Sevdiğine benzeyeni sevmek... bilinç altımın oyunu mu bu ?

birini çok sevmiştim

hem görünüşünü hem aklını hem ahlakını

aradan on yıl geçti

onunla zaten yollarımız ayrıldı

ama

ona benzemeyeni sevemiyorum ben

sesi ona benziyosa, gülüşü, duruşu

kelimeleleri

dünya görüşü

ona benzemiyosa

sevemiyorum

eger benziyorsa kalbim adeta ona koşuyo

kalbim onu ezberlemiş

kalbim başka mutluluk tanımıyo

nedir bu ?

tarifi yok

benzerı yok

anlamıyorum kendımı

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• insanların fikirlerini daima ilk izlenimlerinin üzerine kurarlar. yani şöyle örnek vereyim bir konu hakkında hiçbir şey bilmiyorsan edindiğin ilk bilgi yanlış da olsa senin aklında kalır çünkü bu onunla ilk karşılaşman bilinçaltının geliştirdiği tanıyarak "dost mu?, düşman mı?, nedir?" şeklinde bilgi edinme amaçlı bir savunma mekanizması gibi düşün (bu yüzden erken dönemlerde yüzünü kedi tırmalayan bir çocuk kedilerden nefret eder). daha sonra bu bilgi hayatta edindiğin diğer tecrübelerle, çevrenden yaptığın diğer gözlemlerle şekillenir. ilk sevgidiğin kişide aklının bir köşesinde bu şekilde yer edinir.

1|0
    0|0
    • evet

ben de böyle tahmın edıyordum

bendekı bıraz zorlayıcı duzeyde

• zaman tanımıyorum kı kımseye

benzemıyosa yabancıdır.. o kadar

nasip belkı de

tesekkurler

• çok güzel açıklamışsin tam olarak böyle birşey.

Erkekler Ne Diyor 4

• Eğer aynısını ararsan asla bulamazsan, çünkü her his, her anı, her kişi birbirinden farklıdır.

Önce neyi istediğini bul, hiçbir zaman diğerleri gibi olmaz, diğer anılar gibi olmaz, diğer kişiler gibi olmaz.

Bu yüzden ki her ilişki bizi yıpratır.

0|0
    0|0
    • demek kı ınsan bı kere sever aslında

• kızma kendine kiminle mutluysan onunla ol ..

1|0
    0|0
  • belki de sen o tipten hoşlanıyorsun.

1|0
    0|0
  • Senin hoşlandığın ideal bir insan kalıbı var beyninde.10 yıl önceki sevdiğin o kalıba uyuyordu ve onu sevdin.Şimdi o yok ama ona benzeyenleri seviyorsun.Aslında ona benzediği için değil beyninde bilinç altında yatan erkek tipi öyle olduğu için,o tarz insanlar hoşuna gidiyor.

0|0
    0|0
    • tesekkur ederım

evet muhtemelen

Kızlar Ne Diyor 1

• bende de öyle olmuştu 3 sene sonra değiştirebildim anca. Sırf ona benziyo diye çıktığım biri oldu ama değişti artık çok alakasız biriyle çıkıyorum. Eminim o kişiye çok aşık oldun ama ayrıldın istediğin sonuca ulaşamadın. Bilinç altında yer etti. Bence farklı kişileri dene yani onlara şans ver zamanla duygularının değiştiğini fark edeceksin

0|0
    0|0
    • kım bılır belkı de haklısın

saol

Yükleniyor...