Osmanlıyı çok seven bir insan Atatürk'ü sevemez mi ? Ya da tam tersi?

bizde öyle bir düşünce var ben osmanlı aşığıyım atatürkü sevemez miyim abes mi kaçar ? neden ? insanlar böyle düşünüyor anlamıyorum niçin böyle ?

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• • Muhammed’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kur’an denir ( Atatürk’ün emriyle liselerde okutulan Tarih Kitabı (1931) 2. cilt )

• Natür (Tabiat ) insanları türetti , onları kendisine taptırdı da …( Atatürk ten düşünceler, derleyen : Prof . Enver Ziya Karal)

• Türkler , Arapların dinini kabul etmeden evvel büyük bir milletti.Arap dinini kabul ettikten sonra Türk milletinin milli rabıtaları gevşedi ; milli hisleri ve heyecanı uyuştu . Bu pek tabii idi . Çünkü Muhammedin kurduğu dinin gayesi bütün milliyetlerin fevkinde bir Arap milleti siyasetine müncer oluyordu. ( Medeni Bilgiler ve Atatürkün el yazıları Prof Dr Afet İnan –Türk Tarih kurumu basımevi –Ankara 1969 sayfa 364-365)

• Evet Karabekir Arapoğlunun (Muhammedin) yaveleri türk oğullarına öğretmek için Kuranı Türkçeye tercüme ettireceğim ve böylece okutturacağım ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler.. ( Atatürk- Kazım Karabekir- Paşaların Kavgası syf 159)

• Dini ve namusu olanlar kazanamaz fakir kalmaya mahkumdur.Önce din ve namus anlayışını değiştirmeliyiz.Partiyi bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz( Uğur Mumcu “Kazım Karabekir Anlatıyor “ syf 84 – alternatif : Bkz. Kazım Karabekir – Paşaların Kavgası : Atatürk-Karabekir Yayına hazırlayan İsmet Bozdağ Emre Yayınları aralık 1991 s 143 )

1|0
    1|3
    • Atatürkü Seven Müslüman Olamaz . Bu Benim Görüşümdür .

• O Videodakiler el yazısıdır . Laf çekme yoktur . :) Milleti Kandıramazsınız .

• Yorumumda cidden samimiydim .

Ancak sen bilgi dinlemekten bile imtina edyor ve kendini en iyi bilen tahtına oturtup onu sarsacak fikirleri ve taşıyanları aşağılamaya kalkıyorsun .Devam et , hayatının mutluluğu buna bağlı ise.

Ya da amacın basitçe hassas konu kaşıyıp xper kasmak ki , boyle anlasılırsa zaten sistem iptal ediyor komple . Sen ise insanları birbirine dusurdugunle ve onun gunahıyla yasamaya devam edersin , yani bir nafik olarak yaşar ama diğer yerde de hesabını verirsin.

Erkekler Ne Diyor 14

• Kimsenin ne dusundugu onemli değil .

Atatürk , Nutuk dahil birçok yerde ve konuşmasında ecdad'dan ve islamın yüceliğinden söz eder. Abes bulanlar , Osmanlı'yı daha müslüman ve Atatürk'ü bir yurt kurtaran değil din yıkan biri olarak algılayanlardır, buna dayalı önyargılarını empoze etmeye çalışıyorlardır sana.

Atatürk'ün namaz kılmadığını üstüne basa basa iddia edenler , Dolmabahçe Sarayı'na 1 kere gitmiş olsalardı , dolabında Çanakkale işlemeli seccadesini görmüş olacaklardı. Ama gitmezler ve papağan gibi birbirlerinin sesini taklit ederler .

İkisi birbirinden ayrı parçalar değil yok öyle birşey , ikisini de sevebilirsin . Zira bugünün Türkiye'sinde onun o seccade üzerinde yaptığı duaların da payı var ,savaş meydanlarında olduğu kadar.

3|0
    1|0
    • atatürk sürekli içki içen bir insandı nasıl namaz kılsın ? 40 gün boyunca içki çıkmaz vücuttan ve namaz kılınmaz atatürkü severim ama onun namaz kılan dindar biri olmadığını da biliyorum

• Korkmasan saldırmak yerine , Ömer adaletini verirdin

• hahay doğrusun ne diyeyim :D sen haklısın tamam

• Evet böyle bir sorun var, kimi kurulan cumhuriyeti beğenir, kimi Osmanlı'nın sisteminin değişmesine karşıdır. Bu durum Osmanlıcı-Cumhuriyetçi kutuplaştırması oluşturur. Oysa ki Osmanlı gerçekten kudretli bir devletti lakin son senelerinde iyice yıprandı ve yıkıldı.. Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı'yı yıkmadı. Yıkılan bir devlet yerine Cumhuriyet kuruldu.

2|1
    0|0
  • Ben önceden hem Osmanlıyı hemde Atatürkü seviyordum.Ve Osmanlıya aşık bir insan olarak yetiştiğim için ve aklım başıma erdiğinde atatürkü sevmemeye başladım nedenini sorarsan Osmanlıyı sevmemden değil çok yanlış şeyler yapması Osmanlıcayı kaldırıp batı alfabeli bir dil getirmesi kadınlarımızı açması ve milleti batı gibi giyindirmesi gibi ve buna benzer bir çok sebebten dolayı atatürkü sevmedim.

