Kapat

Tanrı istediğiiz kişiyi size vermiyorsa inancınızı kaybeder misiniz?

Soru başlığım kişi ancak bu hayatta çok istediğimiz bir nesne de olabilir .Fakat ben daha çok bir insandan bahsetmek istiyorum .Bir kişiyi çok seviyor çok özlüyorsunuz onun için her şeyi yaparım diyorsunuz ve istediğiniz tek şey Tanrı'dan onu size vermesi ve sizi sevmesini sağlaması ancak bir türlü gerçekleşmiyor o kişinin ilgisini celb edemiyorsunuz neler yaparsınız inancınız da bir sarsılma olur mu? Bakıyorum da gelenek görenek takmyanlar her zaman malı götüren taraf oluyor geleneklere bağlı yaşamaktan sıkıldığınız oluyor mu ?(Erkekler sizler bu konuda çok iki yüzlüsünüz her haltı yeyip bana namustan bahsetmeyin )

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• işin or..luğunu ben mi öğreteyim şimdi sana. Zaten o dediğin kişilerle bütün erkekler beraber olmak ister. Neden çünkü istediğin zaman senle yatarlar, başına bela olmazlar, ye iç gez.. harika walla, ben bile isterim o tip kızları. Ama iş evlenmeye geldiğinde inan ne kadar güzel olursa olsun işin için de or.p.luk varsa kimse evlenmez. Allahtan hayırlısını dilemek lazım. Hayırlısı değilse zaten uzak dursun demek lazım ;) Bi de evde kaldım kalacam diye korkma. Yaşım 30 evlenmem diyordum ansızın karşıma biri çıktı, inan 3 ay oldu nişanlandım, evimi kuruyorum ve aralık 7 sinde evleniyoruz. Al sana mucize. Ben bile inanmamıştım :) ailem de. RAHAT OL ;) öyle bir kişi var alnına yazılmış

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• Her istedigini herkes elde etseydi o halde dünyada hicbir sorun olmazdi diye düsünüyorum.Ancak Yaradan herkesin istedigini degil hak ettigini veriyor..

Bazen siz istediginizde olmadigini görünce.. belkide daha uygunu böylemis deyip geciyoruz ama sonra fark ediyoruz ki gercektende öyle olmamasi olmasindan iyi.

Elbette bazi istekler dönem dönem insani cok cezbeder olmamasi hayal kirikligina ugratir ama inancini kaybetmekte gerekmez..

1|0
    0|0
  • Tanrı senin satın alma müdürünmü sipariş üzerine sana istediğini versin. Ayrıca belkide o istediğini isteyen başkalarıda vardır Tanrı kopyalayıp 1 er nüsha dağıtsınmı hepinize ? Tanrıda neyse onuda hiç anlamadım Allah diyemiyormusun ?

2|1
    0|0
    • Tanrı veya Allah demek benim için fark etmez her ikisi de tek bir yaratıcıyı işaret ediyor çünkü.Tanrı türkçe Allah Arapça Got inglizce gibi...

• Bilerek yorumlamadım o kısmı açıklaması uzun sürer diye düşündüm .Ayrıca fark ettim ki teistten deiste kaymaktayım teşekkürler .Bence Tanrı dünyayı umursamıyor size akıl verdim fikir verdim doğa verdim vicdan verdim iyilik verdim seçim hakkı verdim bakın işinize dünya sorunlarını çözebilme yeteneği verdim mantığını kullan yoluna devam et diyor sanırım .Ya da yarattı ve unuttu bilgisayarda geri dönüşüm kutusuna gönderdiğin şeyi silmezsen orda unutulur kalır bilirsin de dokunmazsın bu hesap .

• Tamam işte sorunun cevabını en güzel şekilde yine sen yanıtlamışsın zaten bütün dinlerde dünyanın bir sınav yeri olduğu sorunların irade ile çözüleceğine işaret eder. stediğini alamadım diye pes etme yaradana dahada önemlisi dünyaya küsmek sana bir fayda sağlamaz. Belki algılarını belkide tercihlerini değiştirrek savaşmaya devam etmek gerek

• Allah insanı en sevdiği şeylerle sınar bunu bilip buna inandıktan sonra inancın sarsılmaması gerekir her daim.Bi kapıyı kapatan başka kapıyı açar insana asla kilitli kapının ardında bırakmaz..

Bizim çok umud edip istediğimiz şeyler her zaman bizim için iyi sonuçlar doğurmazz.

1|0
    0|0
  • Ben kaybettim.hayattan ne istediydrm vermedi

Çok mutsuz bir hayatım var maalesef.değişik çırpınışları içerisindeyim suanda

1|0
    0|0
    • Tanrı bizi doğru olana yönlendirsin dilerim ki işleriniz yoluna girer.

• Allah insanoğlunu sınayabilir ve en hayırlısı ne ise onu verir fakat insanoğlu Allah'ı sınayamaz çünkü verende alanda odur isyan edersen elindekinden de olursun inancını kaybettiysen başka kaybedecek bir şeyin kalmamış demektir.teşekkürler.

2|0
    0|0
    • Ateist değilim inancımı kaybedersem yaşamın bir anlamı kalmıyor bende öyle hissediyorum onlar bunu nasıl aşmışlar anlayamıyorum.

