İnsanlar neden yaşar niçin ?

Bizler neden yaşıyoruz ki zaten ölcez :D:D neden çalışıyoruz ki dünyanın malını öbür tarafa götürülmüyor neden böyle devam ediyoruz hayata ?

0|0
11|27

En İyi Kız Görüşü

• Bizi Diğer Canlılardan ayıran özelliğimz.

Akıl Ve İrademiz.Bunu En güzel şekilde kullanmalıyz.

Tembel Tembel Yaşayarak Hiçbirşy elde edemezsiniz Allah Zatn Tembelleri Sevmez.

Nyse Hadi O Konuları Geçelm Normal Hayatınızdada Biryere varamazsınız.

Doktorlar Hiç iş yapmasn o zman.Nasıl olsa insanlar zaten ölecek.

Nyse Zatn Bizim Açıklamamız Senn İçn Bişy Değiştirmyecektr zatn.Sen Böyle Yaşamaya Devam Et.

"Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır!” - Mevlana Celaleddin-i Rûmî

0|0
    0|0
    • AFerin ya en guzel sen açıklamıssın, yasamak istemiyorsa gelmeseymiş dunyaya dimi? :)

Kızlar Ne Diyor 10

• ne zaman öleceğimiz belli değil çünkü

çalışmak lazım asalak gibi yaşanmıyor

kalan ömür ne kadar o kadar bari düzdün yaşamak için çalışıp çabalıyor insan

mutlu olmak için uğraşıyor

dünyaya gelirken bize sorulmadığı gibi ne zaman öleceğimizde bize sorulmuyor

sadece yaşadığı hayattan sorumlu insan, onu da istediği gibi şekillendirmek kişiye kalmış bir durum

0|2
    0|0
  • insanlar hayatta oldukları için yaşar.zaten hayatı sevmeyenler atıyorlar kendilerini bir yerlerden.

olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.kıymetini bilende var bilmeyende siz bilenlerdenmisiniz

0|0
    0|0
  • Allah Dünya'ya bizi sınamak,aklımızı nasıl kullanacağımız ölçmek için göndermiş.Anlıyacağın burda misafiriz şimdilik.Para konusuna gelince çoğumuz "napacaksın çalışıp parayı ölünce mezara mı götüreceksin" derler.. aslında yanılıyorlar çünkü ölünce de insanlar parasını mezera götürüyor.Aile mezarlığı hepiniz görmüşsünüzdür etafı çit gibi şeylerle kaplı filan.İşte anlayın mezarda bile para konuşuyor iken yaşıyorken çalışmamak neden :)

0|0
    0|0
  • teknik olarak allahın egosunun bir gösterisinden ibaretiz Allah demiş evren check gezegenler check güneş yıldızlar check hayvanlar bitkiler onlarda oke eh bide insan yaratayım da bana tapsın ahaha süperim lan demiş sonra bırakmış gitmiş uzaylıları yaratmaya sonra günlerden bir gün dünya diye bir gezegen yarattıydı ben insanlar felan vardı orda demiş almış büyütecini bir bakmış biz hala yaşıyoz vay demiş ben yarattım mı böle yaratırım işte bıraktım gittim hala programladığım gibi çalışıyolar demiştir diye hayal kurmak güzel oluyo

0|0
    1|2
  • Yaşamamız emredildiği için...

0|0
    0|0
  • bilgi üretmek için yaşıyoruz. diğer canlılardan farkımız :)

0|0
    0|0
  • link

:D

0|0
    0|0
  • gerçekten de öyle. şu 3 günlük dünyada bide neler için üzüyoruz kendimizi dimi?

0|2
    0|0
  • Bi konferansta isitmistim.bizleri yaratmasinin nedeni Allah gizli bir hazineydim bilinmek istedim.

0|0
    0|0
    • Guzel seyleri hep aci cektigimizde sabrettigimizde elde ederiz.en basit okul sinavlarina gunler oncesinden ccalismaya baslariz.elimizi kolumuzu sallarsak o diplomayi alamayiz.imtihandan gececeksin ki degerin belli olsun.

• Valla seninle aynı fikirdeyim bende. Neden geldik nçin acı çekiyoruz nasıl saçma bir dünya bilemiyorum. Delilik resmen yaşamak. Neden ibadet etmek için yaratıldık neden ölüyoruz kurallarn dşına çkınca neden yanıcaz nasıl bir fantazidir bu... Ölen biriyle görüşmek isterdim öbür taraf nasıl diye ya da öyle bir yer varsa bilemiyorum. Kafam çok karışık öhm... :/

0|0
    1|2
    • :D çok sıcak buralar :D ama kış yakındır :D:d

• :D devreleri yaktın sonra devam et diyon :D

• neden acı çekiyorsun. herkes acı mı çekiyor. acı derken neler mesela. dünya saçma değil. insanlar saçmalıyor. kural dışı diyorsun. zaten tüm sorunlar kural dışına çıkınca oluyor. insanlar kurallara uysa herkes mutlu yaşar. kuralları bozduğun zaman birileri mutlu birileri mutsuz olur. kurallara uymamanın elbet cezası da olmalı. neden sana ters geliyor ki

Erkekler Ne Diyor 27

• Hakkaten la niye, bende çok düşündüm bunu. Götümüz çıkana kadar çalışıp duruyoruz, sonuçta yine elde yok avuçta yok. Ölüyon götüne tıkıyolar pamuğu hoppaaa...

Ya yok Allah sınıyomuş falan, geçin abi, parayla niye sınamıyo arkadaş, söz veriyorum çıkmıcam yolundan yine parayla sınasın mesela, niye sabırla yani di mi ?

