Hangi Hababam Sınıfı karakterisiniz?

Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı’nı yazarken kendi adını kullanmayıp, öyküleri “Stepne” rumuzuyla yazdığını biliyor musunuz? Seri tutup da kitaplaşınca açıklanmış üstadın ismi. Bizleri, en sıcak yerlerimizden yakaladığını hikayeleri birbiri ardına sıraladıktan sonra kavramış. Böylece Türk edebiyatının ve sinemasının en sevilen karakterlerini de yaratmış.

Onları bunca sevmemizin nedeni elbette aralarından biriyle mutlaka bir özdeşlik kurmamız. Cinsiyetinizi görmezden gelin. Yaşınızı da unutun. Hayat sınıfındaki duruşunuzdan Hababam Sınıfı’nın hangi sıralarında oturabileceğinizi siz söyleyin.

Teşekkürler.

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• eğitim hayatımı göz önüne alınca bana en yakın karakter güdük necmi sanırım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Hababam Sınıfı romanını hala okuyamadım. Ertem Eğilmez'in filmi için de hep soru işaretlerim var. "Sansürden geçsin" diye romandaki sosyal eleştirilerin komple kaldırılıp salt komediye çevrildiği gerçeğini duymuştum ki karakterlerde oynama yapılmıştır muhakkak

Filmde de hep 5 karakter üzerine yoğunlaşılıyor, Şaban, Necmi, Ferit, Mahmut Hoca ve Hafize Ana dışında hiçbir karakteri tanıyamadım neredeyse. Öğrencilerin hiçbirini tanıyamadım ki oradan seçebileyim

Filmde bana Mahmut Hoca çekici gelir; katı gibi gözüken, şefkat dolu birisi çünkü

1|0
    0|0
  • karakter az yaw olanlar bana uymuyor..

2|0
    0|0
  • Hayta İsmail ve Güdük Necmi olabilir, ucundan kenarından... :)

1|0
    0|0
  • Çapkın Ferit (=

2|0
    0|0
  • ferit :) sadece her gece kırtasiyecinin kzııydı bakkalın kzııydı yok :)

2|0
    0|0
  • Güdük necmi sanırım :)

1|0
    0|0
  • Badi ekrem

2|0
    0|0
  • guduk necmi

1|0
    0|0
  • güdük necmi :ASD

1|0
    0|0
  • Şu kopya çektirtmeyen hoca adı neydi bilmiyorum. Severim onu :))

1|0
    0|0
  • kapıcı neydi ismi :)

1|0
    0|0
  • Hababam karakterin hepsi saf temiz ruhlu insanlar ben öyle biri değilim maalesef

1|0
    0|0
  • damat ferit :))

1|0
    0|0
  • Hafize Ana asfdghjk

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Mahmut hoca olurum muhtemelen... kendimle özdeşleştirdiğim yanları var mesleki anlamda

2|0
    0|1
    • Kim gitti yine diyesim geldi :) Teşekkür ederim canım

• Tamam bu son olsun :( Özletti kendini...

• Hem de nasıl ya :( tekrar teşekkür ederim canım

• Damat Ferit :)

1|0
    0|0
  • İtiraf ediyorum inek şaban :))

1|0
    0|1
  • Dilber dudağı

1|0
    0|1
  • Adını bilmiyorum ama hani en ön sırada oturan gözlüklü çocuk vardı ya oyum galiba :D

1|0
    0|1
Yükleniyor...