Polislerin sizin can güvenliğinizi sağladığını düsünüyor musunuz? Buyrun basımdan gecen olay.

Bu sabah saat 8de babamın küfürleriyle uyandım annem benim odama geldi, babam tüm gece içmiş sarhos olmus zaten akli dengeside yerinde degildi. Sonra geldi anneme saldırdı kadının kafasına vurdu bende babama engel olmaya calısırken banada vurdu ama en fazla zararı annem gördü.

Sonra polisi aradım 20dk sonra eve geldiler birlikte karakola gidip sikayetci olduk. Annem muayene oldu darp icin rapor aldı sonrada aile birimi kadın siddete gittik annem ifade verdi. Ben universite ögrencısı oldugum ve daha önceden siyasi olaylarda bulundugum icin sıkayetcı olmak istemedim babamdan. Kayda gecırmesini istemedim polisin.

Saat oldu 11 biz annemlen aile biriminden ayrıldık, eve geldik.Bunu savcılıga ileticekmis polis, annemin elindeki darp raporuyla uzaklastırma cıkartabilirmisler.

Simdi babamda eve geldi, ruh hastası sacma sapan konustu. Inanamıyorum nasıl bır babam var. Hem karısına hemde üniversitede okuyan kızına el kaldırıyor, darp ediyor ve küfrediyor. Birde sanki suclu bizmisiz gibi konusuyor.

Alkolik ruh hastası karısını darp eden bir adamı polislerin salması dogrumu? Polislerin sizi korudugunu, can güvenliğinizi sagladıgınızı düsünüyorsanız yanılıyorsunuz..

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Genel olarak cevap vermem gerekirse polislerin bizi koruduğunu düşünmüyorum. Sistemin ihtiyacı gereği görev verilmiş maaşlı elemanlar, sadece vakit doldurup kendilerine verilen ayrıcalıkları kullanıyorlar. Polisler bile kendilerine güvenmiyorsa bizler neden güvenelim ve koruduklarını düşünelim? Yıllar önce gazetede bir haberde okuduğumu paylaşayım. Polislere sormuşlar: Bir bayan yakınınızın karakolda olduğunu öğrenseniz rahat eder misiniz? Meslektaşlarınız arasında olduğunda güvende olduğunu düşünür müsünüz? Hepsinin verdiği cevap hayır olmuş. Emniyet mensubu çocuğu olarak en iyi ne olduklarını bilenlerden biriyim. Hepsinin köküne kibrit suyu. Aralarında gerçekten iyi olanları da var ama istisnalar kaideyi bozmuyor. Sorunun asıl amacına gelirsek polisler böyle bir babayı bırakıyor ama ellerinde tutma hakları yok. Kanun gereği işlemleri yaparlar nöbetçi savcıya haber verili,r konu anlatılır ve savcı mevcutlu getirilsin derse direkt karşına çıkarılır ve ifadesini savcı alır. Duruma göre mahkemeye yollar ya da yine serbest bırakır. Serbest bırakan polisler değil savcılıktır. Polisin göre işlemleri yapıp üst kademeye yani savcılığa yollamaktır.

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• polis emir gelmeden hiçbişey yapmaz mesai saati içerisinde olsun olmasın polislerin olduğu bir yere git adam öldür polis o ölen adamı korumaz adamın öldürülmesini bekler sonra öldüren adamı alır merkeze götürür polisin koruma görevi yoktur sadce suçluyu bulur getirir.

1|0
    0|0
  • bıçaklasa bile salıyorlar..sorun büyük adına üzüldüm..

1|0
    0|0
  • polisin alma yetkisini mahkeme kararı ile olur yani orda bir sorun yok ama tabıkı devletın bu tur durumlrdakı uygulamsı yetersız

1|0
    0|0
  • kardeşim türkiye de adalet namına bir şey yok ki. allah yardımıcınız olsun.

1|0
    0|0
  • Herkesin polisi kendisidir bence..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Allah yardımcınız olsun.

1|0
    0|0
  • Okurken gözyaşlarımı tutamadım Allah yardımcınız olsun.

Polis napabilirdi diye düşündüm onlar da yasaların gerektirdiğini yapıyorlardır sanırım. Öncelikle kadını şiddetten ve koca-baba eziyetinden koruyacak yeni kanunlar gerekli.

Çok geçmiş olsun umarım biran önce mesleğini eline alır ve anneni sen kurtarırsın.

Devletten polisten bir hayır gelecekse de hiç bir zaman vaktinde gelmez.

Herkesin polisi kendi vicdanıdır

1|0
    0|0
    • tesekkür ederim, annem zaten calısıyor ekonomik özgürlügü var ama suanda bizim evde can güvenliğimiz yok ve baska bir yere gidemeyiz akrabalarımız sehir dısında. babamın psikolojık sorunları var sabah alkolun etkısıyle üstümüze saldırdı aynı seyi tekrarlamasından cok korkuyorum.

Yükleniyor...