Sosyalleşme size göre nedir?

Üyecanlara asosyal diyen akıllılar için araştırdım.Üşenmedim hepsi sizin için:)

Bakıyorum herkes asosyalsiniz diyor.Bende sosyalleşmenin anlamına baktım neymiş diye ahanda bu çıktı "yaşamını devam ettirebilmek için yardıma ihtiyaç duyan insanın, içinde doğduğu topluma adapte olabilme sürecidir".Ben ki bakkal amcayla kanka olan,minibüs şoförünün muavinliğini yapan,terzime gidip onun söküğünü diken,yaşlı teyzeleri zorla karşıdan karşıya geçiren,küçüklerle sek sek oynayıp büyüklerin ellerinden öpebilen,toplumla iletişebilmiş bir insanken neden buraya takılıyorum diye asosyalim?Siz de asosyal misiniz? Toplumsallaşamadınız mı yoksa?

Gizlican sen topluma mal olmuş bir değersin o yüzden kıskanıyorum sen gelme..

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• ayrıca evde oturan asosyal değildir. kitap okuyor, araştırma yapıyor, dil öğrenmeye çalışıyorsa, kültürlü sosyaldir. insanlara kendini kanıtlamak, espri yapmaya çalışmak, bol bol para harcayıp kahveler çaylar tüketmek, sosyallik değildir. sıcak parayı halkın cebinden, esnaflara aktarmaya çalışan, kapitalist bir düşüncenin ürünüdür bizdeli. dikkat ettiğinizde tüm sosyal etkinlikler para üzerine kurulu ...

1|0
    0|0
    • bu da farklı bir yaklaşım teşekkürler.:)

• olsun, düşünüyorsan % 50 yapıyorsundur bana göre. biraz çevrenin etkisi olabilir.kafaya takma.destekliyorum =)

• teşekkür ederim.:)

• her şeye katılma ilgi duyma

1|0
    0|0
  • Aynen katıldım hacı

Bakkala giren ben:

- verdiniz gazı recep başkana tekel bayileri bitirdiniz az değilsiniz... :-):-):-)

Asosyal? Ben? :-)

1|0
    0|0
  • Lisede sosyal okumaktır

1|0
    0|0
  • yaşlıları mı yoksa yaşıtlarını mı karşıya geçiriyon abla :)))

ben ultra sosyalim kabına sığamayan bıçkın yağız anadolu erkeyiim :))

1|0
    0|0
  • dışarıda her gün farklı bir kız ile gezmek mi sosyalliktir bıraksınlar bu işleri..

asosyal olurum evde olurum daha iyi hiç olmazsa günaha girmem :)

1|0
    0|0
  • sana kim asosyal diyor? gönder bana ağzını burnunu kırayım ;) soruya 5 yıldız.

1|0
    1|1
  • link

hiç kimse bir neoist2 değil diyorsak bir bildiğimiz vardır.

1|0
    1|0
  • sos oynarken karşılıklı yellenmek demek

1|0
    0|0
    • çok hoş.

• hem zekanı yarıştırıp çağdaş bir paylaşım yaparken, hem de kokunu paylaşarak ilkel davranışlar sergiliyorsun. dolayısıyla geçmişi geleceğe bağlayarak dostluğunu perçinliyorsun ;)

• çok mantıklı.İletişim kuvvetlenir ve sarsılmaz bağlarla bağlanır.

• para varsa range over para yoksa game over ikiside yoksa goyver gitsin şuraya da gece hayatı çizelim

1|0
    0|0
  • Asosyal değil de işsiz olduğun kesin.

2|0
    2|0
    • işli olanların benden farkı kapitalizme hizmet etmesi.Yarın bende iş bulurum paralı köle olurum ne var bunda:)

• Az çok yazdıklarından. Uzun süredir buradayım çünkü.

• Nedense ben burda tanıdığım kimseye ,sevmediklerime bile gereksizsin demeyecek saygıyı korudum hep.Ama gördüğüm saygısızlıklar hala devam ediyor.Yazmazsan sevinirim.İyi akşamlar.

Kızlar Ne Diyor 1

• "yaşamını devam ettirebilmek için yardıma ihtiyaç duyan insanın, içinde doğduğu topluma adapte olabilme sürecidir"

Bu şey gibi olmuş Yalnızlık Allah'a mahsus:)

İnsanlar tek başlarına yaşayamıyor mutlaka birbirlerine ihtiyaçları var,hani dolmuş şöförü olmasa dolmuşla bir yere gidilemez ,insanlar olmasa onların müşterisi olma ama muavinlik yapmakta gereksi hani!

0|0
    0|0
    • ne diyosun yavrucak?

• Yeter zaten bu kadarı. öyle tipler varki nasılsın deyince ona karşı ilginin olduğunu düşünebiliyor. Bu yüzden kimseye çok fazla yüz vermeye gelmiyor. Birde artık parası olan her yerden ev alıp oturuyor yani kültürel benzerlik yok yaşam bölgelerinde.

• Kültürlerimiz benzemese de insanız.Bunun farkındaysak anlaşırız bir şekilde.

Yükleniyor...