Bir insan hem Osmanlıyı hemde atatürkü seviyorsa o insan atatürkü tam anlamıyla tanımamış demektir.

1|0
    0|0
    • Latin alfabesi, türk dili icin daha uygun ondan. Osmanlida insanlarin 3% okuma yazma bilirken Atatürk altinda ve Latin alfabesinlen bu 20% cikmisti.

Latin alfabesinlen hem Atatürk türkiyeyi Dünyaya acti.

• Yanlış biliyorsun dostum.

Sana bir soru şimdi bir adam çıksada deseki Türkçeyi kaldırdım ve başka alfabede başka bir Türkçe dil getireceğim dese ve birgünde Türkçe ortadan kalksa ne olur biliyormusun kıyamet kopar ve bu çok büyük bir zulüm olurdu değilmi.İşte atatürk bu zulmü yaptı.Dil değiştiği zaman kültürde değişir ve bizim kültürümüz değişti batıya özenir hale geldik.

Bir Osmanlı kadınlarına bak birde şimdiki normal Türk kadınına bak arada dağlar kadar fark var atatürk bunu yaptı işte.

• Dünyanın 95 yıldır keşfedemediğini sen 21 yılda keşfettin, kararı verdin mühürü bastın ve insanlara da tavsiye etMİyorsun . Fes ve potur pantolonla tomahawk füzelerine de kafa atardın sanırım ,ya da kanseri hamamotu buharı ile iyileştirirdin falan . Sen bugünki sağlığını bile Fen sayesinde kazandın , üfürmelerle değil ilaçlarla iyileştin .

• Aslinda osmanli ve ataturk diye ayirmamak lazjm. İkisinnde devri ayri. Ama ben kemalist diye gecinen ataturk uzerinden prim yapan sozde cumhuriyetcile r yuzunden sogudum resmen. Saygi 1 dakikalik durusla olmuyo. Biktim bu atgozlugi takip da atatrurk sevdalisi olanlardan. Atatturkun dogum yilini dahi bilmeyipte cumhuriyet mitinglernde m. Kemalin askeri olanlardan;)

1|0
    0|0
  • Atatürk sonuçta bugünün Türkiye' sinin temellerini attı dimi. Sevmekten ziyade saygı duymaya yeter diye düşünüyorum.

cut.

0|0
    0|0
  • Ben Osmanlı ve Atatürk aşığıyım . Olamaz mı? Olabilir tabii ki . Zaten Atatürk'ü Osmanlı İmparatorluğu yetiştirmedi mi ? Neyin kafası bu?

0|0
    0|0
    • bu konular derin yüzeysel bilgiler değil

• işte atatürkün osmanlıyı kökten bitirdiğini düşünüyor bazı insanlar

• Salak onlar ya! Osmanlı çaresizdi yapabileceği bir şeyi yoktu Vahdettin paşa da ordunun gözdesi Atatürk'ten yardım istedi ve ilk önce Samsun'a çıkıp halkı örgütleyip savaşa hazırlamasını istedi.

• Atatürkün zamanında bir Osmanlı kumandanı olduğunu unutanlar için geçerli bu söylediğin...Benim gözümde Türk tarihine damga vuran her lider saygıdeğerdir.

1|0
    0|0
  • ikisinide severim.

0|0
    0|0
  • Neden Sevmiyesin Sonuçta Vatanı O Kurtardı.

0|0
    1|0
  • Bazı çelişkiler var sorun yaşanabilir

0|0
    0|0
  • Ya Osmanlıyı Seversin Ya Atatürk ü . Bende Osmanlıyı Seviyorum .

1|0
    1|2
    • neden

• Yavaşlatarak izledim , gönderdiğim videodan farksız bir metin , ama bilinçli olarak satır araları başka anlam çıkacak şekilde koyulaştırılmış , sanki allah din muhammed düşmanı gibi bir anlam yüklenerek metnin amacını şeytanca farklılaştırmaya çalışılmış . Video zaten belirsiz kişiden kuruluştan merdivenaltı düzenlenmiş bir kara propaganda aleti ..Seni bile inandırmayı başarmış . İzleyen yavaşlatarak izlesin ve dikkatlice paragraf halinde okusun , cımbızlama da bir sanat ama , kimse ustası değil

• Sende daha ordamısın . Yok kelime ayrılmış neyse .

• ne alaka ben ikisinide seviyorum Osmanlı yaşadığımız toprakları alan ecdat Atatürk ise bu toprakları yabancı güçlerden kurtaran büyük lider

0|1
    0|0
  • osmanıda severim. mustafayıda

0|0
    1|1
  • alala ben her 2 sini bay seviyom hatta 2 benim için bir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• osmanlı aşığıyım.geçmişimi soyumu araştırıırm ve öğrenirim.kitaplar okurum.ama atatürkü de çok severim.atatürk de osmanlıyı seviyordu sevmediği osmanlının son zamanlarındaki durumuydu

1|0
    0|0
    • Atatürk o kadar osmanlıyı seviyordu ki hilafeti medreseleri Devletin Dini İslamdır Sözünü ve ayasofya camii ni müze yaptı degil mi ? Bu Sevgisinin kanıtı olmalı .

Yükleniyor...