Ömer Hayyam'ın anlatıldığı Semerkant kitabı hakkında...Kitap kurtları yardım edin

Arkadaşlar Ömer Hayyam'ın anlatıldığı Semerkant adlı kitabı çoğunuz biliyor veya duymuşsunuzdur.(Duymadıysanız da duymuş oldunuz)..

İşte problemim şu bu kitabı öyle güzel bir sunum yaparak karşıdaki kişiye anlatmalıyım ki okuması veya okumaması gerektiğini , kitap hakkındaki bilgiyi öğrensin,

Şimdi sizlerden istediğim şu bunu nasıl farklı ilgi çeici bir uslupla bir yolla anlatabilirim

NOT: Kitap hakkındaki düşüncem şu, Ömer Hayyamın hayatının çok özel bölümlerini içermesi hoşuma gitmedi. ( Cihan adlı kadınla olan ilişkisinin aktarılması) Fakat dönemin gözde insanlarından Örneğin Alpaslandan , Tuğruldan Nasırhandan bahsetmesi hoşuma gittti..

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• arap sanatının en değerli rubaiyatının bir insanın kısa hayatında nasıl yeniden yazılabildiğine ve nasılki bir melek kanadı deymişcesine ondan çok çok uzaklarda deniz dibinde kaybolduğuna inanmak imkansızsa bu kitabı okumadanda şiir ve sanatı biliyorum demek hata olacaktır. diye açıklayabilirsin. hatta ek olarakda kaderin en hüzünlü 4 lüğü diyebilirsin.

0|0
    0|0
    • kaderin en hüzünlü dörtlüğü kısmını anlıyamadım.. (fakat diğer kısımdan bir kaç cümle hoşuma gitti ;) teşekürler)

• kısmet hep filmlerini izledik titaniğin onca aşk anlattılar ama esas efsaneden tek kelime yok. :) ben teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bayıldığım kitaplardan bir tanesi

Tarihi roman olduğu için bazı yerler pek gerçek değil o yüzden bazı şeylere takılmana gerek yok :)

Aktarımı istediğin gibi yapabilrsin, Akıcı bir kitap sonuçta ve enfes bilgiler var karşıdaki mutlaka okumak isteyecektir:)

Ben Hayyam Ve Sabbah için okumuştum açıkcası:)

0|0
    0|0
  • Arkadaşım okumuştu o kitabı.Anlattığına göre bir yerden sonra sırf İran tarihi okuyormuş insan,çok sıkıcıymış o bölümler.

0|0
    0|0
  • zaten NOTda kendini cevaplamışın. fikrini biraz süsleyerek anlatmalısın. örneğin hayyamın cinsel hayatı ile ilgili kısmı beğenmediğini seçme rubai ile anlatabilir, kısaca değindikten sonra bilime katkıları konusunda fikirlerini yazabilirsin

0|0
    0|0
  • kitapı övmene gerek yok ömer hayyam kimdir nedir onu anlat zaten fazlasıyla dikkat çekicidir senin seçtiğin bir rubai sözlerine destek olabilir

0|0
    0|0
  • okumuştum çok iyiydi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben kitabı lise yıllarında okudum çok da beğenmiştim kitabın arkasındaki tanıtıcı cümleleri kendi cümlelerinle harmanla daha etkili olur ve ona vizyon katacağını söyle .

0|0
    0|0
  • karsındakı ınsann okuyup okumaması senı ılgılendrmez begenmedgn yonlerıde mutlaka soyle bu engel olmasn .bence gorsel ıseyler yap

0|0
    0|0
    • İlgilendirmediğini dile getirdim not kısmında beğenmediğim bölümünü de yazdım canım fakat nasıl bir şey yapabilirim diye soruyorum işte

Yükleniyor...