda var evlendikten sonra evde rahat edemicek oda aşk yaşayamadıkça özel hayat kalmadıkça oda anlar durumu ve ona göre tedbir alır merak etme kötü gelin olma biraz sabır

0|0
    0|0
    • İnşallah dediğin gibi olur.. Yanlış anlaşılırım diye bişeyde diyemiyorum. Orası benim evim ama kadın evden bahsederken okadar benimsemişki kendi eviymiş gibi konuşuyo. Tamam gelsin istediği zaman ama yaşamak olurmu heleki bu devirde !

• İnşallah öyle olur !

• öle olur ama şunu bil ilk sen dersen işi inada bindirir gurur yapar hayatta kabul etmez sana düşen biraz beklemek ;)

• Zor konu senin ki ama aynen böyle anlatacaksın nişanlına başka yolu yok gibi duruyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hayatın kararır. bir çatı altında bir aile olur, kaldı ki böyle düşünen bir adam seni kollamaz bile. kafana göre karar verme o evde annemde yasayacak ne ya, diyeydin asıl o evde ben yasayacağım. gitsin ayrı evde otursun ne enteresan insanlar var, hadi elden ayaktan düşer anlarımda gidip yeni evlenen çiftin evine yerleşmek ne edepsizlik yav

0|0
    0|0
    • Ya bende onu anlamıyorum kadın okadar modern bir kadın ki, bu fikir ondan nasıl çıktı anlamıyorum...

• Offf çok zor bir durum Allah kimsenin başına böyle düşüncesiz kaynana vermesin !

• Amin canım amin. Allah yardımcın olsun. Daha neler var neler...

• ben yaşayamam altlı üstlü olur yan yana olur ama aynı evde olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...