Bence kadınlara araba kullanma yasağı gelmeli, bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

ne zaman bir kaza görsem başrolde hep kadınlar, trafikte saçma sapan hareketler trafiği tıkamalar vs vs. Bugün sabah da işe giderken atmış kendini kamyonun altına trafik tıkalı tabi sırf bunun yüzünden toplantıya geç kaldım, bıktım kadınların bu saçmalıklarından gidin otobüse mi biniyorsunuz evden mi çıkmıyorsunuz ne yapıyorsanız yapın ama beni uğraştırmayın artık. Bence arabistandaki gibi (farklı amaçla ama) kadınların araba kullanması yasak olmalı.

0|0
12|15

En İyi Kız Görüşü

• Kadınlat kuralına göre hareket ediyor siz erkekler kafanıza göre asıl sizin yüzünüzden kazalar :D

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Türkiye de trafikte bulunan araçların ne kadarı bayan..?

Hemen bakalım:

2012 istatistiklerine göre ortalama 24,000,000 sürücü var,

4,900,000 sürücü bayan ...

19,100,000 sürücü erkek...

hemen hemen %20 ye tekabül ediyor bayanların oranı..

Bu kadar yobaz olmayın yahu!

kazaların önlenmesi için yollar aranmalı öncelikle.

Kadınların araba kullanması yasaklanacağına,

Sen ve senin gibiler Arabistan a gitse de millet rahat etse..!

4|1
    0|2
  • Kucuk dagları siz yarattınız insanlığı siz kurtardınız galiba seni doğuran da kadın sadece kadınlar adam akıllı eğitimi olmadıgı sizin gibi ufak yasta kullanmaya başlamadıgi için çok tecrübesizler ve bu yüzden kaza yapıyorlar ayrıca kaz yapanların cogu da erkekler yanılıyorsun bence sana öyle gelmiş.

1|1
    0|1
  • ileri sürüş tekniklerine sahip tanıdığım bazı araba ve motor yarışçıları var..

onlarda trafiğe çıktığında bazı normal erkek sürücülere trafikte kadın muamelesi yapıyor (:

yani trafikte kadınlar ne kadar kusurluysa, sizlerin bir üst modeline göre sizde kadınlar kadar kusurlusunuz (:

1|1
    0|0
    • biz çocuk doğuralım diyor muyuz?

• aynı şey dimi..

• Kabul etmezsiniz edilsede edilmese herkes biliyor erkekler ha etmişsiniz ha etmemişsiniz nedense insanlar hatalarını kabul etmek çok kötü birşeymiş gibi bir davranış var anlamak zor değişmez gerçekler 2*2=4 eder.

• çok yanlış düşünüyosun bence biz kurallara göre araba kullanıyoruz siz erkekeler trafikte bir bayan görünce daha çok üzerine gidiyosunuz

1|1
    0|1
  • Daha once yapilan butun arastirmarlarda kadinlarin erkeklerden cok cok daha dikkatli ve iyi araba kullandigi ortaya cikarmistir.

1|1
    0|0
    • yaptığım bilimsel araştırmaya göre bunu uydurdun

kaynak göster oyun oynamıyoruz burada !

• profilimde gezdin ha :))

şimdi tekrar ateist oldum

verdiğin örneği de ancak ilkokullu biri verebilirdi ahahahaha

• Ehh karşında ki sorunlu olunca başka seçenek kalmıyor. Evet gezdim çok cahil kalmişsin.

• ayıp ediyorsun

ben her gün kullanırım

şehirler arası da

Şumaher değilim

ama trafik daha tıkanmadım

genelleme yapma

0|1
    0|1
  • Ne alakasi var ya cok iyi araba kulanan kadinlarda var kotuuu araba kulanan erkekler gibiiiii :@

1|1
    0|0
  • fakyuu beyfendi !

1|1
    0|0
  • Boyle bir sey mi var o zaman erkeklerinde araba surmeleri disinda herseyi yasaklansin bir bok yapabildiginiz yok zaten

0|1
    0|0
  • bence senin gibi bir dallamaya yaşam hakkı bile verilmemeli tayyip kafalı

1|1
    0|1
  • çok saçma düşünüyorsun. (bence)

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Öncelikle kadınlara araba kullanma yasağı gelmesi gibi bişey olamaz , düşünülemez bile. Araç kullanmayan kadın hep başkalarına bağımlı kalır.Araç kullanmak bir bayan için çok büyük nimettir.

Genelleme demeyelim ama benim uzun zamandır trafikte yaptığım gözlemler var.Bayanların zehir gibi şoför olanları vardır. Onlara çok saygı duymak lazım.

1- Kadınların eleştiri almasındaki en büyük neden araç kullanmayı çok geç yaşta öğrenmeleri. Bu da pratik kazanamamalarındaki en önemli sorun.

2- Araba sürmeyi kafalarında çok büyütüyorlar.Bunun sonucunda devamlı hata yapma korkuları yüzünden çoğu kez tutuk kalıyorlar.Bu aslında hata yapmalarına sebep oluyor. Tutuk olanlar ani durumlarda gereken tepkiyi veremiyorlar.

3- En önemlisi çoğu AYNALARDAN bir haberler. Aynaya bakmadan şerit değiştirmeleri son derece büyük hata. Bu yüzden çok kaza atlattım.

