Zamanınız gelmiş, askerlik yapar mısınız?

Diyelim ki askerlik zamanınız gelmiş. Askerde şehit olacaksınız kesin. Yanlız şöyle bir durum var. Şehit olmayı herkes ister. Ama bir aileniz var bakmanız gereken anne ve babanız var. Onları bırakıp şehit olup en üst mertebeye mi gitmek istersiniz. Yok sa anne ve babanızın yanında kalıp kalan zamanlarında onların bakımlarıyla ilgilenip yardım mı edersiniz ?

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• söz konusu vatansa gerisi teferruattır. "kızım evet ama şu an çağırsınlar bir dakika düşünürsem vursunlar..."

0|1
    0|0
    • en büyük asker bizim asker :)

• tek kelimeyle bravo valla o kadar insan gitmez istemezken senin bu bilnçli halin çok iyi bir davranış.

• teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 6

• anneme babama bakarım tabii kim bile bile ölüme gider ki ailesini arkada bırakıp.. ama günün bitmişse zatenn askere gitmesende o gün ölürsünn ölümden kaçış yokk

0|0
    0|0
  • senin sözlerin çok saçma kader ve kaza dene olay var bu kadar iman getirmiş isen sen istedin diye şehit olamazsın eğer kader çizginde bu varsa ancak bu durumda şehit olursun yoksa oluyum mi olmiyim mi sorularla kendini oyalama derim sen bi piyonsun düşüncelerinle sen yön verebilirsin ama o yaradn istemezse hani derler ya yaprak bile kımıldamaz ...anlaştık

0|0
    0|0
  • valla yapardım çıksın aradan

0|0
    0|0
  • Bu seçimi yapabilecek olduktan sonra kader niye var?

0|0
    0|0
    • Herşeye kader deyip de seçim yapmadan da duramayız ki

• Bu çok farklı bir şey. Kimse şehit olacağını bilemez ki ona göre seçim yapsın :)

• Yaptım ben çoktan.

0|0
    0|0
  • herkesin anne ve babası var kusura bakma ama sen biraz ana kuzususun galiba..vatan için hiçbir şey düşünülmez..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• "şehit olacaksınız kesin". Kesin ne demek ya? Nerden aldın bu havadisi? Falda mı çıktı? 3 metre yanında havan patlasa bile öldürmeyen Allah öldürmüyor.

Ben diyarbakırda As Teymenim 2006-7 de. Diyebilirim ki istanbul ve ankarada patlayan bombalar diyarbakırdan daha çoktu o dönemde. Daha çok kişi öldü diye hatırlıyorum.O yüzden bir kere kesin şehit olacaksın varsayımı temelden yanlış.

Geride bakmakla yükümlü olduğun, kendine bakamayacak kişiler var ise zaten askerliğini erteleyebiliyorsun bu durumda diye biliyorum.

Bu arada özellikle son yasa ile para verip askerlikten yırtanlar bence ne Türktür (etnik anlamda değil, RUH anlamında tur) ne de erkek!... Türklerin kadını bile askerlikten/savaştan kaçmaz.

0|0
    0|0
  • genç kardeşim,sen uyurken üstünü açıyorsun sanırım

0|0
    0|0
  • sen heralde şu an askre gitceksin ama ailene bakıyorsun ve tüm askere yeni gitceker gibi kesin doguya düşer şehit olurum diye düşünüyosundur valla yolda bi sarhoş gelip arabayla seni ezip öldürmicenin garantisi yok işte üzerine bişi düşüp ölüp gidersin ailene yine bakamazsın bari askerde şehit ol ...babanda annenden ölena kadar herkesten cok daha onurlu gururlu yasasınlar

0|0
    0|0
  • Valla şehit olmayı her zaman istiyorum bu benim için bir düş.Eğer dediğin gibi birşey olsa yine şehit olurdum emin olabilirsin annem ve babam öyle bir durumda olsa onları tek başına 15 ay yalnız bırakabiliyorsam çok fazla bakıma ihtiyaçları yoktur ama ne bilim gider bakıcı falan tutardım neyse saçmaladım galiba.

0|0
    0|0
  • ailem herşeyden önce gelir.

zaten 21 gün yapıcam ben inş. boşuna çalışmıyoruz burda. 1095 günün tamamlayıp 5118 euroyu da hazırladık mı 21 günlüğüne burdur'un yolları taştan...

0|0
    0|0
  • abi sen yat ya senin uykun gelmiş anlaşılan :)

0|0
    0|0
    • hemde nasil. Çarşamba günü 17.00 civarından beri ayaktayım uyuyamıyorum (:

• Doktor verdi zaten yarımdan fazlası sakat duruma göre fazla al dedi yarım 1 1.5 2 yaptık :D hala tık yok daha cok kafam açılıyo içtikçe artık :D

• güldüm valla demek ki ilaç işlemiyor sana :D

• böyle bir ikilemin içine girmek bile çok gereksiz. Vatan görevi bu her Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan ve biraz milli değerlerine sahip çıkan herkesin gitmesi kesinlikle şart. Böyle bir ikileme girmene gerçekten şaşırıyorum...

0|0
    0|0
  • tabiki vatan görevi beklemek olmaz

0|0
    0|0
  • Savaş olmadıgı sürece manyakmıyımki ölücem.

0|0
    0|0
  • Öldüremez hiç bi güç beni ölürsemde mezardan çıkarım,tekrar kaldığım yerden devam ederim.Ayrıca kimse şehit olmak istemez.

0|0
    1|0
  • söz konusu vatan ise gerisi teferruattir.

0|0
    0|0
  • Ben askerliğe karşıyım her erkek askerlik yapmak zorunda olmamalı. Yanlış!

0|1
    1|1
  • kardeşim hadi in aşağıya lütfennn

0|0
    0|0
  • Bu söylediklerin bir seçenek olmamalı

0|0
    0|0
  • şehit olmak isterdim

0|0
    0|0
  • şimdi durduk yere neden böyle zor seçimler yapmak zorunda kalıyoruz onu anlayamadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...