Özgürlük nedir. Kendi özgürlüğünüzün tanımı yaparmısınız?

Sizi özgür kılan nedir anlatın bakalım.Nasıl bir hayat,nasıl bir yer nasıl bir nefes anlatın

Güncellemeler:
Arkadaşlar bende artık özgürlüğün tanımını kendime göre yapim .Özgürlük:Bir insanın başka insanlardan her şekilde bağımsız ve hayat koşulları açısından da rahat yaşamasıdır.Bunların arasında, yolunu tutturan sanatçılar ve yalnız çalışan insanlar bu kavrama en çok uyanlardır.Ama bunun için mücadele veren,en başta ''William Wallace'' gibi insanlar,Azizlik mertebesine ermiş olanlardır. :)

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Özgürlük için verilen mücadeleden daha değerli bir hayat yoktur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• link bana göre özgürlüğün tanımı bu.

0|2
    0|0
  • özgürlük insanın istemediğini yapmaması istediğini ise başka insanlara zarar vermeden rahatsız etmeden yapmasıdır. ben özgürüm evet ailemin kontrolündeyim ama fikirlerimiz aynı olduğu için herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmıyorum

0|2
    0|0
  • Ozgurluk baska bir bireyin haklarina zarar vermeden yapilan davranislardir. Ben tam ozgur degilim annem babamin kontrolu dahilindeyim ama mutluyum.

0|1
    0|0
  • Kaybedecek bir seyin kalmazsa ozgursun demektir.

1|0
    0|0
  • Başkasına zarar vermeycek hal ve davranışlar...

0|0
    0|0
  • Benim özgürlüğüm sevgilimin kıskandığı yerde biter ...

0|0
    0|0
    • Şanslı adammış ben bunu bir türlü öğretemedim

• Vala bende kendimden beklemezdim şimdiye kadar ama Allaha şükür hem herseyime karışıyo ama bu benim çok hoşumu gidiyo bazen çok sinir bozucu oluyo ama genede beni sahiplenmesi çok hoşuma gidiyo 1 buçuk yıl oldu inş. Hepte böyle mutlu oluruz . İnş sende sevgilinle mutlu olursun .

• kapıdan cıkarken nereye demeseler kendimi özgür sanacak durumdayım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Özgürlük her istediğini yapmak değil, istemediğin hiçbir şeyi yapmamaktır. Benim özgürlüğüm bu. Birçok açıdan ve birçok gerekliliklerden dolayı canımın istediği her şeyi yapamıyorum ama kimse bana canımı istemediği bir şeyi yaptıramaz Çünkü bu tamamen benim elimde. İşte sana özgürlük.

0|1
    0|0
  • Özgürlük, olmazsa olmazımdır..

Herkes için öyle..

Bir sen düşün, kısıtlanmış..

Ha, istermısın?..

Cevabı duyar giyim..

Beni özgür kılan, düşüncelerımın gerçeğe dönüşmesınde duyduğum 'haz'dır..

Sınırı yok.. ucu bucağı yok..

Nefes almakta özgürlüğün en temeli..

Çek bir havayı içine, kapa gözlerini, aç bak bakalım derin maviliğe.. anladın bence ey ks..

Bir insan düşünü ki, özgürlüğü tatmamış.. yarım kalmış, yok aslında içinde..

Bir insan düşünün ki, sadece özgür..

Elde edilmesi zor, yaşaması kolay..

Anı yaşayın..

Tadını çıkarın..

0|1
    0|0
  • Doğduğum andan itibaren sana empoze edilen tüm her şeyden kurtulup kendi içselliğinle var olmaya başladığın an bence tamamen özgürsündür..

0|1
    0|0
  • Özgürlük William Wallece'ın son sözü :D

1|1
    0|0
  • Özgürlük kişinin sınırsız hak ve hürriyetleri dir. Ancak özgürlüğü sınırlayan tek bir kaide vardır. Başkasının özgürlüğünün başladığı yerde bizim özgürlüğümüz biter.

0|0
    0|0
    • Ben buna karşıyım işte :-/

• O gibi karşılık işte ne gibi olsun kimsenin özgürlüğümü elimden almasını istemem :-/

• Aynı şekilde senin özgürlüğünün sınırsızlığıdır bu. Toplumsal yaşam kaçınılmaz ise bu böyle olmak zorundadır. Aksi bir durum kargaşa yaratmazmı.

• özgürlük sadece bir kavram.dar bir çemberden, bir öncekine nazaran daha az dar bir çemberin içine girmenin verdiği geçici his.bir tür yanılsama.

0|0
    0|0
  • Özgürlük kelimesi bizim türk toplumu tarafında çok farklı anlaşılıyor. herşeyi yapacak kadar degil bence hal ve haraketlerde,konuşmalarda,namus konularında dikkat edilmeli. özgürlük allahın ve kullarının haklarını çıgnamak degildir tabi bu benim şahsi görüşüm.

0|0
    0|0
  • benim için bu sıralar özgürlük almak istediğim telefonu,ayakkabıyı,gömleği,pantolonu,ehliyetimi alabilme,bir kaç günlüğüne moskovaya tatile gidebilme yeterliliğine sahip olacak kadar paramın olabilmesi heralde...

0|0
    0|0
  • keşke dünyada herkes özgür yaşayabilse ... çoğumuz soyut veya somut olarak esaret altında ... ne kadar paran var ise o kadar özgürsün

0|0
    0|0
  • Özgürlük güçtür.

0|0
    0|0
  • örgürlüğü sorumluluklardan kaçış olarak görenler vardır.ama özgürlük büyük sorumluluk

0|0
    0|0
Yükleniyor...