Güçlü olmayı neye borçlusunuz?

Mesela dövüşte iyisen bunu antrenmana borçlusun pekş ruhsal güçlülüğünüzü neye borçlusunuz nasıl başarıyorsunuz? yorulunca naparsınız?

0|0
27|50

En İyi Erkek Görüşü

• yapıma borçluyum.yapı derken kaybetmekten korkmayan umursamaz birisiyim.insanları silmem hayatımdan kolay kolay ama çıkmak isteyene de izin veririm.ki gururlu biriyse bile muhakkak pişman olacaktır.

al bu makaleyi oku :) link

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Ruhsal güç , yaşanan sosyal ve duygusal olaylar arasında sakince mantık zincirini kurabilmeye sıkı sıkıya baglıdır.

Zaten cogu sosyal veya ruhsal konuda olası hataların sonucunu deneyim ve ogretiler yoluyla biliriz, bu hazır bir kutuphanedir . Olayla karşılaşıldığında , bu kutuphaneden sakince doğru cevap kitabını bulacak mantıgı koruyabilmek ve o cevap kitabını cozum icin okuma zamanı yaratabilmek , ruhsal olarak guclulugun ta kendisidir.

Bazen de , o kitabın yerini yaşananlara karşı kullanamadıgımız mantık yuzunden bulamaz ve olayın bagıra bagıra getirdigi acıyı yasarız , bunun sonunda da acının verdigi deneyimi bir daha yasamamak icin , ozel bir kitap olarak derleyip o kutuphaneye koyar yerini de unutmayız.

Ancak , bu da başka bir sosyal veya ruhsal sorunu cozmede aktif olarak cozmeye yeterli değildir.

Yani esas olan , sorun ile cozum kutuphanesini her seferinde bulusturma yetenegidir.

1|0
    0|0
  • Aslında biraz bilimsel olacak ama sanırım beyin yapımdan kaynaklanıyor. Sol beyin yapısı gereği mantıksal düşünmeye ittiğini öğrendim dün. Bundan önce mantığım beni güçlü kılan derdim. Şimdi mantıklı düşünmemin sebebinin de sol beynimi ağırlıklı olarak kullandığımı öğrendim. Sol beyni kullanmaya itense sanırım meslek lisesinde okumam. Daha çok somut şeylerle uğraştığımdan dolayı olsa gerek sol beynimi kullanma yeteneğimin gelişmiş olduğunu düşünüyorum.

Tabi yaşanmışlıkların da buna etkisi var. Fakat yaşadıklarımdan ders alma felsefemin de mantığın eseri olduğunu düşünüyorum.

Sanırım biyolojik. Çok soğuk geldi değilmi :D

1|0
    0|0
  • Tek bir şeye bağlı kalmazsan kolay oluyor hayat.Mesela uğraşları olmalı insanın.Sadece mesleğine bağlı yaşayan insan mesleğinde karşılaştığı sorun karşısında çöker.Ama eğer bu adamın bir sürü hobisi varsa ne biliyim işte ahşap doğrama boyama, maket yapma, puzzle yapma vs. bu durumda o insan çökmez sadece sıkıntısını o diğer alana kanalize ederek üzerinden atabilir:=)

1|0
    0|0
  • Zekama ve Hafızama borçluyum. Çok iyi bir dinleyici ve izleyiciyimdir. Deneyimlerimden iyi feiz alırım.

Ben yorulmam.

1|0
    0|1
  • link üfler pisküvülerine borçluyum :9

1|0
    0|0
  • Önce Allah (c.c.)'a, sonra sevdiğim, ileride hayatımın kadını olacak insana, sonra da hayâllerime, hayâllerimin bana verdiği sabra borçluyum.

