Bu site hayatınızı, karşılaştığınız sorunlara bakışınızı ne kadar ve ne şekilde etkiliyor?

Herkese günaydin.

Bircok üye vaktinin ciddi bir kismini burada harciyor.Peki günlük hayatinizda karsilastiginiz sorunlarin cözümünde burada daha evvel rastladiginiz hatta bizzat cevapladiginiz sorularin,sorulara gelen cevaplarin,diger insanlarin düsünceleri ne kadar etkili oluyor?

Düsüncelerinizi,bu hususta yasadiklarinizi paylasir misiniz

Hep birlikte görelim...

0|0
7|28

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamadığım fakat hayatta karşılaşa bileceğim bazı olayları paylaşan yaşamış insanlar var burda. Onların çeşitliliklerini kullanarak "Bu olaylara nasıl tepki verirdim?"i düşünmemi sağlıyorum. Onlarla empati kuruyorum. Bu hoşuma gidiyor. Bir nebze hayata hazırlık gibi.

Bazı sorular; "Düşünmek nedir?" gibi. Daha önce üzerine düşünmediğim yargılarla karşılaşıyorum. Bu konu üzerinde bir beyin fırtınası yaparak, sözlük anlamından çok farklı şeyler ortaya çıkartıyor ve o kelimeyi yaşayarak anlıyorum. Kısacası bana ne üzerine düşünmem gerektiği hakkında fikir veriyor bu site. (Özellikle sizin sorularınız)

İnsanlarla iletişim kuruyorum. Ne kadar sanal olsa da, yazı da bir iletişim aracı. Doğru kullanılırsa çok temiz iletişim olanağı sağlıyor. Kendimi insanları anlamaya yorarak gerçek hayatta da iletişim kurmakta zorlanacağım kişilerle dahi "Nasıl bir iletişim kurabilirim?" fikri veriyor.

Kısacası bana göre burdan faydalanacağımız pek çok şey var. Fakat zamanımızın çoğunun burda geçirilmesi taraftarı değilim. Sonuçta öğrendiklerimizi uygulamamız gerek. (Bence) :D

1|0
    0|0
    • Öncelikle cok tesekkür ederim. :) Ben de sizin yorumlarinizi yerinde ve güzel buluyorum.

Haklisiniz,degindiginiz tüm noktalar hususunda gercekten de cok faydali,güzel bir site burasi.

Yalniz evet...zamanin cogunu bilgisayar basinda,burada gecirmek de cok mantikli degil. :)

tesekkürler.

• Ben teşekkür ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 27

• Siteye milyonlarca insan giriyor.Salağı,akıllısı,doktoru,öğretmeni.Ben burada değişik kültürleri öğrendim.Bazı terimleri bende saklı kalsın :) Bayanların erkeklere karşı davranışlarını öğrendim bilmediklerimi bildiklerimle karşılaştırdım.Bayanların da erkekler kadar istekli olduğunu öğrendim.Bakire olmayan bir kızla çıkılmayacağını ve eski sevgilisine döneceğini öğrendim.Bazı insanların dertlerinden dolayı halime şükretmeyi öğrendim ki zaten şükür ediyordum.En önemlisi burada zengin fakir ayrımı yok onu öğrendim.Zengin arkadaşlarım da oldu burada fakir de.Herkes bu sitede aynı değerde... Sevgilerle...

1|0
    0|0
    • Cok güzel,iyi noktalara deginmissiniz cevabinizda...güzel dostluklariniz icin sevindim.

Hürmetlerim ile.

tesekkür ediyorum.

• Teşekkürler :) Saygı bizden.Sevgilerle...

• bu site bende unutkanlık yapıyor :D

1|1
    0|0
  • Burda olanlara, burda yazılanlara saygım var. Burda olduğum müddetçe buralıyım. yani buranın parçası gibi hissediyorum kendimi. Bilgisayarı kapattıktan burayla alakalı birçok şey bilgisayarla beraber kapanıyor.

