Her şeyin yalan olduğunu öğrenseniz...

'Yatarken o var aklında, sabah kalkarken de. Söylediği her söz beyninde farklı bir yankı oluşturuyor. Onun hayaliyle uyuyup uyanıyorsun. Tüm gerçekliğiyle hayatında o var. Aranızda mesafeler olmasa; kilometrelerce yol, koskocaman bir deniz olmasa aranızda, her şey daha güzel olabilirdi, değil mi?

Sonra bir sabah kalktığında öğreniyorsun ki yok öyle biri. Hiç olmamış. Her şey yalanmış. Sen kocaman bir yalana inanmışsın. Bakarken kendinden geçtiğin fotoğraflar başkasının. Konduramıyorsun ona değil mi? Çünkü ona bakarken başka bir isim söylemek canını acıtıyor.

Ve o, dünyadaki en iyi senaristmiş. Her şeyi yazmış, sonra kendi oynamış. Oyununa gün geçtikçe yepyeni karakterler eklemiş. Sen ve senin gibi salaklar da inanmış buna. Sen biliyorsun artık, o gerçek değil. Diğerleri bilmiyor ama... Kısaca uyumuşsun, rüyanda görmüşsün onu. Uyanınca rüyalar da sona erer unutma.'

Bir sabah uyandığınızda her şeyin yalan olduğunu anlasanız ne yapardınız?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Bir başkası olmak nasıl bir haz verebilir ki bir insana? Düşünüyorum da insanlar beni ben olduğum için sevmeyecekse, ne anlamı var o sevginin? Bana ne katabilir ki verdikleri o değer? Sonuçta onlar o görüntüye aşıksa bunun güzel bir yönü olabilir mi? Karşımdakini değil, sadece kendimi kandırmış olurum bu şekilde diye düşünüyorum.

Ama hisler başkadır... Karşındakinin fotoğrafı sahte olabilir, ismi de, hatta doğum tarihi ve burcu da sahte olabilir. Fakat hissettirdikleri asla sahte olamaz. Çünkü sen onun sohbetini, sana hitabını, anlattıklarını seversin; görüntüsünü değil. Bu yüzden kişisel bilgileri ya da fotoğrafını önemsemezsin. Sadece korkarsın bir gün onu kaybetmekten. Hepsi bu!

Kötü yönleri de var tabii, tüm duygularını altüst eder ve inandığın değerleri bir bir yok eder giderken. Her şeyin ilacı zamandır ve her şey gibi bu da unutulup gidecektir. Tamamen olmasa bile...

Artık uyanmanın vakti gelmedi mi?

Günaydın :)

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İşte bu his dünyanın en berbat duygusu.

Bunu çok iyi yaşadım, iğrenç birşey. Önce sarsılmıştım, hiçbirşey hissetmiyordum, tek birşey vardı, koskocaman bir boşluk. Düşüyordum. YAPAMADIM HİÇBİRŞEY. ELİM KOLUM BAĞLIYDI. BAĞLAYAN HİÇBİRŞEY OLMADAN ÖYLECE KALA KALMIŞTIM. Ne kadar büyük bir kötülük.

Kimileri intikam hırsıyla yanar tutuşur, ancak bir intikam olsa bu en ağırı olabilir.

2|0
    1|0
  • rüyaymış der geçerim :D böyle şeylere kafa takıcak kadar aptal değilim ya yanlış anlama sana karşı birşey söylemedim ama benim görüşüm böyle

2|0
    0|0
  • Biraz yoğun düşünürsen öyle zaten,arkadaşların ailen herkes farklı bir amaç için yolunda ilerliyo,sevgili diyosan yanında değilse yokmuş zaten,birbirinin duygularını öperek kanatan insanlar görüyorum ben,bir başka değişle kendi yalanına bir başkasınıda uydurabilme çabası,bu tarz bir düşünceye ve irdelemeye sahipsen işin çok zor,kendini kandıramıycak kadar diri uyanmışsın...

1|0
    0|0
  • bazen yapacak şeyler varken hiçbir şey yapmamak en güzelidir...

2|0
    0|0
  • biterrrrr...

2|0
    0|0
  • inanmakta güçlük çekerim tabiki de. bir kaç hafta kendime gelemem. ama böyle biri içinde aylarca yıllarca kendi hayatımı zehir edemem. unuturum gider :)

1|0
    0|0
  • hiç birşey yapamam

0|0
    0|0
  • sinirimden yumruklrım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir sabah uyandığımda böyle bir şeyin olmamasını tercih ederim tabii ki hatta bunları öğrenmektense sessizce çekip gitsin ve ben nasıl bir oyuna geldiğimi görmeyeyim...

Yalanlarla kendine bir kişilik yaratan sahte bir dünya kuran, bir oyun sergileyen her kimse benim sevdiğim insan zaten o insan değildir, derdim...

Düşünmek bile hoşuma gitmedi açıkçası...

2|0
    0|0
  • Eski erkek arkadaşımın başına gelmiş bir olay.

Çocukluğundan beri tanıdığı, komşuları, 5 yıllık bir ilişki. Nişanlılık döneminde kapılarını "ben bu kadınla evliyim" diyen bir adamın gelmesiyle olaylar başlamış. Kızın iş yeri, arkadaşları, gittiği doktor, yaptıkları ettikleri.. aklınıza gelebilecek her şey yalan. Şizofreni demişler o bile muamma. Komşular şokta, kimse hiçbir şey anlamamış.

Çok ağır bir şey.

2|0
    1|0
    • üffff öyle bir travmayı atlatmak kaç yılımı alırdı kim bilir

• atlattı mı bilmiyorum ama 1 sene sonra beni kaybedince bir şeyler yerine oturmuştur artık diye tahmin ediyorum.

• Ben bir gece bir rüya gördüm ve gerçek hayatta tanıdığım birine o rüya yüzünden aşık oldum. Normalde tanıyorum ama hiç aklımda yoktu. Üstelik evli birisi ve 2 çocuğu var. Şimdi ise hiç yoktan aşık olduğum o kişiyi unutmaya çalışıyorum.

2|0
    0|1
  • duyguları da yalan mıymış? En acısı o olurdu herhalde..

1|0
    1|0
Yükleniyor...