Düşünce yapınıza ters düşen görüşlere saygı gösterir misiniz?

Hayata bakış açınıza, düşünce yapınıza, yaşayış biçiminize veya herhangi bir değer yargınıza ters düşen arkadaşlarınızın,dostlarınızın ya da diğer insanların görüşlerine saygı gösteriyor musunuz?

0|0
19|25

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyden önce saygı saygı saygı

+++++5*

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• evet. tamamen aynı kişiliğe, dünya görüşüne ya da bakış açısı sahip iki kişinin aslında konuşacak pek birşeyi yoktur. bir fikrin daha iyiye doğru evrilmesi, gelişmesi, değişmesi için bir antiteze gerek vardır. farklı düşünce yapısına sahip bilgili insanların bulunduğu bir tartışma ortamında ortaya sürülen görüşün doğruluğu ya da geçerliliği sınanabilir. robot gibi aynı şeyleri sayıklayan bir toplum talihsiz bir ütopyadır. bizi biz yapan sahip olduğumuz farklılıklardır.

kendi fikirleri olmayan insanlara tahammülüm yok. farklı görüşlere her zaman açığım.

2|0
    0|1
  • Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil, ben de herkes gibi düşünmek zorunda değilim. Ben insanların görüşlerine saygı duymakla mükellefim, insanlar da benim görüşlerime saygı duymakla mükellef. Eğer sözlü ya da fiili saldırı olursa, saldırı yapan karşılığını alır. Fakat eğer bana saygı duyuyorsa, ben de bu saygısının karşılığını, onun görüşlerine saygı göstermekle veririm. Fakat Allah'ıma, kitabıma, dinime, peygamberime laf ettirmem! Şu da var: Onun bana saygı duyması benim fikirlerimi benimsediğini göstermez, benim ona saygı duymam da onun fikirlerini benimsediğimi göstermez.

0|0
    0|0
  • gösteririm hatta sorduğum sorulara hakaret içermediği müddetçe yorum yazan arkadaşlara +1 bile veririm.

1|0
    0|0
  • Ucu bana dokunmadığı müddetçe herkesin görüşüne saygı duyarım...

0|1
    0|0
  • Hayır. Tahammül ediyorum. Saygıdan daha çok işe yarıyor.

0|1
    0|0
  • fikirlere saygı gösterilmez eğer fikre saygı gösteriyorsan o fikri benimsemişsin demektir...

ben fikre değil insana saygı duyarım...

0|1
    0|0
  • Ortak noktayı bulmak lazım : Para =)

+ 0.

-pekala, 100.

+hmm...25.

-100.

+40.

-100.

+la, neyse...45.

-100.

+!?!?

-100.

+senin ağzını yüzünü ... spu ço... gö..lek.

-50.

+50, anlaştık.

-süperiz, öptüm bebeğim.

+ben de seni.

0|0
    0|0
  • Bana saygılıysa ok değilse niye saygı söstereyim

0|1
    0|0
  • her çesit arkadaşım vardır.Sohbtlere girerim ama tartışmalara asla.

0|1
    0|0
  • saygı göstermeyip ne yapcam yani kavgamı etcem ? :)

0|1
    0|0
  • her şey karşılıklı

0|1
    0|0
  • .Benzer bir soru geçen sene sormuştum. Saygı göstermenin bir adım ötesine geçmeye çalışıyorum. Düşünceye dair kitap dergi vs okumaya anlamaya çalışıyorum. Bazen başaramıyorum tabi :)

0|0
    0|0
  • umursamam bile

0|0
    0|0
  • Yalan ve sigara =)

0|0
    0|0
  • Her görüşe saygı duyarım lakin karşıdaki benim görüşüme saygı duyduğu müddetçe...

0|1
    0|0
  • Arkadaşım gay hiç mantıklı gelmiyor.Zorunlu takılıyorum.Ama anlayış göstermeye çalışıyorum saçma sapan birşey olsa da

0|0
    1|0
    • Üzüm üzüme baka baka kararır derler :)

• sevmediğin hiç kimseyle takılmak zorunda değilsin. oda arkadaşın bile olsa.

• Oda arkadasım yurtta kalıyorum ya ben hanı bızım ıhtıyaclarımız oluyo ya hanı boyle arada bırbırımızle para konusunda alısverıs konusunda yemek konusunda vs. ıletısım kurmak zorunda kalıyoruz ya ıste ben ondan bahsedıyorum :) :(

• Saygı esas alınması gereken tek kavram hayatta..kişilik,mizaç,ideoloji,cinsiyet ayırmaksızın...

1|0
    0|0
  • Saygı kavramından nefret etmeye başladım.