Lakin buna rağmen burda çok güzel arkadaşlıklar edindim. Çok güzel insanlar tanıdım. Tanıyabilmiş olmaktan dolayı mutluyum. Ufkumu genişletiyor bu.

1|0
    0|0
    • Saygi hayattaki en önemli seylerden bir tanesi.Böyle düsünmenize sevindim.

Ayrica bakis aciniz da gercekten güzel,bunu da söylemek istedim. :)

tesekkür ediyorum

• Teşekkürler...

• Etkilemek değil de, bu siteye her girdiğimde, farklı bir şeyler öğreniyorum.

Sokrates'in, "Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir." sözünü de göz önüne alarak... :)

1|0
    0|0
  • Aslında hiç bir etkisi olmuyor...

Lakin kimsenin kimse hakkında belli bir ön yargısı olmadığı için genellikle samimi geliyor bana bu site :)

Beni cezb eden tarafı da burası heralde...

1|0
    0|0
  • baya olumlu etkiliyor ama akşamlara doğru saçma sapan cinsellik soruları soran ergenler piyasaya çıkınca bütün motivasyonum dağılıyor. hayatları saçmalık olan insanlarla uğraşmak yoruyor insanı.

1|0
    0|0
    • Haklisiniz...

Bazen gercekten akla durgunluk verebilecek sorular oluyor.Üye olali fazla zaman olmadi ama cok garip sorular ile karsilastim.Bunlar da negatif yanlari malesef.

• yoksa bence burası bir avantajdır, nasıl derseniz yüklü giriş var evet her kesimden düşünceden insan var. bir arada bir ortam oluşturup doğrular sorgulanıp bulunabilir ancak bir soru sorduğumuzda genelde hemen küfreden hakaret eden insanlar var. siyaset konusunda özellikle. bu acizliğin bir göstergesidir bence.

• Evet ben de izin gibi düsünüyorum...

• Burada bir sorunuma cevap aramıyorum, sadece zamane gençleri neler düşünür, nelerle ilgilenir diye bakınıyorum

150 kadar soru sordum ama cevap aradığım bir soru niteliğinde değiller, zaten cevaplarını bildiğim şeyleri sorarak nabız yokluyorum sadece

Destek ya da arkadaş arayışı değil, sadece küçük bir merak. Ve kafa yorulan konuların çok tuhaf oluşuyla yüzleşiyorum

1|0
    0|0
    • Anlayabiliyorum...cünkü ben de soru sordugum zaman cogunlukla "nabiz yoklama" maksadini tasiyorum.Baska insanlarin bakis acilari nasildir merak ediyorum.Yahut da bazen onlari bir noktada yogunlastirmaya,düsündürmeye yöneliyorum vs...

Bu acidan bence iyi,faydali bir site.Hemen her seyde oldugu gibi mühim olani maksat,nasil kullanildigi...

• Keşke herkes sizin gibi sorular sorabilse. Hem samimi, hem de ayakları yere basan bir tarzınız var. "Kültürlülük" adına, ukalaca ve de laf cambazlığı formatlı soru soran arkadaşlar sizden seviye öğrenmeli.

Her neyse, 5 yıldızınızı vereyim gideyim. İyi günler

• Ben cok tesekkür ediyorum.Bunlari duymak gercekten de güzel.Memnun oldum.

Ben de size iyi günler diliyorum.Baska sorularda görüsmek dilegi ile.

• hiç etkilemiyor kendi hayatımın kararlarını kendim veririm başkasının fikirlerine ihtiyacım yok =)

1|0
    0|0
    • Aslinda akil akildan üstün olabiliyor bazen.Fikirlere acik olmakta fayda var.Bir fener misali...