• aşmamışlar sadece kolaya kaçmışlar, feminizim kocayı bulana kominizm parayı buluncaya ateizm de inancı buluncaya kadardır.

• Bir Hikaye.

Küçükken hep bir bisitletim olsun isterdim. Sokakta çocuklar oyun oynarken onlara bakan Neden benimde bisikletim yoktur allahım ne olur benimde bir bisikletim olsun diye hep dua ederdim. Çok zaman geçti ama benim hiç bir zaman bir bisikletim olmadı. Sonra birden bir şey farkattim. Tanrının çalışma şekli bizim sandığımız gibi değildi. Ve gittim bir bisiklet çaldım. Artık benimde bir bisikletim vardı. Ve o günden beri tanrıya günahlarımı bağışlaması için dua ediyorum.

1|0
    0|0
  • Tanrı demekle bir sıfır mağlup başladın zaten tanrı nedemek nerde yazıyor Hangi kitapta bir söylermisin sizin hayır sandığınız şeyler şer , şer sandığınız işlerdede hayır gizlidir siz bunu bilemezsiniz duanız kabul olmuyorsa yaşantını düzeltin zerre kadar haram yesen duan kabul olmaz tam itikat ve takva sahibi olmalısın bütün işlerinde ihlaslı olmalı yaradılan için yaradandan vazgeçen ziyandadır allahın yarattığı nankör bir kul için Yüce Allahtan vazmı geçeceksin şaşarım haline sana her rızkı verene nankörlük edersin

Kahrolası insan, ne kadar nankördür.(Abese Suresi 17. Ayet)

1|0
    0|0
    • Sende insansın hatırlatmak istedim

• inancını sağlamlaştır güzel kardeşim işlerin yoluna girer emin ol

• nasip kısmet diyip kadere razı olmak gerekir ama insan ömür boyu sevmediği bir kızla ya da erkekle çok zor yani zaman geçirmesi beraber olması

1|0
    0|0
  • Kaybetmem zira kabahat tanrının değil benimdir. Bir şey için yeteri kadar emek harcarsan kazanırsın. Demekki yeteri kadar emek harcamamışsın. Tanrı sadist değildir ki kullarına acı versin.

0|0
    0|0
  • yok daha neler... gün gelir olmadı diye sızlandıgın duaya gün gelir olmadı diye şükür edersin..

1|0
    0|0
  • şuraya bir inek çizelim ve benekler ekleyelim ineğimiz dağa küsmüş olsun,ve dağı çiziyoruz resmin devamında ineğin küslüğünden habersiz tüm ihtişamıyla orada duruyor bakın ne kadarda harika... şurayada küçük mutlu çalılıklar ekledik

1|1
    0|0
  • sen tanrıyı istekleri onaylayıp yerıne getiren bişey mi sanıyosun arz talep meselelerine mi bakıyor tanrı

0|0
    0|0
  • RABBIM NE EYLER NE EYLERSE GUZEL EYLER o yuzden her işte bir hayır vardır.diyeceksin

2|0
    0|0
  • Tanrılardan nefret ederim .s

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Eğer istediğin şey olmuyorsa bu senin için hayırlı olmadığı anlamını da taşır.

3|1
    0|0
  • öncelklee :D:D (Erkekler sizler bu konuda çok iki yüzlüsünüz her haltı yeyip bana namustan bahsetmeyin ) bu çok doğru hatta kesinlkle çok doğru :)) ya bu kadar istediğim biri olduu ama sonunda gerçek yüzünü gördümm ve dedim ki çok şükür ki bir zararım yok ben bşy kaybetmedm dedim :) zaten bşy olmuyorsa hayırlı değildir ben hep öyle düşünürmm kim kimi hak ediyorsa onunla beraber olurr + kimse için dini inancımdan vazgeçmem :)

1|0
    0|0
  • Herseyde bir hayır vardır sözüne çok inanıyorum. Sınırları zorlarım ama biyere kadar, olmuyorsa olmuyordur üzerinde durup hayatı zehir etmeye hic gerek yok ! Istediğim birsey olmuyor diye asla inancimdan vazgecmem vardir bir sebebi , illaki karşılıklı bir sevgi mi olmasï gerek istedigim olmzsa inancim da kalmaz dedikce daha cok beklersin canim.. Allah dua da ısrarcı olanı sever olmuyorsa da senin icin daha hayırlıdır emin ol :)

1|0
    0|0
  • Rabbim benim istediğimi versin demiyorum çünkü o insanın benim için hayırlı mı hayırsız mı olacağını bilmiyorum. Hakkımda hayırlısı neyse Rabbim bana onu versin, gönlüme de razı eylesin daha ne isterim ki ben.

1|0
    0|0
  • tanrıya inandığım yok ama inansaydım da sırf böyle bir sebep yüzünden inancımı kaybetmezdim. ne egolu insanlar oldunuz. bu tıpkı erkeklerin sevgililerinden ayrılıp, 'abi senin kız noldu'' diyenlere ''s**tiret olm zaten orspuydu'' demek kadar acı ve sığ.

0|0
    0|0
  • İnancımı böyle birşey için kaybetmem..Kaldı ki bunu Tanrı ya bağlamak çok saçma..Birini istiyorsam benim olur zaten.

0|0
    0|1
  • Vardır elbet bir sebebi senden ırak tutuyorsa gizlim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...