Aşure günü hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Bayanlar aşure yapmayı biliyor musunuz? Kimler aşuresiz yapamaz?

Muharrem ayı geldi çattı malum dinimizce önemli bir gün ve o önemli günün şerefine aşurelerimiz yapılıyor ve ikram ediliyor aşure günü hakkında neler söylemek istersiniz.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• hiç aşure yapmadım hayatım da hep annem yapar,ama severim ben aşure zamanını farklı bir koku hava oluyor sanki evde mübarek ay sonuçta :)

0|1
    0|0
  • Severim, ama çok fazla değil. Yine de mutlaka yaparım da ben biraz geç yaptım galiba... link

0|1
    0|0
  • Banada asure verın.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Muharrem ayının onuncu günü Aşura'da, Peygamber-i Ekrem Hz Muhammed'in (sallallahu aleyhi ve âlih) ciğerpareleri (72 nurlu kişi) Kerbela'da 3000 yezid askeri tarafından hunharca şehid edilmiş, ve ehl-i beyt'in kadın ve kızları esir alınarak Şam'a, Yezid'in sarayına İmam Hüseyin'in kesik başı ile birlikte götürülmüşlerdir.

Ancak Ehl-i Beyt düşmanları bununla da yetinmeyerek, Aşura günü için, Peygamberler ile alakalı sevinçli olayların 10 tanesinin aynı günde gerçekleşmesi yalanını uydurmuşlardır. Ki, bu, Ehl-i Beyt düşmanı emevilerce uydurulmuş, ve sonra Memlükler bilerek, Osmanlılar da bilmeyerek bunu dünyaya yaymıştır. Amaç, Peygamberin ciğerparesi 70 neferin hunharca katliamı, İmam Hüseyin'in başının kesilip, Yezide sunulması, Ehl-i Beyt'in kadın ve kızlarının Şam'a Yezid sarayına esir ve köle olarak götürülmesi, vs. olayların gerçekleştiği günde, ağlamak, matem tutmak yerine, insanlar bayrammışçasına kutlama yapıp tatlılar dağıtsın.

Evet, amaç tarihini unutanın gününe yön verememesidir. Ki zaten bugün IŞİD, Nusra, Boko Haram, ve dahi bilmem ne el-Kaide yamyamlarının Müslüman kafası keserek, kadın-kızlarına tecavüz edip köle olarak satmasının arkaplanında, tarihi unutmak, "geçmişde böyle iç savaşlar olmuştur amma Allah hepsinden razı olsun"cu tutumlar vardır.

Biliyorum, pek ilmi-akademik yazmadım ama konu hakkında entellektüel bir yaz isterseniz buyrun:

http://www.siyasetmektebi.com/eyyamullah.html

Özet olarak, tarihi de araştırıp-sorgulayalım inşaAllah;

www.islamkutuphanesi.com/.../index.html

günümüzü de;

http://www.halkhaber.org/kategori/yazarlarimizdan/

Selametle kalın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...