Günümüzde dini inancın oluşumu

Doğduğunuz zamanı düşünün ancak doğduğunuz ailenin kendi aileniz değil de Peru'da yaşayan ilkel bir kabiledeki bir aile olduğunu. Bugün hangi dine inanıyor olurdunuz ?

0|1
10|7

En İyi Kız Görüşü

• .elbet çoğu insan yaşadığı yerden etkilenir çoğu değeride o şekilde oluşur.aile baskıcı ise çocuğunu o şekilde yetiştirir.birey sorgulayıcı ve kendi kararlarını alabilecek olgunluğa erişebilirse ancak seçimleri olabilir.yani çoğu insanın seçim şansı yok .kabilelerde yaşayanların benimsedikleri inançlar var. kimi kabilelerden çıkıp şehirlere yöneliyor kimi o yaşayış biçimini benimsiyor.inancını korumak istiyor çünkü. herkesin inancını kendi içinde yaşaması taraftarıyım.çünkü kimse başkasının inancına tahammül edemiyor.kendi adıma baskıcı bir ailede büyümedim çevremde zorlamadı seçim yapabilme şansına sahip kişilerdendim.araştırma okuma fırsatıda buldum.yani inancımı oluşturdum.benim inancım benim seçimim.ikinci kişiler beni ilgilendirmez..ben kendimden sorumluyum.şu inanç doğru şu inanç yanlış diyemem.herkesin inancı kendine doğrudur çünkü.inancımıda belirtmem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Sanırım yine hiçbir dine inanmıyor olurdum.

1|0
    0|1
  • Yıne agnostık olurdum

0|0
    0|0
  • Gene bu dinde olurdum.

0|0
    1|1
    • Onu nasıl başaracaktın ? O kabile İslam hakkında hiçbir şey bilmiyor.

• Kabilenin ortadına gökten zembille laptop ve internet düşüyor değil mi ? Neyle araştıracağını düşünüyorsun ?

• Zaten bilmeyen muaf tutuluyor ki. Bilipte inanmayan ,kabullenmeyen cehennemlik deniyor islama göre. Dediğin gibi her bişeyden uzak ve bir haber kabile isem ben muaf olurdum.

• ormanin derinliklerinde net baglantim laptopum akilli telfnm falan varsa hemen arastirip müslim olurdum elhamik.

0|0
    0|0
  • valla müslümanlığın gerçek Allahın tek olduğunu nasıl araşıtrp sorgulamıyorsam başka dine mensup ailenin evladı olsaydım yine araştrmaz sorgulamazdım yalan yok ^,^

1|0
    0|0
  • Aile , çevre büyük bir etken ..

Ailem hangi dine inanıyorsa ilk etapta ona inanırdım .. Ama sonrası tamamen benim araştırmama bağlı

0|1
    0|0
  • Onlar bile bir yaratıcıya inanıyor ateist kabile görmedim:)

0|1
    0|0
    • Hayatında kabile gördün mü ? Anlatsana maceralarını, bizde dinleyelim.

• İhtiyaçtan inanma durumu var o zaman senin için o zaman. İhtiyacın olduğu için inanıyorsan da bu kendi çıkarın için demek oluyor işte.

• peki haklısın.

• Araştrıp sorgulayabildikten sonra yine aynı sonuca ulaşırsın.

1|1
    0|0
    • İlkel bir kabilenin ortasında hangi yöntem ile araştıracaksın ?

• Doğduğum yerde mi yaşıcam illa. belki eğitim için başka yerde olcam!

• Peru'daki ilkel kabileden bahsediyorum. Sen bu anlayışla istediği eğitimi al, fayda etmez.

• inanmıyorum. o zamanda tahtadan tanrımıza inanırdım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yine anlamıyorlar, anlamayacaklar.

Bugün bu konularda uzun uzun yazasım var ama işyerindeyim.

1|0
    0|0
    • Bir ara yazarsın soru olarak.

• kuğulum anlasak ne değişecek?Beni de bu anlatma çabası geriyor yeminle.1 tane dini sorum var mı bu 4. üyeliğim.İnsanların inançlarını hafife alıp onlar salak biz akıllı muamelesi yapmasın kimse.Herkesin kendine göre doğrusu var bu ateizme yandaş toplama çabası çok gereksiz.

• Kendisi açıkladığın gibi olmadığını kendi cümleleriyle açıkladı zaten.

• nerde dünyaya gelmişsen ve çevrendeki insanlar seni nereye yöneltiyorlarsa o dine mensup bir birey olunurdu sanırım

0|0
    0|0
    • mesala benim ailem tanıdıklarım hepsi müslüman ama ben ateist oldum,kişiden kişiye değişir dostum

• istisnalar kaideyi bozmaz dostum... o senin tercihindir. saygı duymak lazım...

• her erğen aradığında doğruyu bulabilir

0|0
    1|0
  • Müslüman bir ailede müslüman bir çevrede yetiştim de ne oldu yine ateist oldum yine doğru yolu bulur yine ateist olurdum

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bugüne kadar neye ınanıyorsam ona ınanırdım

0|0
    1|0
  • yine aynı dine mensup olurdum yani hiç bir dine :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...