Hastalığı şansa dönüştürecek kadar yetenekli misiniz?

Marfan sendromu; genetik bir bağ doku hastalığı. Bu insanlar, normal insanlardan daha uzun boy, el ve ayaklara sahip oluyorlar. Ayrıca hastanın kal ve damar yapısında anormallikler görülüyor. Hastalığın son evresinde aort ana damarının yırtılmasıyla ani ölüm gerçekleşebiliyor. link

Javier Botet; bir marfan sendromlu, aynı zamanda oyuncu. Mama'yı izleyenler oradaki hayaleti bilirler. Rec'deki içine şeytan girmiş kızı da Javier Botet canlandırıyor. Bu abimiz hastalığını şans olarak görenlerden. link

Ünlü keman virtüözü Paganini'de de aynı hastalık varmış. Bu hastalık Paganini'ye eşi benzeri olmayan bir çalış tekniği vermiş, parmaklarının sanki kemik yokmuş gibi hareket etmesini sağlamış.

Bu soruldu demeyin, o soru da benimdi zaten.

Biraz farklılaştıralım.

Siz bu adamların yerinde olsaydınız, ne yapardınız. Hayata küser miydiniz? Yoksa bunu fırsat olarak mı görürdünüz?

En güzel süsleyen en iyi cevap olsun. Hadi bakalım..

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Hastalıkla birlikte, hayata küsmeden, -çünkü hayata küsersek, hayat da bize küser.- her anın farkına varıp, değerlendirerek yaşardım...

Eğer tedavisi olan bir hastalığım olsaydı, tedaviden sonra, iyi - kötü yaşadığım her duruma şükrederek yaşardım...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• hastalık insanın hayatı sorgulamasına sebep olur. gerçeği buldurur. gerçeği bulmak demek de dünyanın faniliğini anlamaktır. aklı bir karış havada gezmez. zamanını emeğini sağlığını öbür tarafa harcar.

1|0
    0|0
  • evet bu soruyu daha önce sormuştun

o zaman da cevap vermemiştim

aa bir dakka lan şimdi vermiş oldum

gerçi bu cevap değil eleştiri gibi bişey oldu

neyse işte, ben gideyim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...