Kuran-ı Kerimde Ahzap Suresi 37. Ayette şunlar yazıyor.

Ve Allah'ın, onu ni'metlendirdiği ve senin de kendisini ni'metlendirdiğin kişiye: “Zevceni (kendine) tut (boşama) ve Allah'a karşı takva sahibi ol.” demiştin. Allah'ın açıklayacağı şeyi nefsinde saklıyordun. Ve insanlardan korkuyordun (çekiniyordun). Allah, (Kendisinden) korkman (çekinmen) için daha çok hak sahibidir. Sonra Zeyd, ondan alâkasını kesince onu, seninle evlendirdik ki, evlâtlıklarının kendileriyle ilişkilerini kestikleri (boşadıkları) kadınların evlenmelerinde, mü'minlerin üzerinde bir zorluk olmasın diye. (Böylece) Allah'ın emri yerine getirilmiş oldu.

Siz bu ayetten ne anlıyorsunuz? Ne demek istiyor bu ayet? Bu ayetin biz gariban müslümanlara ne faydası var? Ne yararı var?

Hadi bakalım.:))

Güncellemeler:
Hani nerede dün bana ahkam kesen beyler, bayanlar. Öyle 1 soru sorarım ki, neye uğradığınızı şaşırırsınız. Hadi bakalım buradan yakın. .:)
Ayet çok açık. Peygamber efendimiz Zeyt in karısına göz koyuyor. Onu istiyor ve ayet iniyor. Sonra da Zeytin karısını , kendi karısı yapıyori. Var mı böyle 1 şey yaa yaşadığımız dünyada Allahınızı severseniz? Bu ne biçim islamiyettir yaa?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

 • Anlamini aciklayacagim.

  Zeynep Muhammedin oglu Zeyd'in karisidi. Birgün Muhammed oglu Zeydi ziyarete gidiyor ve orda Zeynepi acik bir sekilde görüyor.

  Bundan sonra Muhammed zeynepe göz dikiyor. Muhammedin Zeynepi istedigi tabiki Zeydin kullagina gidiyor ve Zeyd korkudan bosanmak istiyor.

  Zey muhammede gidiyor ve bizi bosa diyor, muhammed red ediyor cünkü bosarsa ve Muhammed Zeynepi alirsa bu ahlaksizlik olur, ama arka kafasinda tabiki ona herzaman yardim eden Allah var ;)

  Sonra Muhammed bu ayeti indiriyor Zeynep ve oglu Zeyd bosanmis oluyor ve Muhammed Zeynep'len evleniyor.

  Bu Ayeti muhammed oglunun karisinlan evlene bilmesi icin indirdi, bunu destekleyen hadislerde var isteyen kisi arastira bilir.

  Tabiki Allahin ayeti indikten sonra hickimse Muhammede ahlaksiz diyemedi. Ama bu genede sapikliktir, kendi oglunun karisinlan evlenmek.

  0|0
  • Şikayet

   Kim tercüme etmiş bunu adnan oktarmı çok saçma böle bir şey olurmu olsa bile ayette yer alırmı hiç akıl mantık kesmiomu arkadaş

  • Şikayet

   Teşekkürle dürüstçe ve mertçe yanıtın için manumant.

  • Şikayet

   yenibinick tüm tercümelerde aynı şey yazıyor.