Sevgilim tuncelili ben izmirliyim..

1 seneye yakın ilişkimiz var herşey şimdilik güzel gidiyo. Hatta ciddi düşünüyoruz. Fakat annem ve diğer akrabalarımızın pek gönlü yok bu işte. Aradaki kültür farkı yüzünden. İkimizde izmirde yaşıyoruz. Onun alevi olduğu ve nereli olmasının benim için bir önemi yok çok seviyorum onu. Sizce bizden bişeyler olur mu yani dediğim gibii ciddi düşünüyoruz. İlerde bir sorun çıkar mı ya da neler olabilirr

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı sorun bizde de var =) Henüz sevgilimin ailesi alevi olduğumu bilmiyor ama bunun onun için hiçbir değeri yok. Zaten baktığı zaman kendiyle benim aramda fark olmadığını görüyor. Seviyorsan sonuna kadar ailene baskı yapacaksın. Vermeyecekler de ne yapacaklar ? Hiç mi olmadı kaçacaksın bu devirde çok klişe ama seviyorum demekle bitmiyor hiçbirşey. Alevi ailelerde bu sorun olmasada çoğu zaman sorun karşıdan oluyor . İnsanı dil,din,ırk, mesheiyle yargılamak gerçekten yanlış. Kendi meshebinden birinin evlendiğinde sana zulüm etmeyeceğini nerden bilebilirsin ? Dediğim gibi önce ikna yoluna gidin olmuyorsa ve seviyorsan herşeyi göze almalısın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Alevi diye dışlanmak zorunda mı insan değil mi sonuçta aileleri iplerseniz sorun çıkar ama takmazsanız kimseyi neden bir sorun çıksın

0|0
    0|0
  • Aileleri umursamazsanız hiçbir şey olmaz.

0|1
    1|0
  • nereli olduğunuzun ne önemi var ki

0|0
    0|0
  • Valla ilerde ne olur bilemem ama karar senin yani.

0|0
    0|0
  • insanları kalıplara sokmaya çalışma. "o tuncelili, ben izmirli" bunları aş.

0|0
    0|0
    • Burda size açıkca söylüyorum yani bir ard niyetle söylemedim

• bende seni yargılamıyorum. durumu anlıyorum. sadece kafanda öyle bir ayrım olmamalı diye söylüyorum. onun tuncelili senin izmirli olduğunu belirtmen zaten kafan da kültürel uyum sorunu ile ilgili düşünceler olduğunu belli ediyor. artık türk filmlerinde gördüğümüz türkiyede yaşamıyoruz. kültürler birbiri içinde eriyerek kaynaşmış durumda. eğer siz anlaşabiliyorsanız aileler kolayca anlaşacaktır ya da anlaşamasa da sizin açınıdan çok da önemli olmamalı çünkü hayat size ait seçimler sizin olmalı.

• ikinizde etten kemiktensiniz ölüncede birer leş haline geliceksiniz bence evlenebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Sana bağlı biraz

0|0
    0|0
  • olur valla ben kızı trakyadan alıcam

0|0
    0|0
  • Bildiğim alevi kürtler ermeni göçmenleridir ve pkklı oluyolar

0|0
    1|3
    • hayır ya bunlar öyle değil

• adam alevi ve kürt diye adamı hem ermeni hem pkk lı yaptın ya helal olsun sana

Kızlar Ne Diyor 2

• benim ailem bana çok bağlı heralde beni uzak başka bir şehire vermezlerdi

senin ailende benim ailem gibi demek ki

0|0
    0|0
    • Evlensek bile izmirde yaşarız heralde. Ama gitmekte istemem uzaklara annemi bırakıp

• iki gönül sevince samanlık seyran olur derler atalar ama ne denli doğru bilemicem işte

• Ailesi kabul etmeyebilir

0|0
    0|0
    • neden :(

• teyzemin de senin gibi durumu vardı, çocuğun ailesi alevi olmadığı için teyzemi kabul etmediler, aslında çocuk ta dik durmadı hemen pes etti.

Yükleniyor...