Sosyal fobi yüzünden rezil oldum :(

Arkadaşlar bende sosyal fobi var toplum önüne çıkınca cok heycanlanıyorum elim ayagım sesim titriyo. üniversite son sınıfım 4. sınıfım 22 yasındayımbugün konu anlatımı vardı tahtaya cıkınca konumu anltrken sesim titredi resmen ne anlattım ne okudum bilmiyorum. herkese rezil oldum ezik gibi gözüktm normalde çirkin salak bir kız değilim ama kendmi hiç belli edemiyorum konu anlatmaya kalkınca özellikle. ezik gibiym napmalıyım sınıfın en salağı bişey bilmeyeni bile benim kadar heycanlanmıyor nasıl yenebilirm durumu canım cok sıkkın :(

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• bu durumu yenmenin tek yolu üstüne gitmelisin sesin titredikce daha cok denemelisin.. biz bunu bir hocamızla 1 ders boyu tartıstık. Onun söylediklerini sana ileteyim.. Bu sorun değil asıl titremiyorsa sorun olur demişti ve bunu yenmek için üstüne gitmelisin daha çok konuşmaya çalışmalısın nekadar heyecanlanırsan okadar fazla denemelisin diyor. Zamanla aşıyorsun cünkü.

0|0
    0|0
    • böle konu anlatmak falan arada bir oluyor ama nadir oluncada cok heycanlanıyorum :(( sürekli olan bişi değil :/

• konuşma*

• ozaman biraz özgüven eksikliğin olsa gerek.. kendine güven duymalısın kendini şartlandırmalısın ve akışına bırakmalısın kasma kendini..

Erkekler Ne Diyor 12

• Belki sınıfın en salağı da sensin. Sorunun cevabı ise, daha fazla topluluk önüne çıkmalısın.

0|0
    0|0
  • Aslında bu durumu yenebilmen için sürekli böyle etkinliklere katılman lazım mesela herzaman toplumun önünde olursan zamanla bu heyecanını yeneceğine inanıyorum.

Her zaman bunu denemeye istekli olursan bir süreden sonra bir bakmışsın milletin önünde şakur şukur konuşuyo olarak bulursun kendini bence sen bu korkunun üzerine git ve devamlı toplum önünde olmaya çalış zamanla yeneceksin.

0|0
    0|0
  • stresle başa çıkma diye kitaplar seanslar ve kişisel gelişim diye bir sürü şey mevcut bir araştırma yap netten. daha çok toplum önüne çıkarak ve ya kimi zaman bir çok rezillik yaşayarak atlatabilirsin gibime geliyor. kendinle barısık ol en başta :)

0|0
    0|0
    • böle konu anlatmak falan arada bir oluyor ama nadir oluncada cok heycanlanıyorum :(( sürekli olan bişi değil :/

• problem yapma bu kadar hepımız insanız hatalar güzellikler her şey bizim için. bence okul kantininde falan şarkı söyle sen ne bileym dans falan et

• Bende 4. sınıfım aynı yaştayız. 2 hafta sonra mezuniyet projemin sunumunu ingilizce olarak yapıcam artı başka bir dersimin de sunumunu türkçe olarak yapıcam. Heyecanlı değilim desem yalan olur ama böyle konularda kendine güvenmen lazım. Konuya hakimsen korkacak hiçbirşey yok. Karşında seni izleyenleri adeta bir kameraymışçasına süz, seni dinlemeyenlere daha çok odaklan ve sesini yükselt, tek bir noktada durma arada gezin ön taraflarda yer varsa... Daha çok tavsiye istersen pm'lemen yeterli.

0|0
    0|0
  • bende üni 4 üm, benimde sosyal fobim var.bence doktora bir görün.sosyal fobiye karşı etkili ilaçlar var.mesela paxil, paxera, seroxat(bu üçü aynı ilaç) oldukça etkili.ama cam sıkıcı yan etkileri de var.

0|0
    0|0
  • aynısı bana da olmuştu heyecanlandığını görünce salak salak sırıtanlar da oluyo boşver kafana takma, millet unutmuştur bile

0|0
    0|0
    • taktıgım nokta ezik durumuna düşmek :/

• bende de oluyo aynısı kızarıyorum hemen :) sunum yapmıştım ünide başıma gelmişti . zaten amaç açılmanı sağlamak bizim hoca o yüzden yaptırıyodu. eziklik olarak düşünme bence herkesin farklı bir yapısı var. bir de sınıf ortamı olduğu için heyecan oluyo. sadece hocalara karşı bir sunum yapsaydın emin ol daha az heyecan yapardın

• bide salaklıkla falan alakası yokki bunun yapısal birşey bende aynı senn gibiydim

• içki ç biraz özgüven gelir

0|0
    0|1
  • yaşıtların uzaya çıkıyor sen hala fobi diyon de gett.

0|0
    0|0
    • uzaya bende cıkarım yeter ki dönerken beni topluluk karşılamasın :)

• :):):) yeni bir cevap derken tıkladığımda inanki bu kadar güzel cevap beklemiyorudm :d çok güldüm ya :D

• ya takma ben hiç sunum yapammıştım hayatta okuldahoca beni seçti o kadar ugraştım heycan gitmiyo neyse.milete açıkça heycanlıyım onu diyim dilim dolanır falan.hoca haydi bir alkış falan dedi vay abi ona gururdur.hoca benim biraz içime kapanık oldugumu görünce bbilerek beni seçmiş.sagolsun.sende takma bence

0|0
    0|0
    • rezil oldum en cok ona üzülüyorum

• sen öyle diyosun bırak kendini yemeyi ya.vallaha asalak gibi olur gezersin öyle.ne rezilligi.kendine gel.yoksa batarsın.daha güzel sunumlara inş.

• o fobiyle unıversıte nasıl okuyorsun hayret nasıl kazandın hangı bolum hangı unıversıte

0|0
    0|0
    • ileri düzeyde değil benim ikili ilişkilerde hiç bir sorunum yok arkadaşlarım cevremde var öyle cok olmasada. yeni tanıstıgım insanlara karşı biraz çekingenim ve böle toplum önünde kasılıyorum

• bende ınsan sevemıyorum guvenemıyorum nedense fobimi bu :D

• bu işi 2 seansta çözeriz canım rahat ol :)

0|0
    0|1
    • nasıl?

• ruhsal ve bedensel olarak rahatlaman gerekiyor çözüm bu

• benım gibi toplum onunde çok olan insanlarla arkdaslık yaparak bilgilerini alarak tecrubelerini alarak tabikide kendimi ovmek için solemıorm ama rahtlığı oğrenmen lazım

0|0
    0|0
    • kafamın en cok taktıgım nokta rezil olmam :(

• takma ya sittir et :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...