"Kızlar, Erkekler ve İlişkileri" temasına mütemadiyen : Erkek olmanın avantajları nelerdir?

18 Kasım 2013/16:50 diye de notumuzu düşelim.

Birkaç araştırmalarım sonucu erkek olmanın, biz kadınlara kıyasla avantajlı yönlerini araştırdım. Önce tüm yönlerini araştıracaktım, sonra tüm hepsinin iyi olduğunu görüp, "avantaj" diye nitelendirmek durumunda kaldım. Neyse, işte size topladığım birkaç avantajlı yönü aktarayım.

-Birliktelik sonunda hiç kimse çıkıp da sizi "kötü erkek" diye tabir etmiyor.

-Sevgilinizi aldattıktan sonra "doğam böyle" diyebiliyorsunuz.

-Pisuvar ve ürinasyon gerçeği.

-9 ay boyunca alkol, sigara gibi şeyler tüketmeme zorunluluğunuz yok.

-Maçoların diğer erkeklere oranla daha fazla sevildiği gerçeği.

-Araç kullandığınız zaman arkanızdan "erkek sürücü" demiyorlar.

-Jennifer Lopez'in gerçekten kalçaları var.

-Dünya'daki insanların yarısından fazlası sizden güçlü değil.

-P.rno sektörü sizin için harıl harıl çalışıyor.

-Bekaretinizi kaybedip 2 yıl boyunca ağlamanıza gerek yok.

-Ayın her günü mutlusunuz ve altınızda pedle dolaşmanıza gerek yok.

-Ekose etek giyseniz bile bacak bacağa atabilirsiniz ve yabancı bakışlara maruz kalmazsınız.

Bu kadarı yeterli olur sanırım. Beyler ve bayanlar, sizler de klavye başına geçin ve "erkek olmanın avantajları" başlığına 3-5 bir şey ekleyin.

Footnote: bu içerikten sonra çoğu kadının "erkek olmak vardı!" dediğini duyar gibi oldum.

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bunlar güzel maddeler,yalnız etrafta o kadar abaza erkek var ki uçkuru için kendi karakterinden ödün veriyor yani kısaca leş oluyor

Bunların sayısı çok olduğu için kadınların avantajı daha fazla

3|1
    3|1
    • Uçkuru hovarda olan kişilerle aynı ortamda bulunduğumuz için avantajlı mıyız bilemiyorum ama iyi dedin.

• Çoğu salaktır emin ol,suyunu süzersin posası kalır,çoğu zeki kız da onu yapıyor onlara sonuna kadar hak verip tebrik bile ederim cidden

Erkekler Ne Diyor 20

• -Sokakta yenilen soğuk gıda,meyve ya da sebzelerde (dondurma,havuç,salatalık,muz) erkekler için iğrenç yakıştırlamalar yapılmaz.

-Fit ve dar kesim kıyafetlerde öne çıkan hatlar olduğunda erkekler için bu önemsiz sayılır

-Hakaret,argo,küfür erkeklerde normal karşılanır

-Yere balgamlı bir şekilde tükürmek erkekler için sıradanlıktır

-Regl ya da ilerleyen vakitlerde menopoz erkeklerde yaşanmaz

-Ağda gibi bir problem yoktur, kıl ve tüy özgürlüğü sınırsızdır

-Dedikodu yapılsa dahi kadınlar kadar ayıp sayılmaz

-Yaratılıştan bu yana dayak atma lanse edilir

-Kızlarla yatıp kalktığınızda "aferin benim oğluma" gibisinden saçma bir övgü aile büyükleri tarafından dile getirilebilir.

2|0
    2|0
  • Erkek olmanın dezavantajlarını sıralayayım bende. Madem bizim toplumumuzda erkeksiniz bunları yapmak zorundasınız.

-Çok sevdiğinizin birisi vefat ettiğinde örneğin babanız, yaşınız kaç olursa olsun evin sorumluluğunu üstlenmek zorundasınızdır.

-Her zaman koruyucu ve kollayıcı bir biçimde dolaşmanız gerekir.

-Tüm bunları yaparken ayrıca cebinizde bol para bulunmalı ki, hem eşinize hemde çocuklarınıza iyi bakabilesiniz.

-Evlendikten sonra bayan dırdırı ne demek onu anlarsınız.