3- Az da olsa küstah olanları var . Örneğin , bir gözlemim yeşil yandığında çok geç kalkıyorlar . (Böyle bişey yoksa bile bana hep denk geldi.) Böyle bir durum olduğu için bir gün sağlayıp geçmek zorunda kaldım makas değil. Çok ilerde yanıma geldi siz şeridinizi takip etsenize diye laf attı. Bu küstah olanlar genelde çok ezildiklerinden kime tutturursam diye bastırıyor. Trafikte bayanlara bulaşan olmaz erkeklerden.Bunu iyi biliyorlar.

4- Ben kendimi kurtarayım gerisi ne yaparsa yapsın kendini kurtarsın modundalar. Çoğu kez kaza yapmazlar ama kazaya sebebiyet verirler.

Bunların asıl kaynağı araç kullanmayı geç öğrenmek. Toplumda araçtaki erkek aracı kullanır düşüncesi hakim olduğu için çok sık kullanamıyorlar.Dolayısıyla pekiştirmeleri mümkün olmuyor. Bayanlar araç kullanmasın gibi bir düşünce olamaz. Sadece pratikleri çok arttırmalılar.

Kurallara göre araç kullanmak demek diğer araçları da düşünmek demektir lütfen bunu bayan erkek hepimiz gözetelim.

0|1
    0|0
  • Kadın kullanmalı araç..Senin istatistiklerin çok yanlış!İzlemiyormusun haberleri?Trafik kazalarında ölümler kazalar kimler tarafından oluyor?Erkekler yapıyor sürekli onlardan..Kadın olmasa ülkede o ülke kalkınmaz!Herşeyi kadına borçluyuz!Kadınsız hayat düşünülemez.

3|1
    0|0
    • yukarda cevap verdim buna kardeş :)

• Katılmıyorum.Bu düşünceniz olduğu sürece geri kalmaya makkumsunuz!Kadın olmadan hayat olmaz.Sen kadınsız yaşa bakalım.Ne annen olsun ne eşin olsan nede çevrendekiler.Göreyim seni o zaman.

• 5 yıldır aktif trafikteyim, her türlü gözlemimi yaptım.Bayanın araba kullanamayanı öldürmüyor, maddi zarar veriyor.Erkeğin araba kullanamayanı insan katlediyor.

Ayrıca bayanların çoğu gayet düzgün araç kullanıyor.Asıl şu adamın kıçına girip selektör yapan tipler var ya onları indirip pataklayacaksın öküz oğlu öküzler.Zamanında bir tanesi yüzünden ölümden döndük.

2|1
    0|0
  • Avrupad yapilan arastirmalara göre Araba sürme yeteneginin Cinseyetlen alakali olmadiigni gösterdi.

Bazi kadinlarin daha kötü araba sürmesi ortada. Genelde bu konuda dislaniyorlar ve kocalari arabalari sürüyorlar. Bu sekilde kadin daha az araba kullana biliyor.

0|1
    0|0
  • sadece ülkemizde değil nerdeyse tüm dünyadaki trajikomik kazalar bayanlar tarafından gerçekleşiyor yok fren yerine gaza basma vitesi geri takcam diye ileri takma. Kurala uymak önemlidir ama trafiğin akışınıda sağlamak gerekir araba kullanırken kıme sinirlensem geçerken baktığımda bayan çıkıyor. Tabi bunların yanında iyi kullanan bayanlarda vardır.

0|1
    1|0
  • bence yasak söz konusu olamaz :) :) :)

0|2
    0|0
  • Bunu dinlemeni tavsiye ediyorum link

Diğer konu hakkında yorum yapmayım ehliyetim bile yok :)

1|1
    0|0
  • Uvvv! Canina mi susadin sen. Simsekleri cekeceksin ustune :) Onlardan beter erkekler var birader. Kadinlar trafige cikmasa degisen birsey olmadigini goreceksin.

0|1
    0|0
    • pek sanmıyorum en iyi süren kadın en kötü süren erkekten bin kere daha kötü

• Yok be hocam. Abartiyorsun bence. Kabul ediyorum. Cogunlugu kotu arac kullaniyor ama cok iyi kullananlari biliyorum yakinimdan. Sen epey kizmissin bugun. Ben daha cok trafikte makas atan, kurallara uymayan okuzlerden sikayetciyim.

• Aynı dertten müztarip olmakla birlikte 4 önümde bayan sürücünün gittiğini anlayabilecek tecrübe ve birikime sahibim desem abartmış olmam.. Onlara ayrı bir şerit tahsis edip bol kontrollu ve direksiyona yapışık şekilde kardeş kardeş gitsinler :)

0|1
    0|1
  • servisler iflas eder..

0|1
    0|0
  • benden iyi kullandiklari kesin :)

0|1
    0|0
  • kadınlar gayet dikkatli araba kullanıyor

0|0
    0|1
  • o egemen bağişi gördükten sonra başliğin kalitesizliğini normal karşiladim.

0|1
    0|0
  • valla bencede bu kadinlar araba kullanmasinlar :)) en azindan korka korka kullananlar:) kamyon gecer hanfendi yarim saatte zor gecti bekle babam beklee:) bu gibiler olmasin mumkunse;))))

0|0
    0|0
  • Bence otobüse binme yasağı bile gelsin:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...