Empati kurarmısınız? Öz eleştiri yapanlardanmısınız?

Bir olay karşısında kendinizi karşınızdakinin yerine koyarmısınız?

Yine bir olay karşısında hemen karşınızdakini suçlarmısınız yoksa özeleştiri yapanlardanmısınız?

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• cogu sorunla karsılasınca direkt empati insanın aklına gelmiyo ama kurunca da gercekten hersey netleşiyor. gercekten de haksızmışım diyebiliyo insan cok haklı oldugunu düşündügü konularda bile.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Evet yaparım.

Öz eleştirimi de yaparım, fakat benim başkasına dair eleştirdiğim birşey kendimde varsa illa beni katması için sebep olmaz ben saygımı ve mesafemi korudugum müddetçe.

Ve hepimiz kendimizden sorumluyuz, herkes bişey der, akşam eve gelirsin ve kendinle baş başa kalırsın.

1|0
    0|0
  • olgun olmak gerekir ve bu olgunlugun temel sartlarından biri empati ve özeleştiridir.. çogunlukla yaparım.

1|0
    0|0
  • empati kurarım öz eleştiride yaparım haksızsamda özür dilemesinide bilirim ama her şeyde kendini haklı sanan kendini bile eleştirmeyen insanlara hiç müsama göstermem bu konuda

1|0
    0|0
  • Her zaman kendimi karşımdakinin yerine koymam. Öz eleştiri de yaparım

1|0
    0|0
  • Maalesef ki bazı şeyleri olayın içinde biz varsak empati yapsak ta görmemezlikten geliyoruz.

1|0
    0|0
  • Empati denilen şey kapitalizmin bir oyunudur. Gereksiz. Öz eleştiri de sanıldığı kadar verimli bir şey değil. Asıl önemli olan başkalarının yaptığı eleştirileri kabul edip değerlendirebilmek.

1|0
    0|0
    • Kapitalizmle empatinin ne alakası olduğunu çözemedim! En basiti bir ata sözü var tok açın halinden anlamaz diye! Öz eleştiriye gelince yine direkt olarak karşıdakini suçlamak yerine benim hatam var mıdemek bir anlamda. Herkesin fikrinede saygı duyarım +1 yinede.

• Anlayamadığı şeye değer verebilirmisin sence?

• bir şeyi anlamak için başına gelmesine ya da başına gelse ne hissederdin diye düşünmene gerek yok. insanlara değer veriyor olsak acaba o ne düşünüyor ne hissediyor diye kendimizi kasmmadan da anlarız. biz insanlara değer vermediğimiz onların duygularını ifade edişlerinden anlamadığımız için. içinde yaşadığımız dünya ve tüketim toplumu bizi kendi içimize kapattığı ve başkalarını görmemizi engellediği için ya benim başıma gelse ne olurdu gibi düşünmek zorunda kalıyoruz.

• şimdi burası sabahtan akşama kadar empati kurmaktan uyumaya vakti olmayan özeleştiri yapmaktan yemek yemeye vakit bulamayanlarla dolmuştur

of of

cayırt

1|0
    0|0
  • empati yapmam ama cok güzel menemen yaparım

1|0
    0|0
  • Empati...ngjçlölşjçıgxfvbenim

1|0
    0|0
  • evet koyarım ve önce dinlerim karşıdakını sonra gerekırse tepkı verırım

1|0
    0|0
  • Belki aşk kızılötesidir. Belki yaralı müzesi. Bluetooth da olabilir. Belki de hareket edemem, belli olmaz. Bu aşk işleri çok karışık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...