-Yaptığınız her güzel şeyin, eee erkeksin yapıcaksın tabi şeklinde değerlendirilmesi zorunluluğu vardır. Fakat kötü birşey yaptığınızda tüm suçlu siz olursunuz yaptığınız tüm iyilikler boşa gider.

-Sürekli gelin ve anne arasında ki çatışma arasında kalırsın.(Genelleme yapmıyorum)

-Canınız sıkıldığında siz bayanlar gibi ağlayamayız. Anında tepki çekeriz sen erkeksin, sen kılsın, sen yünsün bilmem nesin diye.

Bence kadın olmak vardı, bul bir zengin koca hayatına bak. Tek sorun doğurganlığın devamı için adet olmak ve eşinizi mutlu etmek. Madem kadın-erkek ayrımcılığı söz konusu burada benimde yorumum bu şekilde.

2|0
    2|1
  • rahatça küfür edebiliriz

canımızın istediği gibi çıkıp gezebiliriz.

bir sürü kadınla beraber olabiliriz.

otobüste kimse fortçuluk yapmaz.

yolda bize laf atılmaz.

göbeğimiz olabilir.

vs vs..

3|0
    2|1
  • Erkekler malum ihtiyacı giderme konusunda kadınlara göre genel olarak avantajlı, kabul ama pisuvar avantaj sayılmaz aşırı sağlıksız.

9 ay boyunca sigara ve alkol gibi maddeleri tüketmeme konusunda zorunluluğumuz yok ama sorumluluğumuz var bunu da dikkate almak gerekir.

3|0
    1|0
  • Süper çalışma +++++ aklıma geldikce ilave edeceğim :)))

- Kıl tüyü sorun etmeyiz hatta övünürüz.

1|0
    2|1
  • bence şartlar eşit bak anlatayım.

-birlikte olmak istediğinde kimse sizi "abazan" olarak tabir etmiyor

-sevgilini aldattıktan sonra "aşkışım canışım" diye adama sarılıp boynuzlarından öpmüyorsunuz

-6-12 ay boyunca beş kuruş adamlardan emir alıp patates soyma gibi bir zorunluluğunuz yok.

-Cinselliğini kullananarak erkeği maymuna çevirebiliyorsunuz(en azından köprüyü geçene kadar)

-trafikte fren yerine debriyaja basan kadınlara tahammül etme zorunluluğunuz yok.

-Bradd Pitt'in gerçekten baklavaları var

-Kozmetik, moda vs gibi bilumum sektörler sizin için gecesini gündüzüne katıyor.

-ikinci eli sıfır diye kakalamıyorlar.

-Her sabah kalkıp suratınız yana yana traş olmanıza lüzum yok.

-ulan ekose etek giyip çıksak bütün beyoğlu bakar bee :) üstüne "ortada böyle karı gibi dolaşmaya utanmıyor musun lan" diyip bir temiz kötek atanlar da cabası.

1|1
    2|2
  • Emin ol sana bu maddelerin 3 katı dezavantaj sıralayabilirim. Ayrıca dünya kadar malın olacağına fındık kadar ... olsun şeklinde olan ve noktalı yerlere düşen kelimeyi şimdi burada açık açık yazamayacağım %100 doğruluk payı olan bir özdeyişimiz de var = )

Edit: Pek bir feminist gördüm seni şuan...

2|0
    1|0
    • Bir de şu açıdan bak, feministlerin işi hep kadınlardır. Erkeklere sıra gelmez. Bak bu avantajı eklemeyi unuttum.

• Savaş olur gideriz, çalışırız çabalarız... Normalde kadınların tahammül edemiyeceği ne varsa hepsine katlanırız...Sonra gelirisin eve ay bu gece başım ağrıyo...Arkadaş o cümle nasıl dokunur bir adama bilemezsiniz...Bütün gün o anın hayaliyle yardırmışsındır...İt gibi çalışmışsındır...Gelirsin bir hevesle koşa koşa...Sonrasında o malum cümleyi duyarsın...Hevesin kursağında kalır...SAnki gökten bir yıldız kafana düşer ...Öyle bir acıdır o bilemezsin = (

• Pek bir hararetli. Şöyle yapalım. Kim beni çalışmaktan kurtarır, aylık 3bin destek verir, onu destekleyeyim fsdfsdfs

Erkek olmak ve erkekten beklenenler sıkıntı ama bunu kabul etmek lazım. Hele ki çalışmaktan ve çabalamaktan zerre haz almayan bizim gibi kansızlar için :)

• kadın olmanın avantajları çok daha fazla aslında

ama kadınlığını kullanabilene

ne demişler

dünya kadar malın olacağına ..

