Epilepsi (sara) hastalarının rahatsızlıkları davranışlarına yansır mı ?

bi yakınımız var 33 yaşında bayan bir oğlu var kadına çok üzülüyorum ama davranışları düşünceleri her şeyi çok saçma mantıksız konusuyor hep saçmalıyor :(

eşine çok üzülüyorum ve yakınım dahada üzülüyorum ilaç kullanıyor yine de ara ara nöbetleri oluyor sara beyinle ilgili bir rahatsızlık fakat bilmiyorum bağlantısı var mı bu saçma davranışlarının mantıksız hareketlerinin hastalığıyla alakası olabilir mi ?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• şöyle diyeyim...epilepsi hastalığına psikolojik rahatsızlıklar eşlik eder...mesela major depresyon... bipolar bozukluk(manik depresif duygudurum bozukluğu)... gibi...antiepileptikilaçlar psikolojik bozuklukları tetikler...yaygın anksiyete bozukluğu görülür sık olarak...morali yüksek olmalı...çünkü stres anksiyeteyi anksiyetede nöbeti tetikler...insanlara çarpar sürekli...ani ve tutarsız tepkiler verebilir...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• evte var benim eski nişanlımda epilepsi hastasıydı...öfke nöbetleri...duygudurum dalgalanmaları...küçük olaylara büyük tepkiler...zor epilepsi hastası eşle yaşamak...

1|0
    0|0
  • Ne yapıyor mesela ve kaç yaşında acaba neler diyor örneğin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Her epilepsi krizinde beyin hücreleri geri dönüşü mümkün olmayan şekilde zarar görür

1|0
    0|0
  • evet etkiliyor, benim bir kuzen de öyle, TV ekranına yapışıyor zorla çekiyoruz onu. bize göre tuhaf olsa da onun elinde olmayan bir durum allah acil şifalar nasip etsin

1|0
    0|0
Yükleniyor...