Günümüz insanın en büyük problemlerinden biri hafıza zayıflığı, sizce neden?

günümüz insanın en büyük problemlerinden biri hafıza zayıflığıdır. özellikle biz gençler okuyup ve dinlediklerimizi aklımızda tutamayıp çok kısa bir sürede unutuyoruz. Oysa bir takım yaşlı insanlara, dedelerimize baktığımızda hafızalarının oldukça kuvvetli, zekalarının keskin olduğunu görüyoruz.sizce bu durum günümüzde neden böyle.?

göz ıslahı olabilir mi?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hafızanin bilgi yakalaması öğrenme idrak etme ve akılda tutmak şemlinde meydana gelir. İdrak etmek öğrenmenin bir sürevi ikan algılama akılda tutmanın ön aşamasıdır. Öğrenilen bin bilginin unutulması mümkün değildir. ancak her öğrenim bir idrakı beraberinde getirir. Akılda tutmak için durumun algılanması şartıır. Fizyolojik etkileri bir tarafa bırakırsak algılama için dikkat temel unsurdur. Dikkat bilinçli veya bilinçsiz meydana gelebilir. Günümüz şartlarında insanların stres zihin yorgunluğu beyin karmaşası nevroz depresif yasam gibi pisikolojik etkiler ile algılamayı tam olarak gerçekleştirememekteyiz. Anlık olarak algıladığımız olaylarında bir süre sonra hafızadan silinmesi doğaldır.

0|0
    0|0
    • kaan neden bu kadar ciddi ve sıkıcılık derecesinde uzun yazıyorsun. üzülüyorum böyle şeylere ben. içime atıyorum hep. bak dün mesela sevgilimden ayrıldım ben. niye mi? çünkü canım sıkılmıştı yine bir şeye. sonra bu bana saçma sapan bir şey söyledi, sinirim tepeme geldi. sen hiç vulcan selamı gibi tokat yedin mi? ben yedim. ama acıtmıyo

• Teşekkür ederim Bu büyük jest için.

• en iyi yorumun için teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 11

• herseyin en basidine alistik en basit örnek google yaz istedigin bilgiler ciksin eskiden böylemiydi acip kitaplari arastirman gerekirdi böylece kafanda yer ediniyordu simdi gerektigi kelimeyi bulup sonrasina bakmiyoruz bile.

1|0
    0|0
    • evet teknolojide en büyük etken önceden bir konu için kütüphanelerde bulurduk kendimizi

• hazira konuyoruz özetle bilgi hazir yemek hazir hazir bir hayat hic caba harcamadan

• evet göz ıslahı .doğru nokta ... ama gençlerde zor biraz çünkü, nereye baksak gözümüzü kaçırmaya çalışsakda olmuyor...

1|0
    0|0
  • harama bakmak yanı göz zınası buyuk sebeptır unutkanlığa

2|1
    0|0
  • monotonluktan başka bir şey değil, ve klişeler, herşeyin kolayına kaçmak

1|0
    0|0
  • stres dengesiz beslenme kirlilik gürültü maddi sıkıntı ama en büyük etken stresss

1|0
    0|0
  • sürekli bır şey okumak gereklı en azından gazete

0|0
    0|0
  • ben biliyom onu .. sen de biliyon. ;)

0|0
    0|0
  • Önceden bu denli şey ne görülüyordu, ne duyuluyordu. Çok fazla gereksiz şeyler görüyoruz ve duyuyoruz. Beynimiz artık bazı şeyleri algılamama noktasına geliyor.

0|0
    0|0
  • bununda bir kapasitesi var dimi. çok doldurunca bir taraftan kaçıyor işte .

0|0
    0|0
  • bu söylediğinin zerresi bile mantıklı değil

kusura bbakma :/

çok yanlış bir gözlem

cayırt

0|0
    0|0
  • bilgisayar ve tv den kaynaklanıyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• göz islahi neymis.

0|0
    0|0
  • ceviz ve et yememkten olabiliyor ben ağzıma bile sürmem unutkanın önde gideniyim :D

0|0
    0|0
  • harama bakmaktan,sağlıksız yiyecekler tüketmekten,.

0|0
    0|0
  • çok fazla uyarıcılar var ve günahlardan dolayı.

0|0
    0|0
  • Vücudumuzun dengesi bozuldu,beslenmemiz,yaşam şartlarımız,ortamlarımız...

0|0
    0|0
Yükleniyor...