Türkiye'de yaşadığımıza şükretmek gerekiyor. Özellikle kızlar baksın

Türkiye'de yaşadığımıza şükretmek gerekiyor. Özellikle kızlar baksın

link link hakkında ne düşünüyorsunuz? Hala kadın hakları kadın hakları diye protestolar yapılmasına rağmen yine de birçok ülkeyle kıyasladığımızda gerçekten çok iyi bir durumdayız

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede yasadigim icin cok mutluyum gerçekten söyle bir gercek var EN YARDIMSEVER , EN İNSANCIL ülkeyiz die düşünüyorum. Geçenlerde bir video izledim aslan adamı parçaladı adam can verdi o* cocukları videoya cekdi 20 kişiler ve cogu polis. Adam ölünce aslanı vurdular bu nasıl vicdandir? Hic kimse yardim etmedi.. Dün sabah böyle bir video daha izledim. Pitbull adamı parçalıyor yerler kan içinde kaldı hep.. Şerefsizler izliyolar.. sadece videoya cekiyorlar.. Sükürler olsun öyle bir millet değiliz ..

1|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Lince bakamiyorum teldeyim ama sunu belirtmek istiyorum kuran- i kerim bire bir yasansa kadinin hakki erkekden daha fazla kadin dogum yaptiginda cocuguna bakma mecburiyeti emzirme mecburiyeti yemek hazirlama mecburiyeti yoktur kadina en cok deger veren din islamdir inanmaya bilirsiniz hocalara sorun

3|0
    0|0
  • kötülerle kıyaslarsan hepimiz masumuz :) bir de iyilerle kıyaslamak lazım.ayrıca bir de zaten tepkilerin nedeni bu ülkelere benzeme korkusu

1|1
    0|0
  • İslamın kültürünün kadını açıkça insan gibi görmediği göstermiş nerede islam orada kadın hakkı neredeyse yok Atamız olmasaydı laiklik olmasaydı bu gün Türkiye'de bu listeydi

2|1
    1|0
  • listedekilerin tamamının müslüman ülkeler olmasını tesadüf olarak açıklayanlar var mı?

2|2
    2|0
  • böyle diyoruzda ülke hızla o tarafa doğru gidiyo yakında elimizden daha doğrusu sizin elinizden varolan ama kullanamadığınız tüm haklarınızı da alacaklar onlardan bir farkınız kalmayacak çok yakında hemde

1|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Mısırda yüzde 90 ı tacize maruz kalırken, bizim ülkede bir baksan laf atsan kıyamet kopar... ama halen yetinmezler...

0|0
    0|0
  • bunun dinle , devletle şunla bunla alakası yok. din , dil , cinsiyet ayırmadan her insan kendine yakıştırdığı gibi yaşamalı. keşke her yerde böyle olsa ...

1|0
    0|0
  • birçok ülkeye göre iyi olmak kadınların isteklerini karşılıyor mu? önemli olan toplumda huzur olması bunun için de ne gerekiyorsa yapılması lazım.

1|1
    0|0
    • kadına şiddet hariç ben kadın haklarının yok sayıldığını düşünmüyorum ülkemizde. Ama şiddet olayı malesef ki burada da var.

• asdfghjklş evet çok iyi durumdayız. karşılaştırdığın ülkelerin hepsi şeriatla yönetiliyor. önce avrupa ülkeleriyle karşılaştır.

0|0
    0|0
  • hepsini geçtimde kadın sünneti fena yaa

iğrenç bir durum. izlemiştim. içim gitti ya :(

din adına yemedikleri pislik yok.

0|0
    0|0
  • bu kadar ülke bulunan dunyada bizden kötüleride olması normal değilmi

0|0
    0|0
  • şimdi derler ki avrupa.

0|0
    1|1
  • kuran-ı kerim'i türkçe olarak okuduysannız eğer orda yazııyor ota doğuyla ilgili. suriye, filistin mesela ben 18 yasındayım kendimi bildim bileli suriyede filistinde iç savaş var. ve hiç bir zaman bitmeyecek. kuran-ı kkerim' de bu bölgelerde savasın bitmeyecegini ve kıyametin ortadoğu ve çevrelerinde kopacağı çok net ve açıkca yazıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Geri kalmış ya da şeriatla yönetilen ülkelere bakarak çağı yakaladığımızı sanmak abesle iştigaldir..

1|1
    0|0
  • Geri kalmış ülkelerle mi kıyaslıyorsun bizi..

Kötünün iyisi olduğumuz için mi şükretmeliyiz..

Yoksa kadın haklarında şimdilik bir tık onların ilerisinde tutulmayı bize bir lütuf gibi sunmalarına mı ?

0|0
    0|0
  • Evet 134 ülke arasında yapılan sıralamada 126. Sıradayız gercekten sükretmek gerekiyor...

0|2
    0|0
    • bunun bir ispatı var mı peki? herkes şu kadar ülke arasında şu sıradayız vs diyo ama bunun gerçeklik payı nedir?

• Şükretmemiz gerektiğini söylüyorsun senin bir ispatın var mı? Yurtdışına çıktın mı bilmiyorum ama avrupadaki çoğu ülkeye gittiğinde anlıyorsun neden 126. sırada oldugumuzu.. ve kıyasladıgın ülkelere bakar mısın sence bunlarla bir tutulacak düzeyde miyiz? hayır çünkü ATATÜRK bu ülkeyi batılı,çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaya çalışıyordu,şimdikiler ne yapıyor? bu tarz web siteler hazırlayarak 'halinize şükredin bakın neler var' dedirtiyor. Neden kendime böyle aciz devletleri örnek alayım?

Yükleniyor...