Çok acayip bir durum ne diyeceğimi ben bilemedim.

Günün birinde

çocuğunuzun doğduğu hastanede bir yanlışlık yapıldığını ve çocukların karıştığını öğrenseniz,

kendi çocuğunuzla sizin büyüttüğünüz çocuğu değiştirir misiniz ? Dr. Gregory Stock'un (The Book of Questions) kitabından.

0|0
14|10

En İyi Erkek Görüşü

• böyle bir olay sanırım hatayda olmuştu ve ailenin biri Arap diğeri Türk'tü arada ki mesafelerden dolayı suud kral girmişti olaya ona kadar gitmişti mevzu Suriyeli vatandaşıTürkiyeye Türk'ün evinin yanına yerleştirmişlerdi çocuklar alışana ve dillerini öğrenene kadar ama sonra noldu bilmiyorum bende olsam herhalde böyle bir şey yapardım :D

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• ben herzaman emek veren bakan büyüten kişilerin anne baba olduğuna inanırım. Buyüzden büyüttüğüm çocuk benim çocuğumdur lakin ortada bir karışıklık durumu var istiyerek yapılmış bir durum söz konusu değil oyüzden kendi çocuğumlada görüşürüm konuşurum ilgilenirim ama çocukta yanında kaldığı aileyi benimsemiştir ve onlarda ayrılmak istemeyecektir, diğer ailede vermek istemeyecektir.Bu durumda 2 çocuk ve ailelerle birlikte,bir psikolog eşliğinde durumu anlatırım.Sonrasında çocuğun kendini nerede daha mutlu hissediyorsa orada kalmasına izin veririm ama bağlarımı asla koparmam.tabi bu anlatılanlar iki aile için çok zor olacak ama sorunsuz bir şekildede atlatırlırsa çokta güzel bir ilişki olabilir. +1 :)

0|1
    0|0
  • bilemeyeceğim

0|0
    0|0
  • valla çok zor bişey ya. bir yandan evladım diye sevip baktığım diğer yandan evladım olan sevip bakamadığım biri var. Allah yaşatmasın ne diyim çok zor çocuklar içinde aileeler içinde. 5*

0|0
    0|0
  • degistirmem Hayır yogurt mu bu

0|1
    0|0
  • Çok hassas konu. Zor bir süreç en güzeli çözüm bu sanırım ama çocuğun düştüğü durum çok çok zor. Psikoloji denen şey sarsıldı mı zor toparlanıyor. Eğer bir değişim olacaksa çocuğun hayatında 5-6 yaşlarında olmalı. Bu yaşlar çocuğun her şeyi kabullendiği anlayışla karşıladığı yaş olarak biliniyor.

0|0
    0|0
    • Evet ne tarafından bakılırsa bakılsın hepsi zarar, çözüm sadece ne kadar az zararla atlatabiliriz o olur sanırım.

• Degistirmem. ama zorunda kalirim, onun ailesi buyutugum cocugu istememesi icin hersey verir kendi dogurdugum cocugu da alir giderim kardesim!

0|0
    0|0
  • Karşılıklı bir anlaşma olur herhalde onlrd benim gibi insan evladidir neticede onların çocukta bende ama birbirimizden ayrilmaktansa top yekün bir arada yaşamak en iyisi hhem yeni kültürlerle tanışırız fena mi

0|0
    0|0
  • değiştirmem , ikisini de alırım :)

0|0
    0|0
    • Tabi karşı taraf odun zaten, öylece gelmiş dünyaya

• O ne dicek muhtemelen yetiştiklerinden memnunsa onlarla kalıyım dicek

• daha mutlu olucaksa olabilir, ben gerçek annesi olucagım için o telepati gelişir aramızda ve çok düşünmeye gerek kalmaz zaten tercihler yerini kendiliğinden bulabilir

• Degistirmem

0|0
    0|0
  • değiştirmem haci..o kadar para harcamışım ne değiştircem

0|0
    0|0
    • Yuh diyorum mal bu ya

• :) lan şaka yapıyorum yaaa.. ben ikisini de alır vermezdim adamım..pıçaklardım almaya çalışanı! birini doğurdum diğerini büyüttüm filan piskolojim bozulurdu kaçardım çocuklarımla!

• Tabi al kolayca kaç kaç. Diğer anne baba söğüt gölgesi zaten.

• Güç bir durum Allah vermesin

0|0
    0|0
  • İkisinide verseler olmuyormu :) ama grcek cocugumu alirdim.

0|0
    0|0
  • kendim için çocuğun psikolojisini bozmak istemem. değiştirmem galiba.

0|0
    0|0
  • tabiki Değiştiririm kendi canım kendi parçam

0|0
    0|0
    • Diğeride geceni gündüzüne ayırdığın gönül bağın olduğu biri

• tabiki kolay olmaz ama bana göre kendi parçan daha ağır basar

• Yani karardır saygı duyulur, ama benim için karar vermesi çok zor.

Erkekler Ne Diyor 9

• Sanırım en mantıklısı evleri yakınlaştırmak olurdu. İki aile de iki çocuğa annelik ve babalık yapmalı gibi geliyo bana böyle bir durumda. Bi tarafta kanından canından bir çocuk, diğer tarafta gece gündüz demeden büyüttüğün ve yıllarca evladım zannettiğin çocuk. İkisinden de ayrılmak zor olur. En temizi dublex villa :) Çocuklar kafalarına göre kat değiştirir :)

0|0
    0|0
  • Değiştirmem diğer çocuğu benimsemişim sevmişim aynı şekilde diğer ailede benim gibi varsın olsun ne yapalım çocuğu ben yapan genetik özellikleri karakteristik yapısı olmalı...Farzı misal evlat edinmem gerekti

0|0
    0|0
    • Keşke okadar kolay olsa ama diğer tarafta da kendi kanından bir bağ var, ne taraftan bakarsak bakaalım zarar bence

• hep bu konunun geyıgını yapıyoruzda hastanede bebekler hıc karışmışmıdır acaba

0|0
    0|0
  • çocuğun kaç yaşında olduğuna bağlı ama ikisinide kabullenirdim heral de severdim ikisinide :)

0|0
    0|0
  • hıc kımse eserını ortalıkta bırakmaz:)

0|0
    0|0
  • ne kadar zaman geçtiğine bağlı fakat.. sonuç şu olur değiştirmek yerine ikisine de bakarım nolcak

0|0
    0|0
  • değiştirmem onun karıştırmadan düsünecekler:)

0|0
    0|0
  • zor bir durum zor bir karar

0|0
    0|0
  • valla çocukları bilmem ama o hastahaneyi yıkarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...