İnsanlar Çok mu Dedikoducu Ne?

Öncelikle herkese iyi geceler diliyorum. Sorum yanlış anlaşılmasın elbette amacım kimseyi kötülemek değil fakat sanki insanların kanında var biraz da sanki bu. Kulaktan dolma bilgilerler ondan ona yayılarak ne de çok dedikodu oluşuyor öyle değil mi? Oysa ki lafa gelince "Aa-aa dedikodu günahtır, sakın ha yapma" oluyor fakat kimsenin bunu önemsediği yok, maalesef ki sadece sözde kalıyor.

En basit örneğiyle günlük yaşantımız... Herkesin başına gelmiştir elbette çeşitli iftiralara uğramışızdır. Haberin gerçekliği bile belli olmadan herkese ne çabuk da yayılıyor bu söylentiler.

Bu sitede bile şahit olduğum birçok böyle haberler var, oysaki kimse olayın aslını bilmiyor. Ya da bilmek istemiyor ama duyduğu gibi başkasına anlatıyor.

"Peki ya sen dedikoducu biri misin ? Ya da çevrende var mı bu tip kişiler ?Durup, biraz düşünün bence :)"

Siz, siz olun gerçek olup olmadığını bilmeden birinden duyduğunuz bilgileri "gerçek" kabul etmeyin. Sonra başkasının da başını ağrıtırsınız.

Bu da şarkınız ; link

Mutlu geceler <3

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ne yazık ki dedikodu yapmayan kişi yok denecek kadar azdır. Kızlar zaten çok sever dedikodu yapmayı ama erkeklerin de sevdiğini ve yaptığına çok kez şahit oldum. Bu durum karakterle alakalı ve kendini bilen kişiliği oturmuş insanların yapacağı hareket değildir.Birinden duyduğunu hemen başkasına aktarmak ki duydukları doğru veya değil çok yanlıştır. Varsayalım duyduğu doğru olsun ama bu onun herkese anlatıp kişiyi kötüleme sohbet malzemesi yapma hakkı doğurmaz. Bizler sohbet konusunu kişiler ve onların kusurları yaptıkları üzerine kurmadığımız zaman belki uzaya gitme yolunda bir adım atmış oluruz.

Bu sitede sadece senin değil herkesin dedikodusu çıkmıştır. Benim bile yapıldı. Dedikodumuzu yapan kişi kalitesini belli eder. İftira atmak kolaydır ama kul hakkı yemek en büyük günahtır. Kul affetmedikçe Allah asla affetrmez.

Hacı Bektaş VELİ' nin bir sözü var: "Eline, beline ve DİLİNE sahip ol"

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Kim olursa olsun, muhabbet eden her kişi eleştirdiğini taşımaz kendine göre. Ama bazen görürsün en az eleştirdiği bir vasfı kendi sürdürür.

Dedikoducu insanlar mevcut sitede, pek kaale almamak gerekiyor, isteyen istediğini yapsın, elbette zaman geçtikçe edilen ithamlar, yapılan yakıştırmalar kendi alınlarına yapışmakta.

Bazıları da ayarı kaçırmakta, ayarsız enerji diyelim bari ona da ego pohpohlaması mod<3

2. veya 3. şahıslardan duydugum şeyleri sadece değerlendirir düşünürüm kesin bir yargım oluşmaz, benim hakkımda da çok dedikodu oluyor, ettikleriyle kalıyorlar :)

Hiçbirşey göründüğü gibi değildir.

cut.

0|0
    0|0
  • Geçende de bir mod. dedikodu yapıyordu.

1|1
    0|0
  • Gözümle görmediğim şeylere inanmam. Ama bazen gözümle gördüğüm şeylerde göründüğü gibi olmuyor , o yüzden ön yargılı olmamak lazım, olmamam lazım ve bu huyumdan kurtulmaya çalışıyorum. Dedikoducu değilim ama o kişi olmadan onun komik olaylarını anlatırım o an.

0|0
    0|0
    • Önyargı ve anlatma isteği birleşince dedikoduların önünü alamıyorsun zaten..

• İnsan neye inanıp neye inanmıyacağını bilemiyor kulaktan duyma bilgiler kafa karıştırıyor , gözünle görmediğin şeylere inanmanı sağlıyorlar. Dediğim gibi gözümle gördüğüm şeylerede ikna olmuyorum yine kafam karışıyor.

• muhabbetin tadı tuzu yoksa sırf sohbeti renklendirmek için dedikoduya razıyım ben. Ama kötü niyetli yapılmamalı ; mesela sırf kendısını reddettı diye hoşlandığı kızın olduğu bir ortamda bu çocuk eşcinsel dememeliler.

0|0
    0|0
  • Aslında birazda karakter meselesi, her ortamda var öyle insanlar,bu tip insanlarla aynı ortamda olmaktan dahi hoşlanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Erkek kuaforlerinde donen dedikoduyu gorseniz dedikodunun dagilim ussu burasi dersiniz.

