İran ile nükleer pazarlık süreci

Nükleer güce sahip olduğu düşünülen ve bazıları için bilinen ülkeler şunlardır: ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Çin, Kuzey Kore, Hindistan, Pakistan, İsrail ve İran'dır.

ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Çin'in nükleer güce sahip olmaları başka ülkeler açısından şaşalı tartışmalar olmazken Kuzey Kore, Hindistan, Pakistan ve özellikle İran'ın nükleer çalışmaları uluslararası çevrelerde çok tartışılmaktadır.

Özellikle NPT'de bulunan İran'ın, nükleer enerji elde etmek için uranyum zenginleştirme programı var. Batılı güçler ise İran'ı nükleer silah geliştirmeye çalışmakla suçluyor.

Peki nükleer silahları on yıllardır bulunan diğer ülkelerin Cenevre'de İran ile pazarlıklar yapmasının nedeni nedir sizce ?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• neden biliyormusun çünki onların bahaneleri irana güvenememeleri iran daha önce abd ve israil gibi ülkeleri tehdit etmiş ülke o yüzden. kendileri ise barış ve demokrasi dağıtıcı ülkeler olarak görüyorlar . ırak ve afganıstana o bahane ıle gırdıler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• show hepsi bunların ...

0|0
    0|2
  • hep bana hep bana diyenlerle hani bana hani bana diyenler çatışması derim yA

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• düşmanımın düşmanı dostumdur politikası yüzünden

0|0
    0|0
  • kendi kendini kral ilan eder gibi kral ilan eden Avrupalılar en büyük düşmanları doğu bloğu durdurmak adına böyle bir yol seçtiler... oysa ki abd nin .dünya savaşında kullandığı atom bombası insanlık suçu ve günümüzde hiç bahsedilmiyor... ama hitler i hep yerden yere vururlar bir tane atom bombası ile ilgili film yok.. bu dayatmalara karşı gelecek biri daha çıkacaktır bu dünya da...

0|0
    0|0
Yükleniyor...