Bütün Gün düşündüm hala cevabı bulamadım(sizde işin içinden çıkamıcaksınız)

Ben ve Bir Arkadaşım Bir Avm de geziyoruz,Ali diye başka arkadaşımız Bir mağzadan tshirt alacak fakat parası yok yanında bizi görüyor borç istiyor.Alacağı Tshirt 50 TL 25 TL Ben veriyorum Arkadaşımda 25 TL veriyor.

Ali mağzaya girip kasaya geldiğinde Tshirt ün indirimli olduğunu öğreniyor ve 45TL ye alıyor para üstü olarakta doğal olarak 5 TL alıyor.Artan Para üstünün 1TL sini bana 1TL sini arkadaşıma veriyor buna göre hesaplarsak Ali nin elinde 3TL kalıyor toplarsak 51 TL ediyor.

Ulan demezler mi Biz Ali ye 25+25 Toplam 50TL verdik Nasıl oluyor diye ama oluyor işte.. o 1TL nasıl geliyor ?

Güncellemeler:
Buna dayanarak 1TL Bana verince 24TL arkadaşıma verince 24 TL vereceği kalıyor 24+24=48 Alinin elinde 3TL kalıyor 48+3=51 ediyor buna dayanarak hesaplayın

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• borç 48 tl ama elindeki 3 tl de borcun içinde.. ikisinin birlikte toplanmasını anlamadım ben sorunun böyle olduğuna emin misin?

0|0
    0|0
    • evet 1LT 1TL verince bize olan borcu 24TL 24 TL kalıyor ama Artan para 5TL , 2TL bize verdi geri kalan 3TL oluyor 1TL fazlalık nasıl oluyor

• elindeki para ile borç toplanmaz bak düşün anlayacaksın.. toplama, çıkar..

Kızlar Ne Diyor 1

• yooo hesaplarsan 50 tl ediyor yine.. bir sendeki bir arkadaşındaki toplam 2 tl 3 tlde alide onuda topl a5 tl... tshirt 45 tl 45+5tl toplam 50 tl... 1 tlyii nerden buldn acaba

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• sen 24 arkadaşın 24 verince t-shirt 48 lira oluyor işte 3 lira bu fazlalık.. ee 1 lira sende 1 lira arkadaşında etti sana 50

0|0
    0|0
  • Sorunun başını ve sonunu okudum. Çok eski bir soru sürekli farklı formatta soruluyor. Ya radyo aldım ya t-shirt aldım falan filan...

Cevap, küsürat ve yuvarlamalarda. 0,33334 falan...

0|0
    0|0
Yükleniyor...