Ama elbette ki kendi kararinizi yine siz vereceksinizdir. :)

• :D büdü çok şeker olmuş ördek dövmesi nedir ya öyle bir tipe ahaha

• Ördegi simdi farkettim. :))

• acıkcası bu sıteden bırsey ogrendım dıyemem

ama sunu anladım bak... farklı farklı nıcklerle yaklasık 100 tane soru sordum... hepsıne gelen ortalama cevap sayısı 10 cıvarında falandır:)

bunun ıkı sebebı olmalı: bırıncısı ask ayrılık gıbı seylerden daha ıyı anlıyor buradakıler

ıkıncısı de ben bır mavıyım :)))

1|0
    0|0
  • Cok uzun zaman gecırmedım aslında ama bana bıseyler kattgını dusunmuyorum degerlı dostlar,arkadaslar dısında..beklentılerım de zaten bu dogrultudaydı..hayata bakıs acımı olumlu olumsuz hıc degıstırmedı..kendı cevaplarımı bulabılıyorum..umarım cevaplarım bırılerının ıslerıne gercekten yaramıstır.ama ıtıraf etmelıyım burada bulunmak cok keyıf verıcı..

1|0
    0|0
    • Degerli dostluklardan gayri da ne istenir ki esasinda. :) Sevindim adiniza.Dostluklariniz baki olsun.

Evet keyif verici zaman zaman,bu konuda katiliyorum.

Samimi cevabiniz icin tesekkürler.

• rica ederim..

• burada tanıştğım birkaç kişi hayatıma olumlu etkiler yaptı. hepsine teşekkür ediyorum.

1|0
    0|0
  • trollemeye geliyorum.Zerre etkilemiyor

1|0
    0|0
  • insanların çok değişik dertleri olduğunu anladım, %95 çoğu kişiden şanslı olduğumu anladım mutluyum :DD

1|0
    0|0
  • soru guzel ama olaya en son bakılacak yonden sormussun

1|0
    0|0
  • bu tımarhaneye sırf can sıkıntısından geliyorum.

1|0
    0|0
  • hemen hemen hatta tamamen hiç bir şekilde etkilemiyor

1|0
    0|0
  • Eğlendiriyor insanı :)

1|0
    0|0
  • hiç...

1|0
    0|0
  • çok soru soran biri değilim bildiğimizi paylaşıyoruz işte adam gibi soru soran bulursak ;) şekil A

1|0
    0|0
  • Ufak tefek etkileri oluyor ...

1|0
    0|0
  • hayatımı etkilemiyor çünkü insanlar burda farklı kimlikler farklı kişilikler var..

1|0
    0|0
  • içimi döküyorum -Şavk güzel oluyor rahatlıyorum

1|0
    0|0
  • Hiçbir şekilde etkilemiyor.

1|0
    0|0
  • bence burda çoğunlukla herkes kendini tatmin etmek için sorular sorup cevapliyor :-D

1|0
    0|0
  • hayatıma yön veriyor diyebilirim :)

1|0
    0|0
    • Bu ciddi bir etki...peki yanildiginiz olmuyor mu?

• elbette oluyor

düşe kalka bir şekilde bu site olmasada yaşamın farklı alanlarında yürümek zorunda değilmiyiz?

• Öyle tabiki haklisiniz.Bir sekilde yasam ve mücadele devam ediyor.

• Asıl soru şu site içinde kendine dezenfektan ortam oluşturmaya çalışan sen. Seni nasıl etkiliyor?

0|0
    0|0
    • Beni...yani günlük hayatimi etkiledigini söyleyemem.Sadece merak ettigim konularda baska insanlarinin fikirlerini almak benim icin arti bir sey,güzel bir sey.Burada oldugum müddetce buna yogunlasiyorum.

• Kadınları önemsememem gerektiğini bir kez daha anladım.

Çok ilgi bekliyorlar.

2|0
    0|0
    • Her insan bir degildir elbette ama hakkiniz var.Cogunlukla olmasi gerektiginden fazla ilgi bekleyen kesim agir basiyor gibi.

tesekkürler cevabiniz icin.

