Taekwondo kursuna giden var mı?

Aranızda Taekwondo kursuna giden var mı? Önerir misiniz?

Ayrıca Taekwondo dövüş sporu kızlar için ağır mıdır? Kursa yazılmayı düşünüyorum, daha çok tekme ağırlıklıymış.

Ağır olsa da giderim ama merak ettim işte. (:

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Gittim yıllarca gittim.Hayır ağır değil kickbox'a ile felan kıyaslarsan çok hafif ve koruması çok var.başına kask giyiyorsun,göğsünü karın bölgeni saran bi koruma var.belden aşağını koruyan koruma var.tekme ağırlıklı olduğu da doğru yumruğun yeri hemen hemen hiç yok gibi.yüze yumruk diye birşey yok.müsabaka da mideye yumruk atılabiliyor ama o bölgede de koruma var zaten.hiçbir etkisi olmuyor kimse de atmıyor zaten değişik tekniklerde tekmeler var sadece.yumruğun olmaması çok daha iyi zaten yumruk çok tehlikelidir.özellikle çeneye gelen bi yumruk insana dünyasını şaşırtır.taekwando güzel spordur.kızlar için de ideal hiç merak etme bana güven :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• tekvando hafif bir sıkıntısı yok tekmeyi gayet geliştirir ben kickbox çalıştım uzun zaman benden büyük bir abi tekvandodan gelmişti çok iyi tekmeler atıyordu ama bende pişman ettim attığı tüm tekmeleri kick box daha sert ama daha özgür daha güzel ağır biraz ama zevkli

0|0
    0|0
  • ben zamanında boxla uğraştım acayip zevkli ama çok yorucuydu göründüğü gibi değil bu işler ama çok keyif alacağının garantisini vereceğim tekvandoda bacaklarındaki mucizeyi öğrendikçe göreceksin ben yumruklarımın sertliğini boxtan sonra öğrendim şimdi de yapmak istiyorum ama zaman yok hep aklımda bir maç olsa hemen dalıcam yasadışıda olur :)sende aramıza katıl pişman olmayacaksın

0|0
    0|0
  • merhaba ben halan daha devam ediyorum kucuklugumden beri bizim kursa gelen bir cok kız arkadaşta var şiddetle tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Beyler bayanlar sizce tekvando ve kick box aynanda yapılır mı bence bu 2 spor birbirine uyum sağlar tekvandoda hız esneklik çeviklik gelişirken kick boxta ise güç dayanıklılık ve refleksler gelişiyor bence iyi bir uyum olur diye düşünüyorum yanlış düşünüyorsam aydınlatın lütfen :)))

0|0
    0|0
  • kick boks diyorum

0|0
    0|0
  • taekvando sadece ayak dayalı spor ben izliyorum kursunu yakın savunma değil 1.5 2 saat sadece tekme çalışırlar kolları doğuştan güçlü değilse kolları zayıftır bütünlük değildir bir mua tai değil bir şoalin kunfu değil şimdi bayanlar wing chun yapıyor genelde

0|0
    0|0
  • Tekvandoda tekmelerim iyi diyorsan buyur git =)

Fakat kendini korumak amaçlı istiyorsan kickbox öneririm.

0|0
    0|0
  • taekwondo kursunu öneririm bayanlar geç yaştada başlayabilir sıkıntı yok ağır bi spor kesinlikle değildir

0|0
    0|0
  • MMA iyidir.İdolünde Gina Carano olsun . link

0|0
    0|0
  • Hiç tavsiye etmem. :)

0|0
    0|0
  • zamanında biraz gitmistim evet

0|0
    0|0
  • Kızlar için uygun bir spor kung fu ya gittim.Güzel bir spor faydalı

0|0
    0|0
  • wing chun ile beraber ögren:)

0|0
    0|0
  • eskiden giderdim

0|0
    0|0
  • Ben öneririrm.

0|0
    0|0
  • aikido daha iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir ara yakın dovüş dersleri alıyordum sonra vazgeçtim ..

0|1
    0|0
  • Gitmedim ama isterdim..

0|1
    0|0
  • Kesinlikle tavsiye ederim..

0|1
    0|0
  • gittim 3 yıl.benim için zevkli bir süreçti tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Ben sana öğretirim, gel..