Karşınızdaki insan ile fikir ayrılığına düştüğünüz zaman tepkiniz ve olaya bakışınız ne olur?

Karşınızdaki insan ile fikir ayrılığına düştüğünüz zaman tepkiniz ve olaya bakışınız ne olur?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• her insanın kendi düşüncesi farklıdır, mutlaka çıkarlar doğrusunda yaşadığımız için, herkesin fikri kendine müslüman' anlamını taşır ya ondan dolayı =) Susarım...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• O konuşmadaki doğrulara bakarım,eminsem karşımdakinin boş konuştuğunu düşünürüm,kabullenmezsede fazla üstelemem çünkü fikirlerinin çürük olduğunu anlayan farklı noktalara yönelir konuyu kapatırım,ısrar etmem,herkes kendine göre haklıdır,

0|0
    0|0
  • Kendi fikirlerimi çürütmeye çalışırım. Baktım çürümedi ve çürütemedi bu sefer ona bu yöntemi uygulamasını söylerim eğer bende çürütemezsem fikri uygulamaya koyarım (somut bir şey tartışılıyorsa). Oradan da sonuç çıkmadı, bu sefer belgelerle konuşuruz. Oradan da çıkmadı "renkler ve zevkler tartışılmaz" deriz ayrışırız. Tabi tüm bu süreç de saygılı, sabırlı, nazik olmak gerekir ve hiç bir zaman "ya onun yargısı doğruysa?" düşüncesini kafanızdan çıkarmamanız gerekiyor.

0|0
    0|0
  • tepki vermem onuda öyle kabullenirim yazık oda bir insan evladı..

0|0
    0|0
  • Ben görüşlerimi delilleriyle ona söylerim. Oda bana söyler. Bende tezlerini curutursem o kabul eder edemezsem ben onu kabul ederim

0|0
    0|0
  • zıt fikirleri her zaman daha çok severim farklı bakış açıları kazandırır tartısmaktan bılgı alısverıstınden artılardan eskilerden yeni şeyler öğrenip olaylara yaşama her seye bakışımı degıstırırm

0|0
    0|0
  • Bir şey yapmam ama hakarete varan açıklamalar yapıyorsa da susmam ağzının payını veririm .

0|0
    0|0
  • fikir ayrılığı var fikir ayrılığı var dostum karşımdaki adam vatan haini pkk lı ise münasebetimi keserim eğer ben chp li oda mhp li gibiyse bu şekilde fikir ayrılığı varsa sohbetimi devam ettiririm ve görüşüne saygı duyarım

0|0
    0|0
  • baktım olmuycak muhabbeti geyiğe çevirmeye bakarım.Kalp kırmaya değmez

0|0
    0|0
  • Bence, onun fikrinin ona göre neden mantıklı geldiğini anlamaya çalışırım ve bana göre eksik olan veya yanlış olan yönlerini söylerim. Eğer karşımdaki insan hala mantıklı buluyorsa fikrine saygı duyarım ve konuyu değiştiririz.

0|0
    0|0
    • Empati yaparsın yani.

• Kısmen.Onun açısından nedenselliğini sorgulamak empati ama benim açımdan da mantığını aramak, karşımdakini köşeye sıkıştırmak. Eğer bir insanın üzerine gidersen ve o insan hala aynı şeyi söylüyosa büyük bir ihtimal kendince mantıklı bir nedeni vardır :)

• Soru çok iyi ama cevaplar çok değişken olabilir.karşındaki İNSANa göre düştüğün FİKİR AYRILIĞIna göre değişir.

0|0
    0|0
  • fikir ayrılığı hangi konuda ama ? çay mı kahve mi olayıysa ona uyarım :))) önemli olan konunun ne olduğu bence :)

0|0
    0|0
  • Evet Haklısın ! ^_^ diyerek geçiştiriyorum

0|0
    0|0
  • üzerine gitmem ben sebeplerimi söylerim sonrada inat etmem saygı duyarım..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Empati yapar onun gibi düşünmeye başlarım onunda empati yapmasını ister sonra fikir tartışması yaparak ortak bir noktada anlaşırız

0|0
    0|0
  • ona hoşgörülü davranırım ama kendi düşüncemden eminsem kim gelse değiştiremez bunu. karşımdaki kişi ikna edilebilecek bir yapıya sahipse, onda o ışığı görürsem onu da uygun açıklamalarla inandırmaya çalışırım

0|0
    0|0
  • Benim düşüncemde olmak zorunda değil ama kendi düşüncesini zorla bana kabul ettirmeye çalışırsa onunla görüşmeyi keserim

0|0
    0|0
  • daha evvelden tanıdığım biriyse münasebeti kesmem.niye böyle şeyler için insanlar birbirini kırsın ki.ha çok tanımadığım bir kişiyse tamam o senin fikrin, eyvAllah derim giderim

0|0
    0|0
  • siyasi konularda karşımdakine saygı duymam malesef

0|0
    0|0
  • karşımdakinden daha doğal ve mantıklı düşünmeye çalışırım ki zaten çok ayrıntıcı bir insanımdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...