Ne kadar özgür bir insansınız? Özgürlüğün klişe tanımları değil de sizce gerçek hissedilen tanımı sizce nedir?

Hayalleriniz olsun, hedefleriniz olsun, kendiniz için ne kadar özgür bir insansınız? Özgürlüğün tam olarak tanımı ne sizce? Bence cesur olmak, son noktanın ölüm olduğu bilinciyle kimseyi incitmemek şartıyla korkmadan her şeyi yaşamak. Becerebiliyor muyum? Eh bazen :)

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• özgurluk,kişinin kendı dogrularını yasamasıdır baskasının dogrususyla cakısmadıkdan sonra problem yoktur,yaptıklarından kendı sorumludur,vebalıde onundur odulude,nereye sursen gıden ne anlatsan uyan,kafasında kendısını kul yanındakını ılah goren zıhnıyet ozgur degıldır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Özgürlük özgünlüktür bence. Hayal gücüdür, kendini mutlu hissetmektir. Çalısmak , didinmek ve kazanmaktır özgürlük..

Bazen bir göz yasını tutmadan, haykırarak aglayabilmektir, bazen kimsenin duymadıgı o ic dünyaya bagırıp çagırmaktır.

Bir mahlukun basını oksayabilmektir kimi zaman.. Yanından cekip gitmek yerine, güven vermektir ona..

Sessizlik ve ahenktir, rüzgarda savrulmaktır. Kasırgada dim dik durabilmektir..

İradedir özgürlük, çar çur etmek degildir zamanı, parayı. Sonu hüsran olamaz özgürlügün, keskeler yerine 'iyiki' ler kullanılır neticesinde. İYİKİ YAPMISIM! Demektir o eylemi.

Mutlu hissedersin ,pişman degil.

Yaşamak istersin onu tekrar tekrar...

Tatlı bir heyecandır kimi zaman, gülümsemektir aglarken..

Hayallerle dans etmektir özgürlük.

O dünyada, senin dünyanda hangi insan seni duyar ki?

Evet, evet en zengin özgürlük hayal dünyasındadır.

Ona hayranım..

Hayaldir , hayal kurmaktır, bilinmezliktir özgürlük.

Kime ne . İstedigini yaparsın sen.

Ama birde bu hayalleri gercege yansıtmak vardır. Bu durumda insan, kat kat özgürdür herkesden. !

Ne coşku var bu dünyada, onca nefret edilesi şey ..

Hepsi özgürlüktür.

Yazmaktır, hayaldir, sevgi şefkat nefret . Hepsi , hepsi özgürlüktür.

Oksijenden mahrum kalmıs bir zindanda bile.. Bunlarla özgür olabilirsin.

Sen özgürsündür..

ÖZGÜRLÜK, ÖZGÜNLÜK

Ne kadar benziyorlar. İkiside hayalde yatar ...

0|0
    0|0
    • ne doğru bir paylaşım çok güzelmiş :)

• Tesekkürler..

Benim düsünceme göre bu böyle..

Hepsini yazamadım özgürlük cok genis bir kavram

Bir millete göre bayraktır. Her sey olabilir..

Bakıs acısı..

• insan özgürlüğü yine insan bitirir ruhsal açından en özgür insan sadece yaşamayı seven ve dünyevi şeylerle ilgisi olmıyandır ben bir yere kadar özgürüm ama bir yer de de diğilim

0|0
    0|0
  • benim ozgurlugum kendimi kimseye bagli hissetmeden hedefim dogrultusunda ilerledigim ve biseyleri dogru yaptigima inandigim an mutlulukla birlikte geliyor. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...