Bugün hocalı katliamının yıldönümü neler düşünüyorsunuz?

Kadın, çocuk hatta anne karnındaki cenin demeden ermeni askerlerce vahşice katledilen azeri türklerinin önünde saygıyla eğiliyorum.Allah hepsine rahmet eylesin.Hocalı katliamının yıldönümü nedeniyle hepimizin başı sağolsun.Sizler neler düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Özellikle ermeni soykırımı yalanınının çığırtkanlığını yapan tüm dünyadaki ermeni lobisi ve bunu onaylayan parlamentolar hocalıda yaşananları da görmeli diye düşünüyorum ben.
Bazı arkadaşlar halı olarak katliamın her türlüsünün kötü olduğunu yazmış.Ona şüphe yok.Hepsini lanetliyelim ama türk ve müslüman olarak bizlerin kendi milletimizden ve dinimizden olan insanlara yapılan katliamları önceklikli sahiplenmemiz gerektiğini düşünüyorum çünkü bu katliamları biz sahiplenmezsek kimse sahiplenmez.Unutulur gider.Mesela hocalı katliamına müslüman ve türk evladları olarak gerekli ilgiyi göstermezsek kim gösterecek

0|0
813

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlık Hocalı'da yaşananları görmeli tabi ama duyuramıyoruz ki, mesela Amerika'daki Türkler bir yürüyüş yapsa ve bu katliamı kınasalar çok ses getirir. Hocalı'daki olayın tam tersi olsaydı, Türkler Ermenileri katletseydi Ermeniler dünyayı ayağa kaldırır, vahşi Türkler etiketi üzerimize yapıştırılırdı.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• diğer katliamlar hakkında ne düşünüyorsam hocalı katliamı için de aynısını düşünüyorum.türk ve müslüman olmaları benim açımdan fark yaratmıyor.

0|3
    0|0
    • Akşam akşam arıza mısın arkadaşım? Evet iddia ediyorum, katliama uğrayanlar hep müslüman ya da Türk, özellikle son 50 yılda Kıbrıs'tan tutun Filistin'e, Moro'dan tutun Afrika'nın en ücra bölgesine dek zulme ve katliama uğrayanlar hep müslümanlar. Ben cahilsem sen zırcahilsin. İnsan kalkar Hıristiyanların maruz kaldığı bir katliamı söyler, bu da yok.

Flash Tv izlemem, daha doğrusu Tv izlemem. gazete desen ayda bir alırım. Ukala!

• İyide arkadaşım link verdim daha önce görmedinmi ordaki dünyada katliama uğrayan milletleri?Tamam bizim canımız daha çok yanıyor yani yanmalıda soydaş,dindaşlarımıza ama dünyadaki olan bu katliamlarıda yok sayamayız öyle değilmi?

• onları allaha havale ediyorum bu dünyada yaptıklarını öbür tarafta kat ve kat ödeyecekler .hiç bir mazlumun kanı ortada kalmaz !

0|2
    0|0
  • evet guncellemendeki görüşüne katiliorum hocali katliamınıda gözardı etmemek gerek yoldan gecen bir insana hocali katliamı hakkında ne düşündüğünü söylesen bilmez ama ermenileri cok iyi bilir gercekten artık bazı seyler netlik göstermeli... hepimiz ermeniyiz sloganları adı altında propaganda yapanlara inat hepimiz hocaliyiz hepimiz azeriyiz ama öncelikle türküz her irka hoşgörülüyüz...!

1|0
    0|0
  • Oncelikle bir azeri turku olarak sana tesekkur ediyorum..Insallah Allah onlarin cezarlarini vericek..

1|0
    0|0
    • benimde baba tarafım kafkas en içimde yaşıyorum bu acıyı..

• birşey değil kardeşim ne demek.ben azeri kökenli değilim ama hepimiz ermeniyiz diye yürüyüş yapanlara inat hepimiz azeriyiz diyorum.

• Kimin yaptığı fark etmez, katliamın her türlüsü kötüdür.

0|1
    0|0
  • Bugün taksim yıkıılcak sanırım.İnşallah bu fikirlerle bezenen ermeniler de altında kalır

1|0
    0|0
  • amen.

1|0
    0|0
  • Vahsi ermenilerin cezasini Allah vericek..insallah..dunya da yavas yavas goruyor gercekleri

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Katliamlar kimler tarafından kime yapılmış olursa olsun kötüdür...

Ermeni askerlerinin Azerbaycanlılara yaptığı katliamda bunların en kötülerinden birisidir. Hayatını kaybeden insanların ruhu şad olsun... Fakat kişisel isteğim, sadece kendi çevremizde olan katliamları değil Afrika'da yaşanan/yaşanmış katliamları, Nazilerin Yahudi katliamını, Çinlilerin "Han ulusu" mensubu olmayan herkese yaptığı katliamı ve benzerlerini de unutmayalım.

