Spordan sonra yemek zararlı mı?

Spordan sonra ekmeksiz yemek yemek zararlımı .arkadaslar mecbur yemem lazım. işden cıkıyorum direk spor salonuna ve 10 bucuk gibi sporum bitiyo ne yapcam ben

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• spor öncesinde hafif bir atıştırma yapmalısın bir bardak meyve suyu ya da bir meyve gibi,bu kan şekerinin düşmesini engelleyecek spordan sonrasında yavaş yavaş su içebilirsin sonrasında normal yemeğini yemende bir sakınca yok ancak spor yapmak sana fazla enerji harcatacağı için fazla acıkabilirsin dikkatli beslen kilo alabilirsin bu yüzden.yediklerinin kalorisi ile harcadığın kalori dengeli ise sorun yoktur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Spordan sonraki ilk 15 dakika içerisinde karbonhidrat tüketmek, vücudun yaktığı glikojeni yeniden üretmesine yardımcı oluyor. Egzersiz sonrası yemek yemek için 2 saatten fazla beklemek ise, kaslarda depolanan glikojeni %50 oranında azaltıyor.

Spor sonrası protein tüketiminin tek yararı karbonhidratlarla beraber glükojen üretimini tetiklemek değil.

Proteinler, egzersiz esnasında zarar gören kasların ve dokuların onarılmasına yardımcı olan aminoasitlerin kaynağıdır. Proteinlerin içindeki aminoasitler ayrıca bağışıklık sistemini destekleyerek, vücudu soğuk algınlığından ve enfeksiyonlardan koruyor.

Vücudun spor sonrası ilk ihtiyaç duyduğu şey, kaybettiği sıvıyı geri kazanmaktır. Egzersiz sonrasında su içmek ise, bunu sağlamanın en etkili yollarındandır.

0|0
    0|0
  • spordan sonra daha çok acıkır insan farkında olmadan daha çok yiyebilirsin

ufak bişeyler taşı tanında

minik bir sandviç, meyve gibi şeyler olabilir

0|0
    0|0
    • annem ne yapıyosa onu yiyorum ama ekmek yokk .(

• ekmek de yemek lazım

tam buğday ekmelerinden al eve ekmek arası bişeyler hazırla paketle at çantana

hem sağlıklı olmuş olur hem karnın doymuş olur

• sabahları müsli yemeyi düşünüyorum sporada gitmeden önce dedigini yapım eve gelincede az bişi yemek yerim ya da yogurt felan idare edrm

• Mecburen yememen lazım bence,yağlı biriysen bir elma ya da bir portakal ye yeter ama kas yapıyorsan yağsız et ye ekmek asla yeme

0|0
    0|0
  • Aksam yeme ..

0|0
    0|0
  • aman ye gitsin yaaa

0|0
    0|0
  • spordan yarım saat sonra ye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• arkadaşım vucud geliştirme yapıyosan zaten abanmalısın şöyle izah edeyim sporu bitirmeye yakın kaslarda protein yıkımı olur bu zaten kasın ısınmasından dolayı olur o yüzden spordan sonra mümknse sıvı ( 10 dk da kana karışır protein tozları bu yüzdendir kas yıkımını engeller) ardından karbonhidratlı ve protein li bir yemek örneğin tavuk plav gibi yenmelidir ama spor yaptğın saat geç onu ekleyim

0|0
    0|0
  • yediklerine dikkat et madem spor yapıyorsun ona göre beslen zararı olmaz

0|0
    0|0
  • spordan sonra yemek yemelisin zaten

spordan 2 saat önce spor ardından yarım saat sonra yemen daha saglıklı ama karbonhidrat agırlıklı daha avantajlı olur protein tozu kullanıyorsanda 30 dk zaman gecsın aradan

0|0
    0|0
  • Vücut geliştiriyosan eğer spordan 2 saat önce yemek yemeyi kesmelisin sporunu yaparken yudum yudum su önerilir . Spordan sonrada protein ihtiyacını karşılaması ( şekerde dahil ) ve kendine gelebilmen için 2 adet çikolatalı süt içmeni öneririm toparlarsın kendini . 10 bucuk gibi sporun bitiyor saat 11 - 12 gibi yatıyosan eğer fazla yememeni öneririm gece gece mideni yorma. İlla bişeyler yiyecem diyorsan yoğurt filan ye

0|0
    0|0
  • değildir hatta yemen gerekli diye biliyorum daha çok protein almak gerekiyo

0|0
    0|0
  • Supplement (gıda takviyesi) al örneğin hardline whey protein, ve bir casein protein al.Ama spordan sonra yemek yemek zararlıdır diyen birinin aklından şüphe ederim

0|0
    0|0
  • çikilotalı süt iç la protein işte

0|0
    0|0
  • bende prof. sporcuydum bir zamanlar en az yarım saat 1 saat geçsin kardeşim çünkü metabolizmalar hareketli hızlı çalışıyor vücudun o normal reaksiyona girmesi için belli bir zaman geçmesi lazım

0|0
    0|0
  • Yo neden zararlı olsun ki mesela en çok ta elma suyu iç spordan sonra.

0|0
    0|0
  • Spordan 1 saat önce yemek ye spordan sonra meyva ye muz tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Akşam 10 dan sonra yemek yemeni tavsiye etmem ama bolca süt, su, meyvesuyu tüketebilirsin...

0|0
    0|0
  • kardeşim protein ağırlıklı olarak şişmeden yersen faydası olur

0|0
    0|0
  • zaten normal olan aç karnına spor yapıp sonradan yemektir.

0|0
    0|0
  • spordan sonra acil karbonhidrat almalısın zaten

0|0
    0|0
  • spordan sonra yemek yemezsen uralarda kolum niye buyumuyo diye sorular sorarsın

0|0
    0|0
  • Mantıksal olarak zararlıdır.

0|0
    0|1
Yükleniyor...