Kızlar Ne Diyor 7

• günlük 10 saate yakın bu sitedeyim. İşime yarayacak şeyler de öğrendiğim oluyor burada az da olsa. mesela geçen ay bir dolandırılma vakasıyla karşılaştım ve birçok kişi bilgi verdi neler yapabileceğimle ilgili. Onun dışında hiçbir aşk flört ayrılık sorularında empati yapmıyorum.

1|0
    0|0
    • 10 saat gercekten de ciddi bir zaman dilimi.

Evet kesinlikle bu tür konularda faydali,oldukca iyi katiliyorum...

tesekkürler cevabiniz icin.

• çalıştığım için ve işyerinde genelde işim yoğun olmadığı için mesai saatleri boyunca buradayım. ks yönetimi beni işe alabilirsinizz :D :D onun dışında evet birkaç kaliteli üye var ve gerçekten yazdıkları işe yarar şeyler.

• :)) Evet bence de alabilirler.Anliyorum,bilgisayar basinda vakit geciriyorsaniz ya da gecirmek zorunda kaliyorsaniz normal tabiki. :)

Haklisiniz.Öyle üyelere,yorumlara rastliyorum bende.

• Sitedeki düzene göre yaşamadığım kesin. Öyle olsa dedikodu kazanını çevirenlerden biri olmam gerekirdi.

Daha bireysel, daha sakin ve belli kişilerin eşlik etmesiyle bir düşünce sistemine giriyorum. Pek etki etmeseler bile belli bir etkileşim var. Sadece çok minimal kaldığı için olan yapıyı bozmuyor.

Kısaca bireysel ama yine temponun gidişatında belli oranda değişim sağlayan birkaç güzel insan var.

1|0
    1|0
    • Hosgeldiniz,sizi görmek ne güzel :)

Haklisiniz,az da olsa karsilikli bir etkilesim oluyordur illa ki.Insan psikolojisi cok hassas,bilincalti da öyle,farkina varilmasa bile ufak tefek etkiler muhakkaktir.

Güzel cevabiniz icin tesekkür ediyorum.Söz ettiginiz birkac güzel insan ile diyalogunuz daim olsun.

• Dogru söylüyorsunuz...

Ayrica benim yorumumun da size bir nebze olsun pozitif bir enerji vermesine cok memnun oldum.

Sizinle hemfikirim.Insanlar birbirlerini görmeseler,duymasalar bile tavirlari ile,paylasimlari ile etkiliyorlar,fayda sagliyorlar.Bu gercekten de güzel bir sey.Hafife alinasi da degil kesinlikle.

Baska sorularda,yanitlarda görüsmek dilegi ile. :)

• Görüşmek üzere, sevgiler.

• bir çoğunun ne kadar zavalı olduğunu görüyorum.

1|0
    0|0
  • yemeli içmeli konular dışında etkilemiyo

1|0
    0|0
    • Nasil bir etki peki bu mesela?

• ne yiyeceğimi bilemediğimde burda yapılan yorumlar bana rehberlik edebiliyo. veya burda gördüğüm bir yiyeceği içeceği, aa evet ben de bugün bundan tüketeyim diyerek hayatıma dahil edebiliyorum.onun dışında olmuyo

• Anliyorum,iyiymis ama. :) Faydasini görmeniz yani.

tesekkür ediyorum.

• Hiç etkilemıyor, genelde saçma sorular soruluyor ve saçma cevaplar veriliyor.

kendimce takılıp çıkıyorum.

1|0
    0|0
  • Bazen insan gormek istemedigi seyleri baskalarinin tecrubelerini okuyarak gorebiliyor.

1|0
    0|0
  • İnsanların gerçek yüzünü daha iyi görmeme katkı sağladı sadece.

1|0
    0|0
Yükleniyor...