0|1
    0|0
  • Elbette herkesin kendi düşüncesi

0|1
    0|0
  • saygı gösteririm fazla ileri gitmezse :)

0|0
    0|0
  • konusuna göre değişir ama genelde saygı gösteririm

0|1
    0|0
  • Akp'li bile arkadaşım var, gerisini sen düşün.

0|1
    0|1
    • benim de vardı,görüşmek istemedi artık,fikirlerimiz uyuşmuyormuş))))ohaaa yaaa:))

• hayır göstermem

0|0
    0|1
  • Hayır , kimseye saygı duymuyorum.Görüşlerini de saygım yok.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 19

• Benim hak ve özgürlüklerimi kısıtlamayan her şeye anlayış gösterebilme yetisine sahibim.

Saygı göstermek ile gerçekten saygı duymak ise birbirinden bağımsız çok farklı iki kavram.

Birine gerçekten saygı duyabilmem için o kişide beni gerçekten cezbeden niteliklerin bulunması şartını ararım, diğer bir seçenek ise o kişiye normalin üzerinde değer biçmem gerekir ki, fikirleri ve hisleri de benim için anlam ifade edebilsin.

Onun dışında işle, eğitimle veya sosyal hayatımla ilgili beni etkileyebilecek her durumda "saygı gösteririm" ama genellikle "saygı duymam."

Beni hiçbir şekilde etkilemeyecek durumlarda ise saygı duymadığım yerde saygı gösterme ihtiyacı da duymuyorum.

2|0
    0|0
  • Saygının hakkedilen bişey olduğunu düşünüyorum bu nedenle herkeze saygı duymuyorum.İnsanlar benim özel hak ve özgürlüklerime müdahale etmedikleri müddetçe ve görüşleri bana göre çok etik dışı ve insanı insan yapan değerlerden çok uzak değilse anlayışla karşılayabiliri.

Herkes benim gibi düşünmek zorunda değil sonuç olarak ve hepimizin değer yargıları farklı bu nedenle yargılamak yerine hoşgörmek dünyayı daha yaşabilir kılıcak hem uygulaması çok kolay hemde sonuçları çok büyük getiri sağlayabilicek bir püf nokta.

2|0
    0|0
  • Evet...sonucta herkesin hayati,yasanmisliklari ve sonucunda yerlersmis fikirleri,

bakis acilari olabilir.

0|0
    0|0
  • Hiç bir sebep kalp kıracak kadar mühim değildir.Şems der ki:

''Aranızdaki bütün perdeleri tek tek kaldır ki, Tanrı'ya saf bir aşkla bağlanabilesin. KURALLARIN OLSUN AMA KURALLARINI BAŞKALARINI DIŞLAMAK YAHUT YARGILAMAK İÇİN KULLANMA. Bilhassa putlardan uzak dur, dost. Ve SAKIN KENDİ DOĞRULARINI PUTLAŞTIRMA! İnancın büyük olsun ama inancınla büyüklük taslama!... ''

0|0
    0|0
  • Saygı duymak durumunda değilim.

Muhatap olmuyorum sadece.

1|0
    0|0
  • Ben çoğunlukla saygı göstermeye çalışırım.

Ama karşımdakinin saygısı yoksa o zaman iş değişir.

0|2
    0|0
  • ordan uzzaklaşırım

0|0
    0|0
  • Herkese ve her düşünceye saygım vardır.Karşı taraf saygı duymuyor olsa bile.Elbette farklı düşünceler olacak.Herkes aynı şeyi düşünürse ortada gelişme diye bir kavram kalmaz.Zıt görüşlere saygı duymalıyım ki o görüşlerden bir şeyler öğrenebileyim.Tartıştıkça gelişebilsin konu.Bu nedenlerden ötürü fazlasıyla saygı gösteririm.

0|0
    0|0
  • Ön yargılı veya dar görüşlü biri değilim. Saygı gösteririm.

0|0
    0|0
  • Marksistlere ise saygı gösteriyor şeklinde bile gözükemiyorum maalesef.

1|0
    0|0
  • Saygı gösteriyor gibi gözüküyorum

5*

1|1
    1|2
  • evet gösterırım.kımse kımseye ktılmak zorunda değil.zaten arkadaşlarımla,dostlarımla pek siyasi tartışmalara falan girmem

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Aynı düşünceyi paylaşmasamda saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • Karşılıklı olduğu sürece..

0|0
    0|0
  • Saygı değerliğine bağlı.

0|0
    0|0
  • Evet saygılıyımdır

0|1
    0|0
  • Çok saygılıyımdır öyle böle değil :D ^^

0|1
    0|0
  • Gösteririm , çoğu insan bunu yapmakta zorluk çekiyor çünkü .

0|0
    0|0
Yükleniyor...