Evlilikten kaçan erkeğe 150 bin TL tazminat ( Haksızlık )

Nikahtan bir gün sonra eşinin geçmişte grup seks tecrübesi olduğunu anlatmasıyla düğün günü kaçan damat A.A., 150 bin TL tazminat ödemmeye mahkum edilmiş, ancak kararı temyiz edince Yargutay miktarı fazla bulmuştu.

Dosyayı yeniden ele alan mahkeme, A.A.'nın D.K.'ya 100 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti. Kaçak damadın en son umut olarak 'karar düzeltme' hakkı bulunuyor.

Sizce damat bu cezayı hak ediyor mu?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Manevi tazminat davalarında bu tür şeyler çıkabiliyor, çünkü yasanın eksik çok noktası var.

Geniş kapsamlı bir konu ve bu yüzden karar hakimin inisiyatifine bırakılıyor. Burada esas alınan, belirtilen tazminatın caydırıcı olma gereği ve buda iki tarafında ekonomik durumu ölçüsünde belirleniyor. Hal böyleyse 100 bin TL hakime göre şahsın karşılayabileceği bir miktar.

Asıl soruya gelince bana göre damat cezayı hak ediyor mu hayır, ama hukuki olarak evet.

Kısacası damada yazık olmuş gelin çok fena çıkmış :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kacmak nedir ya.

Hatundaki cesarete bak sen. Takdire sayan.

0|1
    0|0
  • Hani bir söz var alma mazlumun ahını diye:)

0|1
    0|0
  • Adam da dava açsın o zaman bana yaşan söyledi kandırdı diye. Böyle şey mi olur! Kadın da bir yandan haklı 1 gün önce terkedilmenin acısı kim bilir nasıldır. Kadın bunu maddi olarak telafi istemek istemiş o da garip. Bu soru bana iki ucu boklu dere atasözünü hatırllattı. Neyse işte adamın oarası olmasaydı kadın istemezdi ödesin kurtulsun ikisi de

0|1
    0|0
    • Kadının 1 gün önce söyleme nedeni ne olabilir?

• Ayrılır diye korkmuştur ama vicdanı el vermemiştir. Yalan üzerine evlilik kurmak istememiştir. Hem adam da seviyor beni anlayışla karşılar diye düşünmüştür. Düğüne 1 gün kala kaçacağını düşünmemiştir. Tabi bunlar bir ihtimal bilemiyoruz :D adama yazık olmuş ama. Sonuçta kandırılan da o.

• Bence garantiye almış.

Erkekler Ne Diyor 6

• kızlar yaşadı o zaman :) bakire gibi davranıp aşırı tutucu bırıyle evlenır adam ertesi gün ayrılmak ısteyıncede geçirir 100.000 lira tazminatı :)

0|1
    0|0
  • kadında ayrı bir safmıs yahu nikahtan sonra bu olayı anlatması demekki vicdan azbı duydu söyledi

ama bencede damatta haksız bir yerde

buyuk bir ihtimal konuyu gelinin butun manevi duygularını öldurecek sekilde butun ailesi ve cevresine naklettirmemesi gerekirdi

ne olursa olsun düşmanıda olsa onun hakkını da korumalıydıı

şimdi burdan konusmak kolayda orda kararı veren hakimde yani bu işin egittimini alan yıllarca ciltlerce kitap ezberlemiş tecrubesi olan biri

bilemiyorum

0|1
    0|0
    • Sanırım bir yanlışlık olmuş gazeteden aynen kopyaladım ama aslında düğünden bir gün sonra değil önce olmuş olay ve adam düğünden kaçmış.

• Yada şöyle olabilir. Dediğiniz gibi nikah yapılmıştır bir gün sonra düğündür. Yani düşündüğünüz gibi olacak olursa da kadın nikahı yapıp garantiye almış ve açıklamış oluyor.

• karar kılınmıs haksızlıga ugradıgını dusunuyorsa damat tekrar temize gitsin ne diyelim

iyi olan kazansın

• Ulan olmamış evliliğin tazminatı mı olur!?

0|1
    0|0
  • ıkısı de haklı erkek geneleve gıttıyse kız haklı kız grup yapmışsa erkek ...ıkı ucu boklu degnek yanı

0|1
    0|0
  • bu gerçek mi?

eğer gerçekse bu zihniyetteki tüm kadınların ve bu yargı sisteminin ve bu karara haklı diyen tüm herkesin mk.

0|0
    0|0
  • olan olmuş zaten. daha niye söylemiş ki. en azından içinde kalsaydı.

0|1
    0|0
Yükleniyor...