Arkadaşlarımın başarılarıyla mutlu olamıyorum.

Merhabalar Sorum, şu ki başkalarının başarıları beni mutlu etmiyor kaldı ki üzüyor

örnek :

Bir arkadaşım Deneme sınavında benden yüksek yapsa

ben üzülüyorum. bu hırstan mı kaynaklanıyor ? bencillikten mi ?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• bu aslında doğal bir durum.. bulunduğumuz dünya hayatı bizleri egoizmin köleleri haline getirdi... olaya şöyle yanaş: sonuçta herkesin hayali farklı arkadaşlarının hayali ile senin hayalin kesişmiyorsa sorun yok, mutlu ol sevin arkadaşın yaptığı için .. böyle olaya yaklaşırsan onlardan daha iyi bile yaptığını görebilirsin belki.. hırs için de belli bir noktaya kadar sınır koy o sınırı geçme fazla hırs bencilliğe davetiye çıkartır.. bence...

0|0
    0|0
    • bu durumu kontrol edemıyorum artık ve ben kontrol edemedıkce kendımı kaptırıyorum

• yani şöyle düşün senden iyiler de olsun ki zaten senden iyiler de var... belki bu bakış açısıyla bakabilirsin...

Kızlar Ne Diyor 2

• yaşamın hep başarıyla geçmişse okulunda,dersanede hep derecelere giriyosan bu durum çok normal bendede aynısı var ve gerçekten hırsa yaparak diğer sınavda birinci olmaya çalışıyorum ama birinci oldum diyede havalara girmiyorum sadece arkadaşlarımın benden yüksek alması gururumu incitiyor.

0|0
    0|0
    • aynı durum bende basarılarımla övünmüyorum da öyle ama sadece birinin benden üstün olması zoruma gidiyor başarı egoistiyiz sanırım

• bence bu bir sorun olmamalı bizim için :) sonuçta başarı her zaman iyidir..arkadaşlarına bu durumun zoruna gittiğinide belli etmemen lazım böyle olursa da etrafta arkadaş kalmaz

• sadece eğitimde olan bir durummu yoksa bir çok alandam ?

0|0
    0|0
    • Bir çok alanda sanırım ve bu eksikliğimden dolayı çok utanıyorum kötü bir şey bu..

• Bu söylediklerinizi dikkate alacağım :) ve umarım yararlı olacaktır ayrıca bu önerileriniz için daha doğrusu zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim

• ben teşekkür ederim iyi geceler

Erkekler Ne Diyor 1

• Bende güzel mutlu insanları görünce üzülüyorum neden böyle olamadım neden böyle olmak istemedim neden betbah bir adamım soruyorum kendime ve üzülüyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...