Sirf bu sebepten bilmem kac kere yeni mekanlar yeni insanlar aradim,30 yasindayim surekli bir kuaforum olmadi.

0|0
    0|0
    • Erkek kuaförleri mi ? Ovv.

İlk kez senden duydum.

• Çok ciddiyim ilk kez duydum..

Erkekler de karısmıs bu işe ha, vay be.

• Erkekler kadinlardan beter durumda.

Emin olabilirsin.

• Herkes yapmıyorum der ama herkes yapar gerçek kabul eder etmez bu bilinmez ama dedikodu yapar herkes çünkü bu insanın doğasında olan birşey sende yaparsın bende yaparım ha yaptığımız dedikodu belki yüzde yüz doğrudur demeyiz ama sonuçta yaparız.

0|0
    0|0
    • İstemeden de olsa yapıyoruz fakat bir de kaslen yapılanlar var

• Evet iftiralar çok acizce.

• Öyle ama atıyorlar işte bunların önüne geçilmez yapman gereken umursamayacaksın kimseyi kendine çalışacaksın çünkü bunların ne önüne geçebilirsin nede kafayı takarsan işin içinden çıkabilirsin.

• Bu Türk İnsanında Fazla Sanırım Özellikle, iş sanala dökülünce 2x oluyor, dediğin gibi kanımız bozuk :D

0|0
    0|0
  • dilini ve uçkurunu tutana cenneti vaad ediyorum . Hz. Muhammed

0|0
    0|0
  • günlük hayatı bırak

ks de gizliden yazılan mesajları okusan şaşırırsın :)

0|0
    0|0
    • Ks'yi gerçek hayatla karıştırmamak gerek ;) Karakterli toplasan 3-5 kişi ancak vardır.

• O yüzden dostlarını iyi seçmen gerek buradan. Sonra uğraştırırlar ^^

• eleyerek azalttık sayılır :)

• Bu kadar uzun bir yazıyı okumayalı gerçekten çok uzun bi' zaman olmuştu.

Olayı genelden özele indirgeyecektim ama o kadar dallandırmayayım dedim.Hem biraz fikir hem biraz yorum hem de bazı şeylere cevap vereyim...

Benim dedikodu yapmamı bırak, yanımda dedikodu yapılmasına bile izin vermem. Başıma hiç gelmedi ama "Benim hakkımda böyle böyle söylemişsin" diye kimse gelipte hesap soramaz bana. Bilirler ki -bilmelidirler ki- ben adamın direkt yüzüne söylerim. O yanımda yokken onun hakkında bir şey söylediysem, yüzüne daha ağırlarını söylediğimden dolayıdır.

Muhtemelen -burda da- "Fx senin için şöyle dedi, böyle dedi" diyenler oluyordur ve muhabbeti geçiyordur. Gelip bana sormadan inananlar -var mı bilmiyorum-, hatayı bende değil, kendilerinde aramalıdırlar. O yüzden başkasının lafıyla bana tavır alanlara, istediklerini alabilirler. Bu zamana kadar beni tanımadıysa, çevremde olmasa da olur demektir.

Hayır düşünüyorum, benim ne gibi bi' dedikodum çıkabilir diye... Bi' gün Connected2.me'de takılırken buradan yakışıklı bi' arkadaşa denk geldim, kendisi epeydir bende engelli. Söz hakkı doğacak ve cevap veremeyecek, haksızlık olur. Ne diyordum, he bi' arkadaşa denk geldim ve bana...

+Sen İTÜ'de yüksek lisans yapmamışsın

+İsveç'e (ya da Stockholm hatırlamıyorum tam) hiç gitmemişsin.

+Hayatın yalan senin.

-Sence ben karşımdakine bir şey ispatlama gereği duyar mıyım? Adımı soyadımı biliyorsun, aç İTÜ'ye sor, aç KTH'e sor. Benlik bir durum yok. Kimseyi ikna etmeye çalışmam, bunu bilmen gerekiyordu

vb. bir sürü şey küfür kıyamet, yardırdı. Usta sen bunları nerden biliyorsun ya da bilmiyorsun, beni mi takip ediyorsun? Kulaktan dolma haberlerle bana gelmeyin diye 500 kere söyledim. "Fx sen benim için böyle böyle demişsin" dediğinde, senden korkup "Yok demedim ben öyle bir şey" mi diyeceğim? Sen kimsin ki senden korkacağım? Bu konuda anlaşalım lütfen.

Çılgın çılgın hatunlar vardı burda, s.ktiğim hatunların çetelelerini tutuyorlarmış. Yok sen şunla yattın, yok bu senin için intihar etti, şu intihar edeni tuttu, bu yedi, bu hani bana dedi... falan. WhatsApp üzerinden KS'deki nick'lerin dedikodularını yapmalar, hatunlara para gönderen erkekler, webcam iftiraları, KS'de iftira atıp reel'de hatunun içine düşmeler, iltifat etmeler.

