Şizofreni hastalığını en aza indirmek mümkün mü ?

Merhabalar , 24 yaşındayım ve baş belası bir hastalıkla mücadele etmeye çalışıyorum . 3 sene önce Gata psikiyatri de 2 ay süren bir tedavi görmüştüm ,taburcu olduğum da kendimi çok sağlıklı hissetmiştim.Fakat normale dönemediğimi anladığım zaman dünyam tekrar yıkıldı. iş ortamlarında çok pasif bir insanım. ,Ailemi çok üzdüğümü düşünüyorum belli etmeselerde .Özellikle toplum baskısı midemi bulandıracak seviyeye kadar geldi..Kendimi çok çaresiz hissediyorum ,arkadaşlar nasıl hafifletebilirim ,tanıdıklarınız var mı neler yapıyorlar?

1|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• hastalığına yönelik şifa ayetleri okuyabilirsin esmalar zikredebilirsin.neler olduğunu araştırıp sana yazarım.inşallah şifa bulursun.geçmiş olsun

1|1
    0|0
    • nerelerdesin ?

• yoğunum o linki bile izleyemedim hala. nasılsın daha morallisindir umarım.

Kızlar Ne Diyor 4

• Senin rahatsızlığının nedeni ne tam olarak?

Doğduğundan beri mi seninle olduğunu düşünüyorsun yoksa talihsiz bir olay yaşayıp, sonrasında mı yerleşti bünyene?

Uygulanan tedaviyi de biraz açar mısın? Psikolojik olarak mı ve ne şekilde gerçekleşti?

0|0
    0|0
    • Bu hastalığın nedeni tam olarak bilinmiyor,üniversite de garip düşüncelerle sinsice yerleşti ,Ekt tedevisi görmüştüm (elek.şok),cevap için teşekkürler

• Yanlış. Ekt'yi öngören akıllı kim acaba?

• Ekt nin zararı nedir ?

• Nasıl bir hastalık bu nasıl etkiliyor seni?

0|0
    0|0
    • 24 yaşında hayallerinden vazgeçiyorsun,belki daha da ileri ki zamanlarda kendine bakamıyacak duruma bile gelebiliyorsun.Bunları bilip de yaşayabiliyorsun işte bu kadar garip bir şekilde etkiliyor

• benım annemde şizofren hastası.süreklı hap kullanıyor.ölene kadar kullancakmış

0|0
    0|0
  • Seni ne bu hale getirdi. Ailende mi vardı bu hastalık?

0|0
    0|0
    • genetik bir hastalık bu, ama ailemde akrabalarımda böyle bir hastalık yok

• Farklı farklı şizofreni tipler var. Sende ne gibi rahatsızlıklar var?

Erkekler Ne Diyor 3

• şizofren olduğunu ne zaman farkına vardın

0|0
    0|0
  • Kaçıncı evredesin ?

0|0
    0|0
  • Evet mümkün hayır değil.

0|0
    1|0
    • Cevabın için teşekkür ederim, zihnim bana aynen bu şekilde oyunlar oynuyor ,

Yükleniyor...