Asgari ücretle bir Ferrari alabilmek için kaç yıl para biriktirmek gerekir?

Milyonlarca çalışanın emeğinin sömürüldüğü ve üniversite mezunlarının bile ileride kariyer yapabilme hevesiyle ajanslar tarafından asgari ücretle çalıştırıldığı bir ülkede bir de hak etmediği halde sadece şanslı olduğu için koleksiyonuna Ferrari katanlar var. Üstelik çok da mutlu oldukları söylenemez.

Ben Ferrari 458 Italia üzerinden hesapladığımda, (486 bin Euro) bu parayı asgari ücretle biriktirebilmeniz için 116 yıl maaşınızın tamamını kenara atmanız gerekiyor. Tabi ben ikinci el daha düşük bir model alayım derseniz 60-70 yıla kadar indirebilirsiniz süreyi. Sizin bu şekilde yaptığınız farklı hesaplar ve gördüğünüz dengesizlikler var mı?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• yani belki adaletsizlikler olabilir ama

sunuda gördum onların sadece luks otomobilleri var ve luks evleri

fakat bizden daha cok calısıyorlar daha az uyuyorlar ortaya birseyler koymaya calısıyorlar iyi ya da kötu

sadece şans degilmiş gibi geliyor bir yerde

0|0
    0|0
    • evet, baba parası yiyenlerin kısa yoldan dişiliğini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışanların haricinde çalışarak kazanalar da yok değil. ama çalışıp koşturacak fırsatı bile olmuyor birçok kişinin. yoksa uykusuz geceler geçirmeye hazır milyonlarca insan var aslında. biraz fırsat biraz koşuşturma biraz bazı şeylerin denk gelmesi işte.

Kızlar Ne Diyor 3

• herkes ayağını yoraganına göre uztsın :) bizde bisiklet alırız :)

0|0
    0|0
  • Bır kere yapmayı denedım ama hedefım ıcın su bıle ıcmemem gerekıyordu. Vazgectim.

küçük hedefler koyuyorum.

0|0
    0|0
  • ömrün yetmez , evlatlarıma vasiyet edicem asgari ücretle ferrari almaya çalışsınlar ^^

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Asgari ücret kazanan bir insan satın alabilsin diye üretmiyorlar zaten Ferrari'yi. Sorun cidden saçma olmuş.

0|0
    0|2
    • ben de asgari ücret alan birinin ferrari almasına yardımcı olmak için soruyu sormadım

• Herkes düşünebiliyor bunu. Düşünmekte sorun yok. Önemli olan uygulama.

• uygulayacak durumun olsa uygularım ama herkes istediğine inanabilir

• ömür boyunca :)

0|0
    0|0
  • Hayatın boyunca çalış çocuklarına miras bırakırsın Ferrariyi.

0|0
    0|0
    • bana hitaben söylemiyorsun sanırım soruyu okuduysan. ben de bu ironik duruma vurgu yaptım çünkü

• İkinci şahısı örnek vererek yorum yaptım genel olarak yani :)

• ortalama omrun 2 bucuk mılyar sanıye

dunyanın nufusu ıse 7 mılyardan fazla

artık sen bundan hangı sonuca varıyorsan !

0|0
    0|0
  • kapıtalıst duzende kafası calısmayan ıscı olur..(sozum bır grubu kıskırtmak degıl)

0|0
    0|0
    • genelde kafası çalışanlar kapitalistlere işçi oluyor..

• kazanmasınlar en güzeli kuzey kore gibi devletçi sistem herkes fakir işte sosyal adalet..

• askerde de komutanlar falan sıkışınca onu diyor, bizim amacımız burada herkesin eşit olması kimse kimseden farklı değildir devletin imkanları bu kadar falan. ama o eşitliği asgari düzeyde sağlıyor. sana sadece hayatta kalabileceğin imkanı sunup haksızlığa karşı fazla sesini çıkarmamanı istiyolar

• Banko maça yatırır , ferrariyi alırım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...