Depreme karşı hazırlıklı mıyız? Deprem çantasının içinde neler olmalı?

Evet şu sıralar haberlerde çok söylemeye başladılar. Deprem çantası falan hazırladınız mı deprem çantasının içinde neler olmalı?

Güncellemeler:
Arkadaşlar Allah korusun ama deprem yakın diyorlar haberlerde uyarmaya başladı genede tedbiri elden bırakmamak lazım

0|0
8|34

En İyi Erkek Görüşü

• zamanında bazı caddelere sokaklara deprem için turuncu renkli kutular yapılmıştı..ama hırsızlar sağolsun talan etmişti çoğunu!şimdi bu millet depreme ne kadar hazırlıklıdır! kimsenin bişey yaptığı yok herkes kaderci..ne olcaksa olsun mantığında

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• deprem dedin de ahmet mete ışıkara üni de dersimize geliyodu onu hatırladım:D mekanı cennet olsun deprem dedemizin :) hazır değilim "hayırlısı be gülüm" diyenlerdenim.

1|1
    0|0
  • toplumun %97 i hazırlıksız

2|0
    0|0
  • ben deprem bölgesinde yaşıyorum ve her zaman hazır ekipmanlarım var öncelikle lisanslı bir amatör telsiz ooperatörü olduğum için yakın ve uzak mesafe çalışan telsiz cihazlarım bulunmakta deprem anında ilk haberleşme yapılması gerekli o an kurulan kriz masası ile irtibat amaçlı ve enkaz vs.durumlar için her aletlerden ikişer tane bulunduruyorum ve dinamolu radyolu el feneri ve enkaz altından ses algılama cihazı ilk yardım çantası battaniye ve çatır bulundurmaktayim.

0|0
    1|0
    • ve akıllı cep telefonlarının hepsine uyumlu olan sony mobil şarj aletinide bulundurmaktayım teknosa vs.yerlerde satılıyor çok pahalı değil ve akıllı cep telefonunu telsiz cihazına bağlantı yaparak bulunduğum yerin haritada görünmesini sağlayarak koordinatlarimi belirlemiş olyorum aprs sistemi ile.

• o zaman özür dilerim bu yazdıklarım ciddi ve doğrudur.

• Evet katılıyorum

• depreme karşı hazırlıklıyım önlerimi aldım ilk yardım çantam hazır ..

ALLAH kimsenin başına vermesin inşallah.

3|0
    0|0
  • Deprem cantasinin hazir olmasi keske herseyi halledebilse,cantadan daha cok deprem bilincinde olmak gerekir yoksa cantayi hazirlayip balkondan atladiktan sonra bir anlami yok :)

1|1
    0|0
  • Deprem tehlikesi her zaman var ama tedbir yok maalesef. :(

1|0
    0|0
  • deprem bölgesinde yaşamıyorum

1|0
    0|0
  • Çanta falan var ama hayatım da Depreme en hazırlıklı benim arkadaşın abisidir...

Adam 2 katta oturuyor ( çok yüksek değil ) en ufak tıkırtıda cam dan atlıyor, mahalleden büyük kamyon geçti adam atlamak için cama cıktı ! :D

1|1
    0|0
  • Eğer öyle bir şey olursa ansızın yakalanırız ki zaten hep ansızın yakalanırız halimiz çok kötü olur

2|0
    0|0
  • Deprem bölgesinde yaşamadığım için herhangi bir hazırlığım da yok .

1|0
    1|0
  • hic bir hazırlığımız yok

1|0
    0|0
  • Lafta hazırız,binalarımız dökülüyor, yaptırmaya niyetleniyorsun bir sürü harç vs... Biz yaptırmaya niyetliyiz belediye otoparkımız olmadığı için 30.000 TL park parası istiyor. İnsanları teşvik edecek kolaylıklar olmalı .

2|0
    0|0
  • Dask lazım Dask Dask(zorunlu deprem zıgortası)

1|0
    0|0
  • ne depreme nede ölüme karşı hazırlıklıyız

2|0
    0|0
  • deprem oldu bina yıkıldı çantan kusurzsuz hazır dedik.. sonuç ?

1|0
    0|0
    • En azından ailede cocuk varda bir şekilde onu korumak için

• O yüzden uyarıda bulunmak istedim evet elbet bir gün ölücez ama en kaz altında olmaması daha iyi ne biliyim işte

• ölüm bu belki iyi gelir

1|0
    0|0
  • Aslında düşünmedim değil. Bu hazırlığı bir savaş çıkma ihtimalini göz önünde bulundurarak düşünmüştüm. Miadı uzun olan besinler, gaz maskesi, elektronik eşya, radyo, bıçak..vs malzemelerin bulunacağı bir çanta olacaktı. :)

1|0
    0|0
  • Depreme değil de ahirete hazır mıyız bunu sorgulasak daha iyi bence..

2|0
    1|0
  • bindik bir alamete gidiyoz kıyamete hiç bir hazırlık yok valla

1|0
    0|0
  • Uzatmaya gerek yok,ne yazık ki hazırlıklı değiliz

1|0
    0|0
  • Ben Deprem günü doğumluyum ve Bizzat büyük bir deprem yaşadım.

O nedenle idmanlıyım...:)))

1|0
    0|0
    • Bende dogdugum gün erzincanda büyük deprem olmuş baba tarafı cok etkilenmiş :) hangi depremsin

• Amin teşekkür ederim. Umarım kimse yaşamaz deprem gibi felaketler...

Deprem olduğunda 14 yaşındaydım, Aradan 14 sene geçmiş ama düşününce şimdi bile tüylerini ürperttirebiliyor insanın...

• aynen :/

• hiç bir hazırlık yapmadık Allaha emanet yaşıyoruz

1|0
    0|0
  • Cep telefonu sarj makinasi

1|0
    0|0
  • Ankara ile haberi çıktı ondanmı bahsediyorsun acaba ?

1|0
    0|0
  • hepsinden önce evde mutlaka hayat üçgeni yeri oluşturmak gerekir . en önemlisi budur

1|0
    0|0
  • tedbir bizden taktir allah'dan

1|0
    0|0
  • Deprem cantasi degilde her evde paraşüt olmali balkondan atlayacagin zaman parasutu acacan

1|0
    0|0
  • Hazırlığa gerek yok eski bir ev zaten bir deprem olursa direk altındayım

1|0
    0|0
  • kim takarkı sonunda yine öleceğiz ha şimdi ha sonra

1|0
    0|0
  • inş deprem olurda.gecekondularda oturanlar ölür

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 8

• Eskı sevgılım deprem olacak dıye esofmanlarıyla yatıyordu.bundan daha ıyı hazırlık olamaz herhalde :) ben hıc hazırlıklı degılım, bır de kocaelıdeyım, deprem bolgesi..ıyı kı buradakı daglar yanardag degıl, tam dagların eteklerınde bır yerdeyım :D

1|0
    0|0
  • yok valla yaa tek bir konuda hazırlıklıyım sesimi iyi açtım çığlık çığlığa tazmanya canavarı gibi koştururum sanırım :)

1|0
    0|0
  • Gerek yok.

1|0
    0|0
  • Yok maalesef:(

1|0
    0|0
  • korkunun ecele faydası yok ne yazılmışsa alnımıza ona eyvallah

1|0
    0|0
  • hic birseye karsi hazirlikli degiliz