1|0
    0|0
  • Yediğim kazıklarla alakali sanırım :)

1|0
    0|0
  • Güçlü biri olduğumu söylüyorlar.İmrendiklerini söylüyorlar.Öyleyim belki.Belki ben gerçekten bir çok insanın olmadığı kadar güçlüyüm.En karanlık zamanlarda bile ışık için mücadele ettim tutunmak için bir dal bir sığınak aradım her zaman.Ama karanlığa hapis olamama izin vermedim hiç bir zaman.Yine de neden böylesine zayıf hissediyorum bilmiyorum yoruldum sanırım güçlü kalmaya çalışmaktan.Ama zayıf hisseden biri güçlü müdür gerçekten?Yorgun biri mücadelesine devam edebilir mi peki?

1|0
    0|0
    • Bende bunu merak ediyorum ama dinlenip devam edebilir sanırım ama ben edemiyorum cok yoruldum hiç güçlü degilim

• Yalnız hissediyorum ama baskasinazarar vermeyi düşünmedim.sadece artık sorun istemiyorum o kadar

• anladım :)

• platon 'devlet' kitabında "çocuklarımızı beden eğitimi ve müzik ile yetiştireceğiz" diyor. bedenen güçlü olmak için beden eğitimi, ruhsal güç için de müzik. ayrıca Osmanlıda akıl hastalarının müzikle tedavi edilmesi de müziğin insan ruhu üzerinde ne kadar etkili olduğunu gösterir..

1|0
    0|0
  • düştüğün zaman tekrar ayağa kalkarsan pes etmemiş olursun , her insan yorulur elbet ama önemli olan her ne kadar güç olursa olsun göğüs germeli , yani ışığı görmek ve ona doğru durmadan ilerlemek lazım :D

1|0
    0|0
  • erken gördüm hayatı yaşamaktan yoruldum ben bir genç ihtiyarım hızlı yaşadım çabuk yoruldum.. anlatabildim mi ?

1|0
    0|0
  • Hayallerine birşeyi yapmaya çalışıyorsun içinde bir isteksizlik beynindeki hayal makinesi çalışıyor gelecek için 2 şerit yol çiziyor birisi dikenli birisi ise düz yol sen dikenli yoldan gidiceksin çünkü gittiğin yol dikenliyle güle (sonuna) varmışsın demektir.

1|0
    0|0
  • Yorulunca sinirlendiğim bir şeyi aklıma getirip enerjimi doldururum :D.

Gücümü müziklerden alıyorum.

1|0
    0|0
  • ruhsal güçlülük biraz maneviyatla ilgilidir. bilirsinki insan DNA sının %90 bilim adamları tarafından çözüldü ama %10,luk kısmı çözülemiyor bununda ruh olduğunu anlatıyorlar ruhumuz zaten biz öldükten sonra yaşamaya devam edecek yani başıdada söylediğim gibi manevi duygularının güçlü olması gerekiyor

1|0
    0|0
  • babama borçluyum. 8 yaşımda kaybettim. Tek güvendiğim kişiyi 8 yaşındayken kaybettim. Herzaman gülen kahkaha atan ve kahakahalar attıran biriyim ama sorsanız en ufak bir duygu hissetmiyorumdur hiçbir insana karşı...

1|0
    0|0
  • Evet haklısın. Dövüşte mükemmel olmamı haftada 6 gün, günde 2 saat antrenman yapmama borçluyum. Ruhsal açıdan gücümüde hiç kimse için kendimi üzmeyerek sağlıyorum

1|0
    0|0
  • yorulunca burdan böyle saçma sorulara şuan yaptığım gibi saçma cevaplar veririm...burdan böyle çıkıncada geredede alırım soluğu

1|0
    0|0
  • beni ezen anılarıma ve çektiğim acılarıma, dert anlatmam ki acılarım dinmesin , acılarım dinmesin ki onları yenmek için hiç durmadan çaba gösterim

1|0
    0|0
  • boktan insanlaraborçluyum. antrenman tecrübeyi geliştirir boktan insanlarda öyle

yorulunca dinlenirim. yannız kalmak iyidir bazan

1|0
    0|0
  • Yaşadığım acılara beni öldürmedi ve daha güçlü kıldı

1|0
    0|0
  • yaşadıklarıma , çektiğim acılara.

grange bir kitabında şöyle diyodu '' acı ruhu olgunlaştırır'' . gerçekten doğru

1|0
    0|0
  • Rabbime olan inancıma bağlıyorum. Her daim arkamda hissediyorum onu. Ama mahcubum rabbime karşı.