İnsanlık tek ve büyük bir ailedir. Milletler kardeştir.

3|2
    0|0
    • bizimkiler katliamları halka mal etmeye bayılıyorlar sorsan tüm ermeniler soumludur.

• Ben de artıladım.dediğin gibi katliam veya soykırımın kimlar tarafından kimlere yapılırsa yapılsın savunulacak bir tarafı yoktur

• Dünyanın bütün katliamları utanç vericidir. Bu katliam için de diğerleri için hissettiklerimin aynısını hissediyorum.

Ancak gözden kaçan bir nokta var. 1 haftadır her yerde onbinlerce lira harcanıp afişleri basılan bugünkü yürüyüşün finansmanının nereden sağlandığı halen bir meçhul. Aslında olayın ardında Ermenistan'ın olması şüpheleri arttırıyor. Zira devletin gizli bir Ermeni nefreti aşılama politikası var. En son Fransa'ya karşı verilen ayarların kale alınmaması sebebi ile ezik duruma düşen hükümet bu tarz bir çıkışla destek arıyor.

Bu kadar insanı öldüren bir müslüman devlet olsa kesinlikle devlet böyle bir kampanya başlatmazdı.

Sivas, Maraş ve Çorum'da da yüzlerce insan çoluk çocuk demeden öldürüldü. Fakat bunlar için bir anma gösterisi bile yapıldığında polisimiz biber gazını yağmur gibi yağdırıyor.

Dünyanın hiçbir yerinde adam yerine konulmayan yüzbinlerce insanın ölümüne yol açan soykırım suçlusu Ömer El-Beşir Türkiye'de devlet töreniyle karşılanıyor.

Suriye konusunda devletimiz Amerika baskısı ile biraz dişini gösteriyor. Ama orada öldürülen binlerce insan için böyle bir yürüyüş kampanyası yapılmadı hiç bireysel girişim haricinde.

Şimdi lafı başka yerinden anlayıp da bu katliamı savunduğumu iddia eden zekasına hayran olduklarım çıkacaktır. Ben katliamın dini,dili ve ırkı olmaz diyorum. Karşı olduğum taraf ise müslüman devletlerin işlediği katliamlara sessiz kalmamızdır.

1|0
    0|0
    • artıladım.

biz şimdiye kadar bi karıncayı bile incitmemiş mili ve dini değerleri olan,dünya üzerindeki en yüce bi ırkız unuttun mu?hiç öyle bişe yapar mıyız. !

• azerbeycanlı kardeşlerimize ALLAHTAN rahmet diliyorum bunları yapanlar insan kelimesine yakışmayan vahşilere lanet olsun.

İki Devlet Tek Millet Türkiye-Azerbeycan

2|1
    0|0
  • hepimiz ermeniyiz diyenler bunu protesto etsin ilk önce

1|1
    0|0
  • Sözde ermeni soykırımına karşı hocalı katliamı ve 1.dünya savaşından önce kürdlere yapılan ermeni katliamlarını koz olarak kullanabiliriz ermenistana ve yandaşlarına karşı.Ama bizimkileri durduran çüş diyen birileri var.

Sonuç olarak katliamlar insanlık dışı ve insanlara yapılan bir insanlık sorunudur.Yukarıda olayın siyasi değerlendirmesini yaptım.Elimizden gelen tek şey cahilliğe son vermek ve saygıyı insanlara aşılamak.Ben bu konularda doluyum fazla yazmayayım.Hepsini hatırlıyoruz rahat rahat uyusun katliam mağduru kişiler.

0|0
    0|0
  • Azerbaycan'ın başkenti neresidir onu bile bilmez çoğu genç. hal böyleyken ülkemizde fazla bu konunun önemsendiğini sanmıyorum. ABD ve Avrupa'da Ermeni lobisi var Azeri lobisi yok onlar da mafya ile dengelemeye çalışıyorlar. benim ne düşündüğümden ziyade ülke olarak ne yapabiliyoruz ? koca bir hiç Amerika korkusu daha neler gösterecek bakalım.

0|0
    0|1
    • Maalesef böyle konulardan bihaber yaşıyor ülkemizde çoğu genç ve yetişkin.

• ölenlere şehit olanlar a ALLAH tan rahmet diliyorum.ve bunlara sebep olanlara ise Rabbim ebab il kuşlarını onlara da nasip etsin.

1|0
    0|0
  • Allah belalarını versın

2|0
    0|0
  • azerbaycan türk kadeşliği herşeyin üstesinden gelecektir elbet ermenilere lanet!

1|0
    0|0
  • komple hepsının canı cehenneme

1|0
    0|0
  • bende

1|0
    0|0
  • amin

2|0
    0|0
Yükleniyor...