Fotoğrafçının parasını vermedim ama sizce günah mı işledim?

Arkadaşlar merhaba.

Pasaport için biometrik fotoğraf cektirmem gerekiyordu neyse.. Evin yakınlarında bir yere gittim. Cektirdim.

Emniyete gittigimde bu fotoğrafı kabul edemeyiz yüz cerceven açık değil dediler. Ertesi gün fotoğrafciya durumu söyledim bizim hatamiz yok dedi bende nasıl cekmeniz gerektiğini ben mi söyleyeceğim dedim. Tekrar çekti bu seferede boyutundan dolayi sorun çıktı ve emniyette iki günüm öldü. Bende ikinci cektirdigimde yanımda sadece kredi kartı vardı pos cihazı yoktu evim yakın olduğu için gecerken veririm dedim. Ama bu fotoğrafida hatalı çekince vermedim parasını.

Baska bir yere gidip cektirdim sorun çıkmadı.

Ben adamın hak etmediğini düşünüyorum iki günümü öldürdü. Parasını da vermeyeceğim benm hatam değil. Sizce bu kul hakkına girer mi?Günah mı?

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• kul hakkı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• kul hakkı tabiki adam nerden bilsin emniyetin nasıl ne istediğini adam çekmiş vermiş sana

0|0
    0|0
  • evete girer..eğer adama kabul edilmesse para vermem diye anlaşsaydın..sorun yoktu..öyle bir anlaşman yoksa mecburen vereceksin..

0|0
    0|0
  • böyle yaparsan kul hakkına girer hırsızlık gibi olur. fotoğrafları al adama git bunlar sorunlu de geri ver parasını da ödemeyeceğim de bir nevi helallik gibi birşey al 2 gününün gittiğini de söyle bence.

0|0
    0|0
  • biyometrik foto zaten pasaport ıcın kullanır fotografcınında bılmesi gereken mesleki bir durum da yınede emegını karsılıgı ver

0|0
    0|0
  • parasını ödemelisin, o haketmemiş. almamalı, alırsa o hatalıdır.

0|0
    0|0
  • Hak yemektir. O, o parayı hak etmiş. Hatalı çekti ise gider hatalı olduğunu söyleyip yenisi çektirisin ve onun parasını vermezsin. Bence git ver ufak tefek şeyler sorguda karşına çıkmasın.

0|0
    0|0
    • Bir defa verdim parasını ilk çektiğinde,

ikinci de vermedim. Üçüncü defa cektirecektim yine ücret odeyecektim parasinda değilim ama bu adam yüzünden helak oldum git git gek

• Evet. Altında üstünde bir şey yokta hüngür hüngür ağladım ama aşırı sinirlendim. Hatta biometrik fotoğraf nasıl çekilir diye çıktı alıp hediye edicem

• boşver yaa ne uğraşıyorsun :)

• kaç kuruşluk şey, öde gitsin

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun kul hakkı

0|0
    0|0
    • Ama hangi boyutlarda olmasi gerektiğini ben mi soylemeliyim ikinci defa niye para vereyim benim hatam değil

• Aslında onun ücret almaması lazım sonuçta senin hatan yok hata onun bilmesi gerekiyor ama yine de bir emek ver sen ver ücretini topu ona at en azında hak üzerinden gitsin

0|0
    0|0
  • hem haram hemde katmerli günah

0|0
    0|0
  • hata yapmışsın bence düzelt hatanı

0|0
    0|0
  • emek vermiş git ver adamın parasını kardeş kul hakkına grme

0|0
    0|0
  • olsun sen parasını ver .sana o borçlu olsun

0|0
    0|0
  • Tabi ki gunah, adam becerememsi olsa bile masrafi var, emegi var.. Önce adama git yine kabul olmadi ve buyuzden ödeme yapmam dogru degil ama lutfen helal edin dersin, ya da ödemenin yarisini yap bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Haketmiş adam.

Boş ver, ne vereceksin. Kul hakkı durumu yok.

Başka fotoğrafçı çekince kabul oluyor da, o adamların ki niye olmuyor. Müstahak.

0|0
    0|0
    • Sonuçta pasaport icin standart bir boyut var. Nasıl cekilmesi gerektiğini bilmesi gerekir ben nerden bileyim

• Sen pasaport için çekileceğim dediysen gerisi onun işinin ehli olup olmamasına kalmıştır.

Daha önce çektirdiklerinin parasını verdin mi? Evet.

Bunu vermesen de olur, boş ver.

• kul hakkına girmiş olma ver parasını

0|0
    0|0
Yükleniyor...