Sual: Aşûre günü ve gecesinin önemi nedir?

CEVAP

Muharrem ayının onuncu günü Aşûre günüdür. Muharrem ayı, Kur'an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir. Muharremin birinci günü oruç tutmak, o senenin tamamını oruç tutmak gibi faziletlidir. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Ramazandan sonra en faziletli oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur.) [Müslim]

bildiklerimizi teşvik manasında paylaşalım kardeşler

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• elcagazlarınıza saglık bu guzel paylasım ıcın.yazmıssınız yazacaklarımı bakalım daha neler var

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• link (alıntıdır yazsaydınız) keşke, kendi sorunuz olsaydı neyse tarihi tam bilmeme karşı dün aşure yapmıştım:) Görüyormusunuz içimdeki hissin ne kadar kuvvetli olduğunu...

0|1
    0|0
    • Bunun haricinde

link

Nuh (A.s.) yeryüzüne aşure günü indi. Gemisinde kalan bütün kalan yiyecekleri bir araya getirip yemek pişirdi. Bugün kü aşure günü pişirilen aşure geleneği hz. nuh a.s. ma dayanmaktadır. Ne hz. muaviye ne de yezid ile alakası vardır. Yukardaki linkten alıntıdır. Bende buradan öğrendim uzun zaman önce bilgileri tazelemek için tekrardan bakmak ihityacı hissettim. Aşure ayınız mübarek olsun...

• Teşekkürler.

• bugün gözüm kulağım kapıda olucak öyleyse

• Aşure yemeği seviyorum bol fındıklı

0|0
    0|0
  • aşure günü mü geldi ne zaman

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Peki 52 yaşında bir adamın 9 yaşında bi' çocukla evlenip gerdeğe girmesinin mükafatı veya cezası nedir sence?

0|0
    0|0
    • bilmem. cezası nedir... vardır elbette

• Hz. Muhammed ve Hz Aişe Hz muhammed Hz aişe ile 6 yaşında iken nişanlanmış ve 9 yaşında evlenmiştir fakat o evlilik bizim düşündüğümüz gibi değil, hz aişe 14 yaşına gelmeden gerçek anlamdada olmamıştır zaten.O zaman ile bu zamanın insanları farklılardı.Hz Muhammedin 12 hatta 10 kez evlenmişliği vardır.10-15 taneye kadarda cariyesi olmuştur.Bunu kaynak göstererek yazıyorum.Kafadan uydurdun demesin kimse ...

link

• 13 hatta 13 kez evlilik yapmıştır yazacaktım afedersiniz.

Yükleniyor...