İsmet İnönü hakkında görüşleriniz nedir?

İsmet İnönü size göre nasıl biriydi? Nasıl bir liderdi?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Nefret ederim.

Atatürk'ün ve dolayısıyla CHP'nin Türkçülük görüşünü ortadan kaldırmış, sosyal demokrat bir adam. Türkçülük aleyhine ne varsa yapmıştır. 1944 yılında Amerika'ya ve İngiltere'ye yavşayacağım diye, Türkçülere dava açıp öldürttü.

Şuanki CHP'de onun görüşleri üzerine temellendi. Şuanki CHP, Atatürk'ün değil, daha çok İsmet İnönü'nün görüşlerini savunuyor. O yüzden CHP'ye oy vermem.

Alparslan Türkeş'in dediği gibi:

''CHP, Atatürk yolunda devam etseydi, biz MHP'yi kurmazdık''

2|5
    0|1
    • Uww beybi

+1

• Aşağıda bir tane gerizekalı var. İsmet İnönü'nün Kürtçülük karşıyı yazısını koymuş.

Kürtçülük düşmanlığı = Türkçülük. Mantığa bak. Avarel kardeşim, Kürtçülüğe her karşı olan Türkçü mü olur?

Saddam Hüseyin'de en ala Türkçü zaten. Topunuzu kıyma yaptı :)

• Bize söyleyecek birşey bırakmamış küçük hanım... ++++

Tam destek

Kızlar Ne Diyor 3

• Nekadar sevmesemde bir anısı vardır.Savaş için herşeyi satılan aç kalan halktan bir çoçuk paşaya"paşa paşa bizi neden aç bıraktın der.Paşa ise"aç bıraktım ama seni babasız bırakmadım demiştir.Atatürk onu makamından kovmuştur cenazesine katılmamıştır.hemen 11 kasım ise cumhurbskanı olmuştur.ilgnç

0|1
    0|0
  • İsmet İnönü Paşa 'nın sevdiğim ve sevmediğim yönleri var döneminin liderleri franko ve hitler den etkilenmiş olması onu baskıcı gösterse de o tam bir vatan severdi ayrıca sevrin yerine Lozan'ın Avrupa ve tüm dünya tarafından tanınması onun sayesindedir.

0|0
    0|1
  • tanımıyorum

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• çok gereksiz..egoları tavan yapmış..her zaman 2 numara olmaya mahkum..

0|0
    0|0
  • " Gayemiz, Kürtlerin ve Kürtçülüğün kafasının

ebediyen ezilmesidir. Hakim arkadaşlarınla anlaş.

Gözlerinden öperim. "

Başvekil İsmet İnönü

Ismarlama bir soru ve cevap yine. Herşey ortada hala türkçülük düşmanı diyen tipler var

0|2
    0|0
  • Atatürk'ten sonra kim gelseydi vasat gözükecekti ama İsmet İnönü gerçekten iyi işler yapmadı.

0|0
    0|0
  • Türkçülük düşmanı şerefsizin teki.

2|0
    0|0
  • Olsa olsa Atatürk adına bir eksi denebilir...

1|0
    0|0
  • onun bunun çoçuğu. ne olacak işte.

0|0
    0|0
  • Ordu komutani plarak evet ama siyasetci olarak basarisiz biri.

0|0
    0|0
  • ölmeseydi pıçaklardım

0|0
    0|0
Yükleniyor...