0|0
    0|0
  • insaları hayvanlardan ayıran yegane şey üzerinde durduğun konudur "özgür irade". eğer bir yaşam amacın yoksa ölümü seçebilirsin. bir insanın uğruna savaş verdiği ülkü, olgu -her neyse- başka bir insan için herhangi bir anlam ifade etmeyebilir. bu yüzden eğer biri sana "insan közlenmiş patates için yaşar" derse şaşırma. hayata olduğundan fazla anlam yükleme çabası beyhudedir.

0|0
    0|0
  • her insan kendi his ve duyguları için yaşıyor, sevgi ,saygı,hoşgörü,ahlak,bilinç,eğlence,ego,sağduyu,farkındalık, yani dünyadaki tüm his ve duyguları tatmak sürdürmek tadını çıkartmak için yaşıyor. burada önemli olan birşey varsa oda iyi hislerin kötü hislerden daha fazla olmasıdır. öyle olmasaydı zaten şuan yer yüzünde 1 tane bile insan kalmazdı. ve bu arada her insanın parmak izi nasıl ki bir birinden alakasız sa aynı şekilde dil ve kokusuda farklıdır. işte insanın karmaşık dünysının özeti. 3 ana maddede toplayacak olsam zeka-ahlak-inanç derdim.

0|0
    0|0
  • Bedensel ve ruhsal hazlar bizi dünyaya bağlıyor. Sonuçta hepimiz toprak olacağız ama bunu düşünerek yaşarsak o hazlara da sahip olamayız :)

0|0
    0|0
  • Ben, insanları ve cinleri bana kulluk etmeleri için yarattım.(Zariyat 56)

Hanginizin daha güzel iş yapacağını belirlemek için sizi imtihana çekmek üzere ölümü ve hayatı yaratan O’dur. Azîz’dir O, Gafûr’dur. (Mülk 2)

0|0
    0|0
  • Butür düsüncelere kendisini Huriler icin Allahu Eckber bagrarak patlatan Müslümanlarda sahip.

Hakli buluyorum, neden patlatmiyorsunuz birbirinizi ?

Saka bir yana, neden mi yasiyorsun ? Nebicim soru ? Bu hayatin okadar güzeligi varki ve nekadar sansliyiz kötü taraflarida var.

Bu sana yetmiyorsa buyuz öldür kendini.

0|0
    1|0
    • İntihar dinimizde yasak... bu arada beni yargılama hakkına sahip değilsin insan hürdür işine bak yoksa dalga vericem

• iyi o zaman nasılsa ölcez diye git sık kafana intihar et öldür kendini bokmu var niye yaşıyosun ki :)

0|0
    0|0
  • amaçları ve emelleri uğruna yaşar planları ve istedikleri gerçekleşmez ise çöker

0|0
    0|0
  • İşte bende böyle düşündüğüm için çalışmıyorum da okumuyorum da sevdiğim şeyleri yapmaya çalışıyorum :D

0|0
    0|1
  • hayattan keyif al biyolojik döngüyle de uğraşmayı bırak seni lanet olası serseri bir sigara yakmaya ne dersin ha ?

0|0
    0|0
  • Yaşadığımızı kim söyledi?

0|0
    0|0
  • öl o zaman hacı durma :D bir boğaz eksilir :D

0|0
    0|0
  • Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu ; )

0|0
    0|0
  • Sen zaten kendini tanıyamamışsın boşver bunları

1|1
    0|0
  • bunun cevabını net bir şekilde bulan yok :D dinciler ibadet için der ateistler başka bişey der ortada olanlar başka bişey der yani nedeni bulmak felsefe gibi hep yorum yaparsın ama sonuç olmaz bence tabi...

0|0
    0|0
  • Allah'ın en çok takdir ettiğim şeyi insan oğluna her halükarda muhtaç olduğunu hatırlatması. düşünsenize paran çok huzurun yok, sağlığın yok vs vs. yani sınavda olduğunuzu her daim hatırlatıyor.

0|0
    0|0
  • ne diyecegımı sasırdım

0|0
    0|0
  • Böyle gelmiş böyle gider. Kurcalama..

0|0
    0|0
  • salağız da ondan

0|0
    0|0
  • sen sor diye:)

0|0
    0|0
  • yaradan yaratmış, dostum sınavdayız

0|0
    0|0
  • çok gereksiz bir soru olmuş bu sen niçin hayattasın herşeyin bir sebebi hikmeti var

0|0
    0|0
  • hayat bir intihan sinavdan kacamayiz ecel gelene dek yasiycaz iste

0|0
    0|0
  • ben de işte bunu anlamıyorum, nasıl olsa ölücez diyen biri neden yaşamın anlamını çözmeye çalışır ki, cevabını bulup napıcaksın nasıl olsa ölmeyecek misin?

0|0
    0|0
  • böyle boş sorular sormayın hacı

0|0
    0|0
  • kulluk görevini ve ibadetini yap diye yasiyoruz. biraz arastirirsan daha genis bilgiler edinebilirsin

0|0
    0|0
    • SAol bunları bilmiyorduk zaten :) iyiki geldin bana din öğretin saol yoksa biz bilmiyozya ilki varsın ya sen olmasan biz napardık...

• :D bizde yaşayıp çalışıyoruz sadece kendimle bugün bir sorunum var kusura bakma biyanda öyle patladım kusura bakma kardeş

• yok ya ne kusuru. eyvallah

• Bilmiyom amk baktım millet öyle yapıyo dedim düzeni bozmaya gerek yok devam

0|0
    0|0
Yükleniyor...