1|0
    1|0
  • -sünnet oluruz

-askere gideriz binbir çile çekeriz (vatani görevimizdir ona itiraz yok.)

-küçüklükten başlayarak her boşlukta para kazanmaya çalışırız büyüklerimiz ev geçindirmeye çalışır hatta "ev erkegi" olma gibi bir secenegimiz yoktur.

-cok güzel trip yeriz

vs

vs cok güzel "avabtajlar"dır bunlarda senikilere ek olarak

1|0
    2|1
  • Ucundan kestiren biziz, askerliği yapan biziz ,evi geçindiren biziz , tohumları taşıyan biziz daha ne yapalım biz

2|2
    3|0
  • Sexist bir dunyada yasiyoruz. Kadin ve erkek esit degil iki farkli turdur gozuyle bakmak gerek. Kadinlarin da avantajlari var mutlaka. Ama erkekleri sormussunuz

- yön duygumuz daha iyi

- gece daha rahat gezebiliyoruz. Turkiyede vb yerlerde

- alkole daha dayanikliyiz

- kolay kilo verebiliyoruz

- selulit sorunumuz yok

- olgun erkek yakisikli bulunuyor yani yillar kadina biraz acimasiz davraniyor

Bunlar geldi aklima.

2|0
    3|1
  • cocugun senin soyadını taşır :)

yazdıkalrın coğu namusla ilgili 9 ay boyu sigara alkol kullanmak o aybaşı olayları da çoçuk doğurma lütfunun bir karşılıgı

1|0
    2|1
  • Tüm bunlara rağmen sizin çok büyük 1 avantajınız var. Maalesef ANNE olamıyoruz biz erkekler. Annelik duygusunu tadamıyoruz ne yazık ki. Haksız mıyım sizce?

2|0
    2|1
  • Yumurtaları kırmak en dezavantaj inanın o acıyı tadınca kadın olduğunuza yüz bin kere dua edersiniz

1|0
    2|1
  • neden biraz da kadınların avantajlarından bahsetmedin.. koskoca osmanlıyı sanki biz erkekler yıktık :D

1|0
    2|1
  • Bir olan pişman bir de olmayan :D

1|0
    2|0
  • Ataerkıl toplum yapısında tek tek saymaya gerek yok kı ; derelerın hepsi,erkeklere akar...

2|0
    2|1
  • Sünnet olduktan sonra padişah edasıyla gezersin akrabalarin arasinda.

2|0
    2|1
  • memelerimiz için südyen kullanmak zorunda değiliz.

1|0
    2|1
  • Organınızı fermuara sıkıştırma derdiniz yok bayan.sadece bu, yukarda yazdıklarını nötrler.

1|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok yoğun birkaç paragraf yazacaktım ama 4'den beri lüzumsuz bir şeye çalışıyorum ne yazık ki...

Kısaca ne erkek ne de kadın sırtındaki yükün farkında değildir aslında hele ki o yükün bedeli olan mükafatın hiç farkında değildir.

Not:Elbette ki doğum sancısı ve doğurma eylemi başlı başına her şeyin üzerindedir.O acıya asla dayanmak zorunda olmayan erkekler de bunu bilemez.

1|0
    1|0

• Sürekli is toplantilarina katilip eve gec gelebilmek avantaji (!)

Yemegin önlerine gelmesi...

...

Aslinda hayli varmis.Sizin yazdiklariniza odaklaninca aklima daha fazla bir sey gelmedi.

Söylediklerinize katiliyorum...

1|0
    2|1
  • ama biz kızlar çok tatlıyız. ayrıca anne oluyoruz.

1|2
    2|0
    • Seni doğuran annenin rahmini öperim.

• Yabancı değil anası, içimizden biri. Tıpkı içinden biri gibi <7

• yabancı değil, o hepinizin anası. :3

• her an her yerde sevişme ihtimalleri vardır.bizse regl olmuş olabilirz, bacaklarımızdaki tüyleri almamış olabiliriz, herşeyden de önemlisi dantelli iç çamaşırımızı giymemiş olabiliriz.

1|0
    1|1
  • Bence bunu Türkiye'de Erkek Olmanın Avantajları olarak değiştir

1|2
    3|1
  • İki tişörtle haftalar geçirebilirler

2|0
    2|1
Yükleniyor...