Hatunların seviyesi zaten çok düşük de, erkeğin or.spularına da çare yok.

Ayrıca, şu SS'ler de beni öldürüyor zaten. Ben, yönetimin bana grup seks teklif ettiği mesajı 3-4 dakika içinde kodları edit'leyerek yaparım. Ne diye her SS'e inanır insanlar anlamış değilim. Hassasiyet lütfen.

Sessiz sakin takılıyoruz, makaramızı yapıyoruz. Kimseyi "dedikodularla" tehdit etmeye gerek yok. Sonuç olarak bir şey çıkmaz. Boşa zaman kaybı. Herkes kendi dalgasına baksın.

Bu yazıyı 10 dakikada falan yazdım. Arada bir telefona baktım. Sonra re-play'e bastım. Sonra bi' daha bastım. Sonra bi' daha. Sonra... Çok sevdim. Özellikle klibi. Eline sağlık.

Bana da bu kadar uzun yazdırdığın için... Aman neyse.

İşşte... Öyle.

4|0
    0|0
    • Baya özenmişsin yazına, gerçekten güzel de olmuş. Haklısın hakkında baya dedikodu dönüyor, benim bile kulağıma geldi,umursamadım Çünkü seni tanımıyorum ve doğal olarak önyargıya kapılma hakkına da sahip değilim. İyi ya da kötü duyumlar aldım elbette ama arkandan konuşanların karakterleri emin ol ki seninkinden iyi olamaz. Zaten böyle basit işlerle uğraşan insanın(insanların) karakterinden ne beklersin ki? Benim de hakkımda neler neler diyorlarmış meğer. Artık hiç önemsemiyorum, oynasınlar bakalm

Kızlar Ne Diyor 10

• "...özellikle Akdeniz yöresinin insanları,binlerce yıl süren mitolojik tanrılar döneminden,birdenbire kuru ve renksiz bir tek tanrı inancına yuvarlanmışlardı. Artık onları avutacak,oyalayacak,dedikodusu yapılacak tanrılar kalmamıştı ortada. O eski tanrı ve tanrıçalar ki;Olympos dağında oturur ve insanlar gibi aşık olur,kıskanır,kız kaçırır,savaşır,cezalara çarptırılır,ırza geçer ve hepsi birbirinden tuhaf bin bir macera yaşarlardı. İnsanların dillerinde de hep bu maceralar vardı ama şu yeni tek tanrılı dinlerde hayat çok sıkıcıydı doğrusu. Çünkü tanrı tekti,kadın mı erkek mi olduğu bile belli değildi,bir biçimi yoktu ve doğal olarak hiçbir maceraya girmiyordu. Bunun üzerine insanlar eski alışkanlıklarını sürdürmek üzere kendilerine yeni tanrı ve yeni tanrıçalar yaratmışlardı. Bunlar ya film yıldızı oluyordu,ya futbolcu,ya manken,ya politikacı,ya boğa güreşçisi,ya da tenis oyuncusu. Bu yeni tanrı ve tanrıçaların ne yaptığı ve kimin kiminle yatağa girdiği hakkında binlerce dergi yayınlanıyor,yüzlerce saat program yapılıyordu. Tek fark,Olympos dağından,Olympos Disco'ya inmiş olmalarıydı artık."

Mutluluk

0|0
    0|0
  • Onların varya böyle ağzına ağzına vuracaksın. Japon karateciler gibi :)

1|0
    1|1
  • Türk milleti genelde ...

0|0
    0|0
  • ya ben dedikodu yapmıyım diyorum ama e haliyle nasıl oluyosa konu dönp dolaşıp ay şu şunu yapmış ay bu bunu yapmışa geliyo konuyu kapatalım derkende zaten dedikodu yapılmış ve bitmiş oluyor

0|0
    0|0
  • oldukça .. ama olmamak daha iyi de napalım dilin kemiği yok dayanılmıyor ki :))

0|0
    0|0
  • Oho hem de nasıl...Kendinle ilgili anlattıgın özel kalacagını düsündügün her sey birilerinin elinde...Nalet girsin topuna.

0|0
    0|0
  • genellemeler, yanlış anlaşılmak falan.

dedikoduyu severim.çevremde de bu tip kişiler var.bizimkisi çerez mahiyetinde.

0|0
    0|0
  • Allah agiz vermis konusmak için iyi veya kotu. Sitede cok dedikodular donuyor gormedigim birsey için karsimdakine hak vermem elbette dogru degil ama insaniz agiz var konusuyoruz iyi veya kotu.

0|0
    0|0
    • Bende onu diyorum. Kötü bir şey konusulacaksa kesinliği bilinsin . Kulaktan duyma bilgilerle atılan laflar, komik sadece.

• Elbette haklisin bu konuda.

• Profil resmini çok severim.

0|0
    0|0
  • ne konularda dedikodu yapılıyor? anti-sosyal olduğum için bilmiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...