Kuş sürüsünün çarptığı YHT

Sevgili dostlar, sözlükte gezerken bir kuş sürüsünün yüksek hızlı trene çarptığı başlığını gördüm. Başlığa girdiğimde binali yıldırımın, kuşların tren yolu güzergahına alışıp göç yollarını değiştirene kadar böyle kazaların olacağı söylediğini okudum..

Öyle bir iktidar düşünün ki yapmış olduğu teknolojik çalışmaların tek sebebi siyasi rant olsun. Böyle bir çalışmanın dahi bilimsel bir dayanağı olmasın...

Sorum şöyle; siyasi rant uğrına böyle şeyler yapan devlet görevlilerini artık koltuklarından uzaklaştırmanın vakti gelmedimi? (oradaki koltuklarda oturan herkes bu milletin efendisi değil hizmetkarıdır)

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• herkes Mimar Sinan olamaz ki. Mimar Sinan Üsküdar da bir Osmanlı paşasının isteği üzerine bir cami inşaa eder. Paşa titiz birisi olduğundan bir cami istiyorum ama kubbesinde kuş pisliği olmasını asla istemiyorum der. Mimar Sinan da uzun süre cami'yi nereye yapacağını bulmak için çabalar. Sonunda yeri bulur ve camiyi yapar. Kuşlar kubbenin üzerinde rüzgar akımından dolayı duramazlar ve hatta uçmaları bile zorlaşır. Böylece Cami kubbesinin üzerinde duramayıp pileyemiyorlarda. O zaman ki teknolojik şartlarda başarılanlara bakınca şuanda bunu planlayamamak tamamen düşüncesizlikle alakalıdır. Ancak tabii şunu da bilmek lazım. Acaba kuşlar hep aynı güzergahta mı göç yaparlar ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• herşeyin zamanı var merak etme. dur hele seçimlere az kaldı

0|0
    0|0
  • Son cümle el öptürür .

1|1
    0|0
    • sağol eksik olma teveccüh ediyorsun... Devlet adamlarına böyle bakarım. Ah halkımızda böyle bakabilse onların sadece kendi işlerini yaptırdıkları bir 'elemanları' olarak görebilse..

• (oradaki koltuklarda oturan herkes bu milletin efendisi değil hizmetkarıdır)

Kırmızıgözlük Son cümle el öptürür .

Katılıyorum...

• yine mi sen dsfgvdsfg

• Allah belalarını versin bunların. yazık kuşlara..

1|1
    0|0
  • İlginç bir başlık :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Oysaki güvercin sahipleri bilir. her 20 50 metre neyse aralıklarla siyah naylonlarla korkuluk direkleri koyulsaydı kuşlar yaklaşamayabilirdi.

0|1
    0|0
    • ondan ziyade trende yırtıcı kuş sireni olsa küçük kuşlar yaklaşmaz... bu kadar basit çözüm işte..

• Mutlaka proje ayrıntılarında o da vardır da. Denetleyen nasıl indirecek cebe parayı.

• hizmetkar oldukları için bu hizmetleri yapıyorlar, bundan önce Tren veya Otoyol'mu yapıldı ?

0|1
    1|1
    • off yapılan 3-5 şey var o da hep hatalarla yanlışlarla dolu gözünüzü boyamışlar işte.. 2004 yılında da sırf hızlı tren getirdik diye. normal treni hızlandırıp 100den fazla kişinin ölümüne sebep olanlar da aynı kişilerdi.. hizmet hizmet deyip durmayın bunları sırtınızdan indirin artık

• beyanat yanlış olabilir ama bunu yapılanlarla kıyaslama, Hiç Türkiye'yi bir uçtan bir uca araba ile gezdinmi ? 7 bölgeyi ?

• tamam kardeşim konu o değil... ilk fırsatta yok duble yol yok şu yok bu başkaları 50 yıl önce yapmış bunu. bir lütuf olarak şimdi gözümüze sokma.. konu şimdi böyle kritik bir hizmette bulunan bir insanın bu şekilde düşünmesi...

• Vicdansız bir bakanın iğrenç ötesi söylemi. Yazık lan kuşlara! Protesto edilmeli.Hatta istifa etmesi gerek bu adamın. Zaten duruşunda,stilinde meymenet yok bu adamın.

0|0
    0|0
  • Sizde her yapılandan söylenenden siyasi bir rant çıkarabiliyorsunuz.

0|0
    0|0
  • hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz maşallah :D

0|1
    1|0
    • yani fırsatçılık değil ama sırf siyasi rant için kuşlar da yollarını değiştirsinler canım demek ayıp.. beğenmediğimiz araplar bile yer altından geçen bir hat için gps taraması ile kuş sürüsü lokasyonu belirliyor elektromanyetik dalga zararı vermemek için.

• bugün hava soğuk aboooo bunun suçuda hükümet

diyeceksiniz yakında

0|0
    1|2
Yükleniyor...