1|0
    0|0
  • Müzik dinlerim :/

1|0
    0|0
  • Dövüşte iyiysen bunu antrenmana değil dayak yemene borçlusundur. Ruhsal açıdan güçlüysen de bir çok ruhsal çöküntü yaşamış olman gerekir.

1|0
    0|0
  • ruhsal çöküntü olmalı aynı mantıkla düşünürsek ama sanmam sana inananlar olsun yanında hissettiklerin

1|0
    0|1
  • Kalpsiz olmaya borçlular, ve haklılar...

1|0
    0|0
  • gücümü üfler püskevitlerine borçluyum :)))

1|0
    0|0
  • cesurluğuma borçluyum

1|0
    0|0
  • güzel bir uyku ve rahatlatıcı bir müzik

1|0
    0|0
  • Ruhsal gücüm kalmadı ne yazık ki :/

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 27

• yşama olan inancıma

1|0
    0|0
  • Kitaplara borçluyum.Onlar olmasaydı ve şu deli merakım bu gücü bulamazdım,bence güç bilgidir çünkü.

1|0
    0|0
  • Çektiğim acılara borçluyum.

Yorulunca kaçacak kadar acizim ama..

2|1
    0|1
  • yaşanmışlıklara

1|0
    0|0
  • Yanımda konuşçak insan olduğu sürece onlara borçluyum.

1|0
    0|0
  • Sevgi göstermiyorum almıyorumda boşa dememişler 'sevgi en büyük zayıflıktır' diye

1|0
    0|0
  • Galatasaraylılığıma

1|0
    0|0
  • Güçlü olduğumu kim söyledi?

1|0
    0|1
  • Ruhsal gücümü de, kum çuvalında antrenman yapmaya borçluyum..

1|1
    0|0
  • Olan peek az kisi vardir genelde gorunmeyi becerenler vardir

1|0
    0|0
  • hayata erken atılmak sanırım dertlerı skınıtları küçük yaşta görüp buyuklerın yaptıklarından kendıme ders çıkarmakla .çogu zamn yoruldgumunu hıseedyorum sonra kafamı dagıtmak için ortamımı değştmek iyi gelıyor

1|0
    0|0
  • Gözlem yeteneğime ve irdeleme kabiliyetime

1|0
    0|0
  • iyi kötü yaşadığım herşeye,

1|0
    0|0
  • beterin beteri var.hayırlısı buymuş dıyıp oyle düşünürüm.

1|0
    0|0
  • her şeye rağmen hayatta iyi bir şey bulup ve ona tutunup kendimi toparlamaya çalışırım...

1|0
    0|0
  • Yaşadığımız zor olaylara tabii? Yorulmak gibi bir şansı olmuyor genelde insanın :D

1|0
    0|1
  • yedigim kaziklar sayesinde dik duruyorum

1|0
    0|0
  • Değilim. C.

1|0
    0|0
  • Henuz güçlü görünüyorm :/ inşallah arkadaşlarım sayesinde güçlü olucam...

1|0
    0|0
  • Yaşadıklarıma

1|0
    0|0
  • Değilim

Bunu neye borçlu olduğum konusunda bir fikrim yok

1|0
    0|0
  • Yaşanmışlıklarıma..

1|0
    0|0
  • Yediğim kazıklara.

düşe kalka güçlü olmayı öğrendim, sağolsunlar bana bunu öğrettiler.

1|0
    0|0
  • Insanın hayatında yaptığı 1-2 hata , onu güçlendiriyor .

Benimkide bu misal .

1|0
    0|0
  • karekterime :)

1|0
    0|1
  • güçlü değilim o nolcak?çok değişken ruh halim

1|0
    0|0
  • güçlü değilim malesef

1|0
    0|1